Čistiace prostriedky na vinylovú podlahu

Máte doma vinylovú podlahu? Potom iste viete, že ak chcete, aby bola stále krásna, tak na jej čistenie je dobré zvoliť vhodné čistiace prostriedky. Na vinylové podlahy sa dnes predávajú špeciálne mopy, s ktorými bude čistenie ľahké a tiež rýchle. Vždy pred čistením je samozrejme nutné podlahu dôkladne pozametať alebo aspoň povysávať nečistoty. Umývanie podlahy s povrchovými nečistotami by totiž nemalo žiadny význam.

Výber kvalitného čistiaci prostriedku

Pri kúpe čistiace prostriedku sa pozerajte, či je vhodný aj na vašu vinylovú podlahu. Hoci je vinyl PVC a nemá teda tak veľké nároky ako napríklad drevo, nemali by s ním do kontaktu prísť žiadne agresívne čističe. Kvalitné čistiace prostriedky sa zaslúži o to, že vaša podlaha bude mať stále sýtu farbu, bude lesklá a úplne bez nečistôt. Zaslúži sa o jej dlhú životnosť aj pri náročnom používaní. Vinylové podlahy totiž nie sú vhodné len do domácností, ale často sa využívajú tiež v kancelárskych priestoroch, kde sú samozrejme vystavené väčšiemu zaťaženiu.

Pozor na baktérie

Vhodný čistiaci prostriedok by mal tiež spoľahlivo likvidovať baktérie. Po takomto siahnite predovšetkým vtedy, keď máte doma malé deti. Kvalitné čističe majú okrem antibakteriálneho efektu tiež schopnosť účinne čistič tuky. Tieto čističe sú vhodné nielen do kuchýň, ale všade tam, kde sa pohybujete s jedlom. Tiež by mali mať tzv. Ochranný film a pri pravidelnom používaní napríklad zvyšovať oteruvzdornosť podlahy a odpudzovať špinu a nečistoty.

Použitie čistiacich prostriedkov

Pred čistením podlahy si určite prečítajte odporúčania od výrobcu. Ak napríklad odporúča vziať si rukavice, určite si ich pred prácou navlečte. Tiež je dôležité dodržať odporúčané dávkovanie, aby čistenie bolo naozaj efektívne. Vinylovú podlahu obvykle stačí len umyť a žiadnu ďalšiu špeciálnu starostlivosť jej nie je nutné už venovať.

Na čisté podlahy sa tieto prípravky neodporúča používať. Bohato tu stačí podlahu zotrieť mopom namočeným vo vode.

Pridaj komentár