Bylinky pre zdravé srdce

Zdravé srdiečko sa najlepšie udržuje fyzickým cvičením. Pravidelné prechádzky a aktívny život sú síce dôležitým prvkom zdravého srdca, však máme tú bylinky, ktoré posilňujú tento najdôležitejších orgánov nášho tela zvnútra. Dnes si povieme o piatich z nich.
kakao

Kakao obsahuje teobromín. Táto látka bola dlho považovaná za mierny stimulant a tonikum pre srdce. Kakao ako bylina zlepšuje funkčnosť ciev, ale majte na pamäti, že prípravky obsahujúce priemyselne spracované kakao nemajú vlastnosti ako surové kakaové bôby.
cayenské korenie

Indické korenie, ktoré sa bežne používa na dochucovanie jedla. Cayenské korenie je skvelý doplnok, ktorý pomáha stimulovať a posilňovať srdce. Harmonizuje krvný obeh a pomáha upokojiť búšiaci srdca. Najlepším riešením je začať len s 1/3 čajovej lyžičky. Zmiešajte ju s akoukoľvek šťavou a vypite.
cesnak

O cesnaku sme tu už písali mnohokrát a jeho liečivé vlastnosti sú nepopierateľné. Cesnak uznávali aj kultúry rannej histórie. Jeden strúčik cesnaku denne pomôže zvýšiť dobrý cholesterol (dobrý cholesterol dopravuje cholesterol z krvi do pečene, a tak chráni cievy pred jeho usadzovaním) a zabráni vzniku zlého cholesterolu ( “zlý” cholesterol spôsobuje usadzovanie nadbytočného cholesterolu v stenách ciev, kde tvorí tzv. Sklerotické pláty ).
hloh

Táto bylinka je skvelou voľbou pre zlepšenie prekrvenia a kyslíka v tele vôbec, pri použití ako tonikum. Väčšina ľudí môže vidieť výsledky už po niekoľkých mesiacoch. Dostupnosť flavonoidov v tejto byline prispeje k zníženiu voľných radikálov v tele, ktoré môžu poškodiť malé kapiláry. Ľudia užívajúci túto bylinku môžu pozorovať zníženie cholesterolu, porovnanie krvného tlaku a zníženie ukladanie tuku v aorte. Užíva sa 15 kvapiek tejto tinktúry až 3x denne.
srdcovník obyčajný

Ideálna bylinka na posilnenie srdca. Dodnes je srdcovník obyčajný používaným kardiotonikom, teda liečivkou pre choroby spojené s vysokým krvným tlakom. Znižuje tepovú frekvenciu srdca a predlžuje dobu plnenia srdcových dutín krvou. Užíva sa 1 kávová lyžička na 1 šálku. Pije sa 2-3x denne.

Dekorácie

Mandaly na stenu sú nádhernou dekoráciou interiéru

Jedným z trendov moderného interiérového dizajnu je použitie prvkov etno-dekoru, ktoré nesú zmysluplnú alebo emocionálnu záťaž. Obzvlášť zaujímavý je dekor, ktorý vytvára osobitnú náladu a nastavuje ju na úspech. Mandaly na stenu, ktoré má špeciálnu energiu, je živým predstaviteľom tohto typu dekorácie interiéru. Existuje veľa možností pre vzor, ​​ktorý sa podobá štylizovanému kvetu, čo vám […]

čítaj viac...
Dekorácie

Akcie internetových obchodov, oplatí sa investovať do firmy Amazon alebo ebay?

Internetové obchody, veľké nákupné centrá a predajcovia sú obľúbené najmä v Európe a Severnej Amerike. Možnosť rýchleho nákupu akéhokoľvek produktu, veľké množstvo platobných metód, pravidelné zľavy a výpredaje – to sú výhody Ebay, Amazonu a ďalších online obchodov, ktoré doručujú tovar do celého sveta. Trh s online nakupovaním rastie ročne o 10-12%, čo znamená možnosť […]

čítaj viac...
Dekorácie

Tipy na zdobenie cez víkend

Tipy na zdobenie nemusia byť časovo náročné. Našli sme nápady na zdobenie, ktoré môžete urobiť za víkend (alebo ešte menej). Či už hľadáte okamžité nápady pre domácich majstrov, ktoré by ste mohli urobiť práve teraz, alebo tipy na zdobenie, ktoré zvýrazní obývačku , kuchyňu , kúpeľňu, spálňu alebo detskú izbu , tu je viac ako 40 super jednoduchých tipov na zdobenie, ktoré vám pomôžu vytvoriť si domov. budete milovať, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: