Hlavné nevýhody solárnej energie, o ktorých musíte vedieť

A aj keď existuje veľa pozitív, je rovnako dôležité uvedomiť si nevýhody solárnej energie.

Je to pochopiteľné vzhľadom na to, že by sme mali podporovať využívanie zelenej energie, bezplatnú energiu, ktorú môžete vytvoriť, a odolnosť, ktorú panely ponúkajú vášmu domovu. Nie sú to však všetky dobré správy – solárne panely majú stále svoje nevýhody .

Iste, cena dramaticky klesla . Ale tieto počiatočné náklady nie sú všetko, čo budete platiť. Musíte mať na pamäti aj priebežné náklady a prácu.

Nevýhody solárnych panelov
Táto príručka má za cieľ objasniť všetko, čo potrebujete vedieť o problémoch so solárnymi panelmi. Týmto spôsobom môžete skutočne zvážiť skutočné náklady a prínosy pre vás. Takže keď sa rozhodnete, či ísť na solárnu energiu, alebo nie, budete vedieť, že je to správna voľba a budete vopred informovaní o nevýhodách solárnej energie.

VIDEÁ ODPORÚČANÉ PRE VÁS…

 1. Potrebujú slnečné miesto
  Kľúč je v názve – solárne panely vyžadujú, aby fungovali slnečné lúče. Žiadne slnko neznamená žiadnu silu. So sídlom vo Veľkej Británii, kde slnko nie je najbežnejším očakávaním, je to jeden z najočakávanejších príkladov nevýhod solárnej energie. Bez ohľadu na počasie, solárne panely môžu stále dostať veľa svetla. Kľúčom je byť v pozícii, aby ste to dosiahli.

To neznamená, že potrebujete záhradu orientovanú na juh alebo niečo podobné. Ale sklon a uhol vašej strechy tu môžu hrať veľkú úlohu. Možno zistíte, že len jedna časť vašej strechy bude opaľovať, alebo jedna polovica dostane trochu slnka, zatiaľ čo druhá polovica tiež. V týchto prípadoch môže byť potrebné rozložiť panely na obe strany vašej strechy, čo môže byť spoplatnené. Prípadne sa pozrite na solárne panely pre prístrešky , ak máte prístavbu v lepšej polohe.

To, kde bývaš, je ďalšia otázka. Ak ste na kopci a oblaky lietajú tak, že vám zanechávajú veľa jasnej oblohy, potom ste v dobrej pozícii pre slnečnú energiu. Ale ak žijete na pobreží, kde je mrak, hmla a hmla bežné, možno zistíte, že budete mať problém využiť slnečné žiarenie.

Ďalším faktorom je smog a špina. Ak bývate v meste, budete musieť počítať aj s pravidelným čistením panelov. V opačnom prípade nebudú fungovať tak efektívne, ako by mali, a mohli by nastať problémy.

 1. Zahŕňajú veľkú počiatočnú investíciu
  Náklady môžu za posledné desaťročie dramaticky klesnúť, ale solárne panely sú stále drahé a znamená to, že ich musíte zaplatiť. Vláda predtým ponúkala granty na solárne panely , ale v súčasnosti náklady na nákup a inštaláciu pripadajú na vás.
 2. Ak miniete príliš málo, môžete stratiť
  Suma, ktorú miniete, vám prinesie viac panelov, ktoré môžu generovať viac energie, ktorú možno predať späť do siete. Ak si teda môžete dovoliť minúť viac na počiatočné náklady na solárny panel , z dlhodobého hľadiska vám to môže ušetriť. Ak sa vám to nepodarí, môže sa vám zdať, že ich splatenie bude ťažšie a bude vám to trvať dlhšie.

Vyplňte formulár a získajte bezplatnú cenovú ponuku na riešenia solárnej energie pre váš dom. Či už chcete znížiť svoju uhlíkovú stopu, ušetriť peniaze na účtoch – alebo oboje – Eco Experts vám pomôže nájsť tie správne produkty pre váš domov.

 1. Napájacia batéria je výdavok navyše
  Napájacia batéria, ktorá vám umožňuje ukladať prebytočnú energiu na predaj do siete alebo na neskoršie použitie, je skvelou investíciou. V skutočnosti je to potrebné, ak chcete čo najlepšie využiť svoje solárne panely. Ale bude vás to stáť navyše, takže to zohľadnite pri získavaní cenovej ponuky.
 2. Solárne panely nezohrejú vašu vodu

Solárne panely sú vo všeobecnosti na výrobu elektrickej energie. Môžete si zaobstarať dodatočnú súpravu na ohrev vody, ale nečakajte, že vám to zníži náklady, ak máte plynový kotol.

Ak chcete ísť úplne na elektrinu a využívať solárnu energiu na všetky domáce potreby, budete musieť upustiť od plynu. To môže znamenať novú rúru a nový kotol so vzduchovým čerpadlom, ktorý stojí tisíce viac. Preskúmajte elektrické a plynové kotly, aby ste sa uistili, že dostanete to, čo je pre vás to pravé.

 1. Náklady na čistenie môžu byť vysoké
  Budete musieť započítať náklady na čistenie solárnych panelov . Aj keď to môžete urobiť sami, odporúča sa zaplatiť profesionálovi, aby ich každý rok riadne vyčistil a skontroloval.

Moderné technológie

Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .Prispôsobte svoj dom svojim potrebám […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Sprievodca inteligentnou domácnosťou

Domy sú čoraz inteligentnejšie. S rýchlym nárastom technológie domácej automatizácie spotrebitelia začleňujú do svojich domovov zariadenia a systémy pre inteligentné domácnosti. Automatizačná technológia sa v posledných rokoch výrazne rozvinula so zavedením digitálnych hlasových asistentov, inteligentných zámkov a mnohých ďalších systémov a zariadení. V tomto sprievodcovi technológiou inteligentných domácností preskúmame vzostup technológie, zariadenia, riziká a mnoho ďalších tém. […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: