Ako sa zbaviť mastných vlasov

Ak sa vám aj napriek maximálnej starostlivosti o vaše vlasy neustále mastia, potom to znamená, že vaše doterajšie postupy nefungujú. V takom prípade nezostáva nič iné, než skúsiť niečo ďalšie a my veríme, že sa v nasledujúcich bodoch trafíme, aby sa vám vlasy prestali mastiť.
Nepoužívajte žihľavovej šampóny

Hoci už naše babičky odporúčali používať na mastné vlasy žihľavový šampón, nejde o najideálnejšie voľbu. Žihľavový šampón síce skutočne zabráni mastným vlasov, avšak je dočasne, bohužiaľ po nejakej dobe sa mastné vlasy opäť objavia a to v oveľa väčšej miere.

S mastnými vlasmi tiež úzko súvisí spôsob sušenia, pokúste sa fénovať sa na mastnejšie vzduch, zabránite tiež zbytočnému prehrievaniu, prepaľovaniu a vysúšanie. Suché vlasy sa prirodzene bráni tým, že vytvára maz.
Používajte kondicionér

Myslíte si, že použitie kondicionéra nemáte na mastnosť vlasov žiadny vplyv? Potom ste na omyle, vplyv má a poriadny. Po každom umývaní používajte kondicionér, ktorý sa postará jednak o to, aby vlasy boli pevné, žiarivé a zdravé, navyše zabráni aj tvorbe mazu.
dôkladné oplachovanie

Po nanesení šampónu proti mastným vlasom je dôležité šampón z hlavy dôkladne opláchnuť. Je v podstate jedno, ak budete oplachovať vo vzpriamenej polohe alebo v predklone, dajte si však pozor, aby sa všetok šampón vymyl, vlasy pritom príliš nedrhnite.

Pridaj komentár

Nezaradené

Ako maľovať kov

Plánujete maľovať predmety z kovu? Kov je materiál, ktorý si vyžaduje špecifické postupy, aby bol vo výsledku pekne a trvácne namaľovaný. Kovové predmety si vyžadujú prípravu už pred samotným maľovaní. Samotný povrch je potrebné pripraviť na náter.  Kvalitná farba na kov je rozhodujúca pre kvalitu samotného náteru a aj životnosť náteru. Aký kov budete maľovať Nie je kov […]

čítaj viac...
Nezaradené

Spálňa každý deň inak. Stačí vymeniť obliečky

Spálňa je miesto, kam nám žiadne návštevy nechodia a často preto zostáva zabudnutý. To je ale škoda, pretože práve tu sa musíme cítiť dobre a oddýchnuto. Premýšľate, čím vašej spálni oživiť, ale nechcete nič veľkého? Riešenie je jednoduché, stačí si zaobstarať nové obliečky či farebné vankúšiky. Farebné alebo decentné? Na kvalite spánku sa podpisuje celý […]

čítaj viac...
Nezaradené

Zrkadlo Feng Shui zdvojnásobte svoje peniaze, predaj, zákazníkov,

Šperky a dokonca darčeky! Zrkadlá Feng Shui zdvojnásobia všetko, čo sa odráža vo vašom živote. Opýtajte sa sami, aké to je, že chcete zdvojnásobiť? Chcete zdvojnásobiť svoje šťastie? Alebo Môžete byť viac predaja, viac zákazníkov Alebo nemusíte mať dostatok šperkov. Môžete použiť feng shui zrkadlá zdvojnásobiť čokoľvek vo vašom živote, ktoré odráža. Opýtajte sa každého […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: