Výber dobrej postele na spanie

interiér bytu

Po celodennom zhone je obzvlášť dôležité mať príjemné miesto, kam sa môžeme vracať pre nabratie sily na ďalší deň. Náročnosť každého z nás je rôzna, ale dobre sa vyspať chcú všetci. Dobrá posteľ je zároveň základom pre dobrú funkciu chrbtice. Kvalitný spánok je pritom najdôležitejšie odrazový mostík pre zdravý štart do všedných aj nevšedných dní. Preto sa nevypláca podceňovať dôležitosť poctivého nábytku aj v spálni!
Drevené postele – dotyk prírody
To najlepšie na začiatok. Ide o trvalú a elegantný variant, ktorý dodá šmrnc každej spálni. Masívne materiály sú zárukou kvality, ktorá nezošedne. Na individuálne postele sa dá samozrejme použiť individuálne drevený materiál, ktorý sa morí v kvalitných moridlách a lakoch. Dodávateľská firma môže použiť masív zo smreku, buku, dubu, ale aj brezy, jelše alebo javora. Výhodou drevenej postele je fakt, že sa vyrába väčšinou na mieru, takže nie je problém spracovať posteľ atypicky alebo podľa nadmerných rozmerov, keď to okolnosti kážu. K dreveným posteliam ide skvele zladiť ostatný nábytok do spálne, pokiaľ je však z rovnakého materiálu. Úložný priestor nie je pre tento variant obvyklý, ale zhotoviť ho možno.

Kovové postele – nie sú znakom ubytovne
Je prežitkom, že kovové postele patrí do nápravných zariadení či ubytovní. Naopak dajú sa medzi nimi nájsť pravé skvosty. Hneď na začiatku si túto kategóriu rozdelíme na dve. Na postele kovové a postele kované. Práve kovaná variant je pravým umeleckým artiklom. Ale poďme si najskôr prejsť postele kovové, ktoré sú v tomto prípade štandardnej variantom. Originálne časti poväčšinou spájajú skrutkami a vytvárajú tak pevnú a kvalitnú konštrukciu, ktorá je zároveň stabilný. Kované postele sa pýši rovnakými vlastnosťami a okrem toho ešte prevedení “hand-made”, pretože ručné pričinenia je neoddeliteľnou súčasťou týchto štýlových postelí.

Kombinované postele – keď si drevo s kovom notuje
Tu sa snúbi to dobré z kovového i dreveného materiálu. V skratke sa dá zaobstarať originálne kovová posteľ s drevenými doplnkami či naopak. Výsledok bude v každom prípade svieži individuálna práca. Častejšie variantom je však drevená konštrukcia s nanášaním, ale to neznamená, že je na mieste klásť fantázii zbytočné medze. Trendy je unikátny spálne, čo predpokladá aj unikátnu posteľ so štipkou osobitosti a nevšednosti.

 Jednolôžka a pohovky – keď potrebujeme jednoduchosť
Sú vhodné do detských izieb či pre vlky samotárov. Vyznačujú sa predovšetkým účelnosťou a jednoduchosťou. Tu sa nejedná o nejaký prehnaný luxus, ale výhodný pomer ceny versus kvality. Napriek tomu sa dá pochopiteľne aj jednolôžko zhotoviť z masívu. Poväčšine je však kľúčovým materiálom dyha, ktorá sa dá veľmi dobre dekorovať a pôsobí príjemne aj na oko. Ich doménou sú úložné priestory, do ktorých sa dá po použití pohodlne zložiť posteľná bielizeň.

Rošty, matrace – bez nich to neladí
Na kvalitná posteľ patrí kvalitný rošt. Je viacero druhov dobrých roštov, ale vymenujme si aspoň tie základné. Zrejme najznámejší jest kategórie lamelových roštov. Sú praktické a vo väčšine prípadov polohovacie. Ak tomu tak nie je, patrí do kategórie roštov pevných, ktoré však základné požiadavky splní bezozbytku. Nadštandardné variantom sú v tomto prípade rošty motorové, ktoré si môže zákazník polohovať priamo z lôžka. Jeho poslednou časťou sú matrace. Väčšina čitateľov bude mať v tomto prípade skúsenosť s pružinovým prevedením. Trh však ponúka aj ďalšie kvalitné možnosti. Patrí medzi ne matrace gélové, latexové a penové. Všetky sa vyznačujú dlhou životnosťou. Špeciálne škatuľkou sú matrace zdravotné, ktoré znesú najprísnejšie kritériá pre osoby s extrémne citlivou chrbticou či po úraze.

Pridaj komentár

Nezaradené

Ako maľovať kov

Plánujete maľovať predmety z kovu? Kov je materiál, ktorý si vyžaduje špecifické postupy, aby bol vo výsledku pekne a trvácne namaľovaný. Kovové predmety si vyžadujú prípravu už pred samotným maľovaní. Samotný povrch je potrebné pripraviť na náter.  Kvalitná farba na kov je rozhodujúca pre kvalitu samotného náteru a aj životnosť náteru. Aký kov budete maľovať Nie je kov […]

čítaj viac...
Nezaradené

Spálňa každý deň inak. Stačí vymeniť obliečky

Spálňa je miesto, kam nám žiadne návštevy nechodia a často preto zostáva zabudnutý. To je ale škoda, pretože práve tu sa musíme cítiť dobre a oddýchnuto. Premýšľate, čím vašej spálni oživiť, ale nechcete nič veľkého? Riešenie je jednoduché, stačí si zaobstarať nové obliečky či farebné vankúšiky. Farebné alebo decentné? Na kvalite spánku sa podpisuje celý […]

čítaj viac...
Nezaradené

Zrkadlo Feng Shui zdvojnásobte svoje peniaze, predaj, zákazníkov,

Šperky a dokonca darčeky! Zrkadlá Feng Shui zdvojnásobia všetko, čo sa odráža vo vašom živote. Opýtajte sa sami, aké to je, že chcete zdvojnásobiť? Chcete zdvojnásobiť svoje šťastie? Alebo Môžete byť viac predaja, viac zákazníkov Alebo nemusíte mať dostatok šperkov. Môžete použiť feng shui zrkadlá zdvojnásobiť čokoľvek vo vašom živote, ktoré odráža. Opýtajte sa každého […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: