Prečo mať doma krb

Ak máte záujem navrhnúť si vlastný krb, mám pre vás nejaké skvelé informácie. Určite je možné vytvoriť svoj vlastný dizajn, pokiaľ budete dodržiavať bezpečnostné opatrenia, ktoré vám poskytnem v tomto článku. Nájdete tu inšpiráciu pre vlastný dizajn, ako aj niektoré bezpečnostné ukazovatele.

Bezpečnosť predovšetkým

Skôr, než sa dostaneme do skutočnej inštalácie, nemôžem dostatočne zdôrazniť bezpečnostné aspekty týchto produktov. Keď máme do činenia s otvorenými požiarmi, ako sú tieto, je veľmi dôležité, aby sme s nimi rešpektovali.

Po prvé, uistite sa, že dodržiavate všetky pokyny poskytovateľa, s ktorým plánujete obchodovať (aj keď to nie som ja). Mali by mať návod na používanie a pokyny na inštaláciu, ktoré môžu poskytnúť pred zakúpením. Je tiež dôležité hľadať kvalitu, šetriť peniaze na rozpočet s lacným horákom je najhoršou voľbou, ktorú môžete urobiť ako klient. Zvyčajne prechádzame výkresy, ktoré potenciálni zákazníci urobili – a niekedy hovoríme nie kvôli bezpečnostným otázkam, ktoré sa nedajú vyriešiť. Tiež naše horáky sú testované a certifikované pre vyššiu bezpečnosť, čo spôsobuje, že horáky sú drahšie ako mnohé alternatívy.

Po druhé, uistite sa, že horák je vhodný pre krb, ktorý chcete urobiť. Ak nemôžete urobiť vstavaný oheň, nemusíte mať šancu. Je dôležité, aby ste počúvali poradenstvo, ktoré dostanete od profesionálneho predajcu – a ak vám nedokáže poskytnúť žiadne jasné rady alebo pomoc, prejdite niekde inde.

V neposlednom rade sa uistite, že ste si prečítali kategóriu produktu. Niektoré články, ktoré sú dôležité pred investovaním do našich produktov, nájdete tu:

Ako fungujú krby s etanolom?

Sú krby na etanol bezpečné?

Keď príde na výrobu vlastného krbu s etanolom, čelíte niekoľkým možným riešeniam. Najčastejším riešením je vstavaný oheň, ale môžete si vyrobiť aj vlastný stolový krb alebo podobné pomocou našich rôznych výrobkov. Ďalším obľúbeným riešením je otvorený krb.

Vstavaný krb, nazývaný aj dieru v ohni v stene alebo v priečnom ohni, sa dá jednoducho inštalovať a vytvoriť. Zvyčajne odporúčame použitie horákov CI na bezproblémovú integráciu – ale OF Wide burner môže byť použitý na získanie iného vizuálneho výrazu.

Otvorený oheň

Ak si prajete vytvoriť klasický otvorený krb s priestorom pre krby, máte dosť možností. Môžete využiť obe horáky – opäť je to len záležitosť vizuálneho efektu a dokončenia. Akonáhle ste našli krbové prostredie, ktoré sa vám páči, a nechali ho inštalovať, môžete využiť naše horáky.

Je dôležité poznamenať, že musíte dodržiavať inštalačné pokyny uvedené pre konkrétny horák. To znamená integrovať produkt spolu s nehorľavým materiálom a zabezpečiť, aby boli vykonané bezpečnostné vzdialenosti a minimálne opatrenia.

Vlastný dizajn

Alternatívou je vytvorenie úplne vlastného krbu. Najlepším riešením je zvyčajne ísť na freestandingový model, sú jednoduchšie na stavbu a ľahko spĺňať minimálne požiadavky pre naše horáky.

Ak ste sa snažili vytvoriť jednotku na stenu, odporučila by som vytvoriť namiesto toho zabudované riešenie. Zariadenia na stenu vyžadujú väčšiu pozornosť na bezpečnosť a správnu montáž, s ktorou neposkytujeme žiadnu pomoc.

Dve rôzne možnosti

Základnou zložkou etanolového krbu je horiaca komora. Je dôležité, aby ste neporušili kvalitu, keďže niektoré modely nie sú dobre izolované a správne navrhnuté na zvládnutie potenciálneho rozliatia. Odporúčame len dve horáky, pokiaľ ide o výrobu vlastného krbu.

 

CI horák

Séria horákov CI je konštruovaná s jediným účelom umožnenia vstavaného riešenia. Horák je možné spustiť do materiálov ako je žulový kameň, aby sa dosiahla bezproblémová integrácia. Toto riešenie poskytuje krásnu a integrovanú povrchovú úpravu.

Produkt je zvyčajne integrovaný ako vstavaný krb kvôli jeho flexibilite a ľahkej inštalácii. Produkt však môžete použiť aj na samostatné modely alebo stolové inštalácie.

Inštalácia horáka je pomerne jednoduchá – ide o vypnutie horáka a dodržiavanie našich pokynov na inštaláciu. Patrí k nim integrácia s nehorľavým materiálom a bezpečnostné opatrenia uvedené na ilustrácii nižšie.

 

Opatrenia je dôležité nasledovať, pretože sa vyhýbajú akémukoľvek kontaktu medzi plameňmi a stenami vo vnútri krbu. Pokiaľ ide o inštaláciu horáka, veľkosť výrezu je znázornená nižšie:

Horák môžete integrovať s ľubovoľným nehorľavým materiálom, ako je žula, vápenec a podobne. Dôležitým faktorom je zabezpečiť, aby bol kameň dostatočne hrubý na to, aby vydržal vystavenie tepla horáku. 2,5 – 3 cm by malo byť dostatočné, ale nezabudnite konzultovať s odborníkom

Krby

Ako zabrániť úniku dymu z komína

Užívanie si tepla z krbu v chladných dňoch je nielen veľmi príjemné, ale môže to byť spôsob, ako v zime ušetriť elektrickú energiu tým, že sa vyhnete používaniu iných zdrojov energie, ako je zemný plyn alebo elektrina. Existuje viacero typov krbov, od tradičných, v ktorých môžete vidieť praskanie ohňa, až po moderné, ktoré majú kazetu, […]

čítaj viac...
Krby Kúrenie

Ako postaviť krb, alebo kachľovú pec

Krb a kachľové pece majú v sebe čaro zútulnenie príbytku a dodávajú nám pocit rodinnej atmosféry. Dalo by sa povedať, že práve tieto pocity sú ich základnou vlastnosťou. Preto ak premýšľate nad zaobstaraním si krbu či snáď kachľových pecí, dobre si rozmyslite aký typ by vyhovoval vašim požiadavkám. Je totiž úplne iné, keď si svoje […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: