Bylinky pre zdravé srdce

Zdravé srdiečko sa najlepšie udržuje fyzickým cvičením. Pravidelné prechádzky a aktívny život sú síce dôležitým prvkom zdravého srdca, však máme tú bylinky, ktoré posilňujú tento najdôležitejších orgánov nášho tela zvnútra. Dnes si povieme o piatich z nich.
kakao

Kakao obsahuje teobromín. Táto látka bola dlho považovaná za mierny stimulant a tonikum pre srdce. Kakao ako bylina zlepšuje funkčnosť ciev, ale majte na pamäti, že prípravky obsahujúce priemyselne spracované kakao nemajú vlastnosti ako surové kakaové bôby.
cayenské korenie

Indické korenie, ktoré sa bežne používa na dochucovanie jedla. Cayenské korenie je skvelý doplnok, ktorý pomáha stimulovať a posilňovať srdce. Harmonizuje krvný obeh a pomáha upokojiť búšiaci srdca. Najlepším riešením je začať len s 1/3 čajovej lyžičky. Zmiešajte ju s akoukoľvek šťavou a vypite.
cesnak

O cesnaku sme tu už písali mnohokrát a jeho liečivé vlastnosti sú nepopierateľné. Cesnak uznávali aj kultúry rannej histórie. Jeden strúčik cesnaku denne pomôže zvýšiť dobrý cholesterol (dobrý cholesterol dopravuje cholesterol z krvi do pečene, a tak chráni cievy pred jeho usadzovaním) a zabráni vzniku zlého cholesterolu ( “zlý” cholesterol spôsobuje usadzovanie nadbytočného cholesterolu v stenách ciev, kde tvorí tzv. Sklerotické pláty ).
hloh

Táto bylinka je skvelou voľbou pre zlepšenie prekrvenia a kyslíka v tele vôbec, pri použití ako tonikum. Väčšina ľudí môže vidieť výsledky už po niekoľkých mesiacoch. Dostupnosť flavonoidov v tejto byline prispeje k zníženiu voľných radikálov v tele, ktoré môžu poškodiť malé kapiláry. Ľudia užívajúci túto bylinku môžu pozorovať zníženie cholesterolu, porovnanie krvného tlaku a zníženie ukladanie tuku v aorte. Užíva sa 15 kvapiek tejto tinktúry až 3x denne.
srdcovník obyčajný

Ideálna bylinka na posilnenie srdca. Dodnes je srdcovník obyčajný používaným kardiotonikom, teda liečivkou pre choroby spojené s vysokým krvným tlakom. Znižuje tepovú frekvenciu srdca a predlžuje dobu plnenia srdcových dutín krvou. Užíva sa 1 kávová lyžička na 1 šálku. Pije sa 2-3x denne.

Dekorácie

Tipy na zdobenie cez víkend

Tipy na zdobenie nemusia byť časovo náročné. Našli sme nápady na zdobenie, ktoré môžete urobiť za víkend (alebo ešte menej). Či už hľadáte okamžité nápady pre domácich majstrov, ktoré by ste mohli urobiť práve teraz, alebo tipy na zdobenie, ktoré zvýrazní obývačku , kuchyňu , kúpeľňu, spálňu alebo detskú izbu , tu je viac ako 40 super jednoduchých tipov na zdobenie, ktoré vám pomôžu vytvoriť si domov. budete milovať, […]

Read More
Dekorácie

Tipy a triky na nákup dokonalého umelého vianočného stromčeka

Existuje niekoľko tipov a trikov, ktoré vám môžu pomôcť pri kúpe perfektného vianočného stromčeka, keď vám zostanú len umelé možnosti. Umelé stromčeky, ktoré sú výrazne udržateľnejšie ako živé vianočné stromčeky, majú rôzne tvary, veľkosti a farby. Vzhľadom na sortiment falošných vianočných stromčekov na trhu sú niektoré veci, ktoré by ste mali zvážiť, sú veľkosť, materiál, […]

Read More
Dekorácie

Prečo dať šancu tapetám?

Keď si zariaďujeme príbytok, chatu alebo kanceláriu, máme dve možnosti – využiť trvácne materiály, na ktoré sa budeme pozerať prakticky celý život, alebo materiály, ktoré môžeme hocikedy bez výčitiek svedomia vymeniť vzhľadom na ich opotrebenie alebo zmenu trendov. V druhej kategórii nájdeme aj tapety, ktoré majú množstvo výhod. 1.     Tapety sa jednoducho aplikujú i strhávajú Zahoďte predsudky! […]

Read More