Tipy na umiestnenie postele podľa Feng Shui

Dobrý spánok je mimoriadne dôležitý pre naše zdravie, každodennú efektivitu a náladu. Fengshui má významný vplyv na kvalitu nášho spánku a osobnej energie. Má tiež významné dôsledky na bohatstvo a romantiku.

Po prvé, vo svojej spálni budete potrebovať dokonalú posteľ. Váš matrac musí mať pevné čelo postele, ktoré je vyrobené z dreva, čo pomôže v stabilite vzťahu.

Pod posteľou by nemal byť žiadny úložný priestor. To má umožniť chi dobre cirkulovať. Správny matrac (nie tenký vankúš alebo futon) nakoniec pomôže k dobrému spánku.

Čelo postele by nemalo smerovať k dverám

Pri umiestňovaní postele sa vyhýbajte tomu, aby čelo postele smerovalo priamo k akýmkoľvek dverám. Patria sem dvere do kúpeľne, dvere do spálne, dvere skrine a podobne. Energia zo spálne vyteká, keď sú nohy otočené von z miestnosti.

To môže viesť k neustálej bolesti hlavy a nepokoju. Ak nemôžete pohnúť posteľou, možnou alternatívou by bolo umiestniť niečo medzi posteľ a dvere, prípadne kus nábytku.

Posteľ by nemala byť otočená k zrkadlu

Zrkadlo odráža vaše telo, keď spíte, a to môže spôsobiť vyčerpanie energie. Keď je to indikované, oči môžu navyše veľmi ľahko zaznamenať náhle pohyby, čo môže veľmi rýchlo narušiť spánok. Zvlášť, ak si myseľ myslí, že je to niečo strašidelné, môže to viesť k nočným morám a bezesným nociam.

To je možné napraviť umiestnením zrkadla v inom uhle, nie priamo k čelu postele. Ďalším spôsobom môže byť položenie kusu látky na zrkadlo, ktoré ho v noci zakryje.

Nad posteľou by nemali visieť ťažké predmety

Položky ako luster, stropné ventilátory a závesné svetlá by nemali byť umiestnené nad posteľou. Tieto objemné položky znamenajú, že bohatá energia stláča spiaceho človeka. To vyčerpáva a utláča vašu moc, takže máte pocit, že ste vždy vo veľkom strese.

Bočné strany postele by nemali byť blokované

Mali by ste zabezpečiť, aby stena neblokovala obe strany vašej postele. Vo feng šuej sa hovorí, že to zabráni toku energie. Obmedzený tok energie zabráni vášmu telu zotaviť sa z náročného dňa.

Vaše telo sa tak bude na druhý deň cítiť unavene a letargicky. Preto je najlepšie zabezpečiť, aby bol na oboch stranách postele priestor. Aj keď je miestnosť malá, pokúste sa vytvoriť malé plochy na oboch stranách.

Spálňa

Posteľné obliečky z egyptskej bavlny

Prekonajte atmosféru svojej spálne štýlovými obliečkami z egyptskej bavlny s počtom vlákien 1000. Priedušný satén dodáva obliečkam jemný lesk, ktorý sa hodí k jeho luxusnej jemnosti, pričom do každého priestoru vnáša prvky tepla, elegancie a pohodlia. Aby sme vyhoveli všetkým dekoratívnym a relaxačným potrebám našich zákazníkov, naše posteľné obliečky boli odborne navrhnuté tak , aby poskytovali dokonalý pocit na […]

Read More
Spálňa

Trendy posteľnej bielizne v roku 2022

Hľadali ste osvieženie vašej spálne? Pozrite si tieto top trendy v oblasti posteľnej bielizne roku 2022 so štýlmi, látkami a kvalitami, ktoré budú čoskoro k dispozícii alebo už tu zostaneme… Vrstvená posteľná bielizeň   Spomedzi všetkých trendov posteľnej bielizne roku 2022 máme podozrenie, že dominuje vzhľad vrstvenej posteľnej bielizne. Odkedy tvorcovia chuti predstavili tento trend v roku […]

Read More
Spálňa

Matrace z pamäťovej peny: takto sa na nich bude spať

akto vám matrace z pamäťovej peny zlepšia život : vychutnáte si jedinečný odpočinok s korekciou držania tela, pri dokonalej teplote a budete spať super pohodlne.Pozrite si matrace z pamäťovej peny Čo je pamäťová pena? Uvažujete o výmene matraca alebo kúpe nového matraca ? Určite ste už počuli o pamäťovej pene, superrevolučnom materiáli. Musím vám povedať, že pamäťová pena je veľmi kuriózny materiál. Vytvorila ho […]

Read More