Tipy na umiestnenie postele podľa Feng Shui

Dobrý spánok je mimoriadne dôležitý pre naše zdravie, každodennú efektivitu a náladu. Fengshui má významný vplyv na kvalitu nášho spánku a osobnej energie. Má tiež významné dôsledky na bohatstvo a romantiku.

Po prvé, vo svojej spálni budete potrebovať dokonalú posteľ. Váš matrac musí mať pevné čelo postele, ktoré je vyrobené z dreva, čo pomôže v stabilite vzťahu.

Pod posteľou by nemal byť žiadny úložný priestor. To má umožniť chi dobre cirkulovať. Správny matrac (nie tenký vankúš alebo futon) nakoniec pomôže k dobrému spánku.

Čelo postele by nemalo smerovať k dverám

Pri umiestňovaní postele sa vyhýbajte tomu, aby čelo postele smerovalo priamo k akýmkoľvek dverám. Patria sem dvere do kúpeľne, dvere do spálne, dvere skrine a podobne. Energia zo spálne vyteká, keď sú nohy otočené von z miestnosti.

To môže viesť k neustálej bolesti hlavy a nepokoju. Ak nemôžete pohnúť posteľou, možnou alternatívou by bolo umiestniť niečo medzi posteľ a dvere, prípadne kus nábytku.

Posteľ by nemala byť otočená k zrkadlu

Zrkadlo odráža vaše telo, keď spíte, a to môže spôsobiť vyčerpanie energie. Keď je to indikované, oči môžu navyše veľmi ľahko zaznamenať náhle pohyby, čo môže veľmi rýchlo narušiť spánok. Zvlášť, ak si myseľ myslí, že je to niečo strašidelné, môže to viesť k nočným morám a bezesným nociam.

To je možné napraviť umiestnením zrkadla v inom uhle, nie priamo k čelu postele. Ďalším spôsobom môže byť položenie kusu látky na zrkadlo, ktoré ho v noci zakryje.

Nad posteľou by nemali visieť ťažké predmety

Položky ako luster, stropné ventilátory a závesné svetlá by nemali byť umiestnené nad posteľou. Tieto objemné položky znamenajú, že bohatá energia stláča spiaceho človeka. To vyčerpáva a utláča vašu moc, takže máte pocit, že ste vždy vo veľkom strese.

Bočné strany postele by nemali byť blokované

Mali by ste zabezpečiť, aby stena neblokovala obe strany vašej postele. Vo feng šuej sa hovorí, že to zabráni toku energie. Obmedzený tok energie zabráni vášmu telu zotaviť sa z náročného dňa.

Vaše telo sa tak bude na druhý deň cítiť unavene a letargicky. Preto je najlepšie zabezpečiť, aby bol na oboch stranách postele priestor. Aj keď je miestnosť malá, pokúste sa vytvoriť malé plochy na oboch stranách.

Spálňa

Nákup nového matraca vám môže zmeniť život

Kvalitný spánok je jedným z najdôležitejších aspektov spokojného života. Zaistí vám dostatok energie, psychickú pohodu a tiež lepšie zdravie. Napriek tomu sa mnoho ľudí prebúdza každý deň nevyspalí alebo s bolesťou. Kvalitný matrac sa môže zdať ako určitá investícia, ale jedná sa o investíciu do vášho zdravia, ktorá môže úplne zmeniť kvalitu vášho života. Na […]

čítaj viac...
Spálňa

Letné deky s antibakteriálnou výplňou: hlavné výhody

S nástupom horúčav sa gazdinkám uľaví, keď až do jesene schovajú ťažké deky do úložného systému. Avšak aj v lete sú chladné noci, keď sa chcete zabaliť do niečoho teplého a mäkkého. Najlepšou voľbou je v takýchto prípadoch letná deka, pod ktorou sa dobre spí ľahká prikrývka. V lete je zvykom používať ľahké prikrývky, ktorých […]

čítaj viac...
Spálňa

Farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať

Aký by to bol život bez farieb? Od červenej po oranžovú a od zelenej po modrú, všetky tie odtiene, ktoré dokáže ľudské oko vnímať a rozlíšiť, robia náš život krajším, „zafarbujú“ nás jedinečným štýlom, ktorý si musíme každý deň vážiť. Okrem symboliky majú farby mimoriadne dôležitý vplyv na ľudskú psychiku. Vysielajú nám rôzne stavy, emócie, pocity, spomienky, preto […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: