Vhodná posteľ do detskej izby

či už doma máte detská izbu pre jedno dieťa alebo pre viac detí, výber postele je veľmi dôležitý. Predsa len to je miesto, kde dieťatko trávi minimálne tretinu svojho života. Okrem výberu samotnej postele je potrebné sa zamerať aj na rošt, matrac alebo obliečky. Detské postele sú dostupné v celej škále variácií a my vám poradíme, ako si vybrať takú, ktorá bude dobre vyzerať a tiež splní vaše požiadavky.
Optimálny typ postele
Do detskej izby sa predávajú klasické postele, vyvýšené postele aj poschodové postele. Každý nábytok, ktorý do detskej izbičky vyberiete, by mal spĺňať vysoké nároky na bezpečnosť. Napríklad u vyvýšené postele by nemali chýbať jej zábrany. Kvalitná posteľ je úplným základom. Keď ju vyberáte, určite zvoľte skôr priestrannejšie model, ktorý budete môcť svojmu dieťaťu nechať v pokoji až do dospelosti, aby ste ju nemuseli po čase meniť. Ušetríte si tak starosti aj finančné prostriedky, pretože obstaranie postele rozhodne nie je najlacnejšie.
Ak spolu izbičku zdieľa viac detí, je ideálnou voľbou poschodová posteľ, ktorá zahŕňa hneď dve postele. K hornej posteli vedie rebrík a tá má okolo seba dlhú zábranu. Vyvýšená posteľ je zase vhodnejší do stiesnených detských izieb, pretože sa dá k stropu a pod ňou je možné vytvoriť miesto napríklad pre písací stôl alebo pod menšie skrinku s oblečením. Pri výbere postele myslite tiež na jej dostatočnú výšku, a to aspoň 42 cm nad zemou. Samotná posteľ môže byť doplnená zásuvkami alebo rôznymi priehradkami.
Ako vybrať vhodný matrac
Ideálne matrace do detskej izby je matrac zdravotný z kvalitných materiálov. Nemala by byť ani extrémne tvrdá ani príliš mäkká. Zvoľte takú tvrdosť, na ktoré sa bude príjemne zaspávať a matrac si neváhajte v obchode vyskúšať. Matrac s roštom mnohokrát stojí aj viac ako samotná posteľ, alebo tvoria aspoň polovicu ceny. Vyššia investíciou sa však nenechajte odradiť.

Pridaj komentár