Regálový svet

S využitím regálov sa stretneme na mnohých miestach. Uplatnenie nájdu ako v obchodoch, v skladoch a priemyselných halách, dielňach a v ďalších najrôznejších skladových priestoroch.

V obchode sú regály výkladnou skriňou vašej firmy. Sú teda dôležité nielen pre samotné rozmiestnenie a uloženie predávaného tovaru, ale aj pre jeho vystavenie a samotnú prezentáciu zákazníkom.

Práve rozmiestnenie tovaru v regáli určuje, ktorý tovar bude viac na očiach a ktorý menej.

Prezentácia tovar predáva, a preto hrá tak zásadnú úlohu. Vďaka jeho rozmiestneniu v regáloch si teda predajca sám určuje, ako svoj tovar bude prezentovať a ponúkať. Zákazníka vždy viac poteší a zaujme prehľadne, čisto a systematicky vystavený tovar. Zákazník sa tak lepšie v ponúkanom tovare orientuje.

Predajca tiež využíva výškové rozmiestnenie tovaru v regáloch v súvislosti s predajnou stratégiou.

V knižniciach a kníhkupectvách je veľmi dobre vidieť, aká dôležitá je orientácia a usporiadanie.

Tam má každá kniha svoje presne určené miesto.

V skladoch je zasa prioritou maximálne využitie skladovacích priestorov, efektívnosť, prehľadnosť aj ľahká dostupnosť uskladneného tovaru. Práve v sklade sa najlepšie uplatní možnosť stohovania tovaru.

Aj tam teda hrá využitie regálov významnú a zásadnú úlohu.

Práve v sklade je dôležité, aby mal každý materiál, výrobok alebo tovar svoje presné umiestnenie a pozíciu.

Prehľadnosť skladu potom umožňuje efektívnejšiu prácu. Keď vieme koľko a kde čoho máme, vieme tiež, čo sa spotrebovalo, použilo, alebo predalo a čo je potrebné naopak objednať.

Aj v domácnostiach nájdu samozrejme regály svoje využitie. Pre mužov je to neoceniteľné v dielni či garáži, pretože regály  im umožnia mať prehľadne usporiadané všetko náradie a mať tak všetko po ruke, či nájsť dané náradie práve vtedy, keď to potrebujú.

V pivnici potom aj na zaváraniny a nakladané ovocie, či len pre uskladnenie potrebného.

Ak máte doma svoju kanceláriu, tzv. home Office, regál bude jasnou voľbou pre šanóny a najrôznejšie dosky, ktoré k práci potrebujete.

Moderné technológie

Hlavné nevýhody solárnej energie, o ktorých musíte vedieť

A aj keď existuje veľa pozitív, je rovnako dôležité uvedomiť si nevýhody solárnej energie. Je to pochopiteľné vzhľadom na to, že by sme mali podporovať využívanie zelenej energie, bezplatnú energiu, ktorú môžete vytvoriť, a odolnosť, ktorú panely ponúkajú vášmu domovu. Nie sú to však všetky dobré správy – solárne panely majú stále svoje nevýhody . […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .Prispôsobte svoj dom svojim potrebám […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: