Ako plánovať kuchyňu – krok za krokom sprievodca dokonalým priestorom Ideálny domov

Postupujte podľa našich jednoduchých krokov, ako plánovať kuchyňu, od inšpirácie až po inštaláciu

Výber novej kuchyne je jedným z najzaujímavejších projektov, pokiaľ ide o renováciu domu. Môže to byť aj najdrahšie, stresujúce a časovo náročné. Od výbere správneho štýlu k nájdeniu dizajnéra a dohodnutiu rozloženia, je veľa na palube. Pokúsili ste sa však ponoriť do showroomu a vybrať si svoj dizajn, je veľmi dôležité, aby ste si veľa času zvážili, čo to skutočne chcete.

Zrušenie procesu plánovania na zvládnuteľné kroky uľahčí proces. Premýšľajte o tom ako o ceste a podajte každý krok po celú dobu a úvahu, ktorú potrebuje.

Či už je to vaša prvá, alebo potrebujete trochu pomoc pri plánovaní vášho druhého alebo dokonca tretieho dizajnu, potom si prečítajte ďalej.
1. Posúďte všetky svoje potreby

Ako naplánovať dokonalú kuchyňu

Po prvé, máte dobré vyčistenie, takže sa nemyslíte na položky, ktoré ste nepoužívali roky. Teraz sa pozrite okolo vašej existujúcej kuchyne a urobte si zoznam všetkých vecí, ktoré sa vám páčia a nemajú radi. Mohlo by ísť o čokoľvek, od koľko skladov tam je – a kde to je – na typy spotrebičov a farbu skrinky. To vám pomôže zamerať sa na zachovanie alebo zlepšenie konkrétnych aspektov.

Premýšľajte o tom, či skutočný priestor funguje alebo či potrebuje otvoriť alebo rozšíriť. Najbežnejšia stavebná práca zahŕňa zrazenie steny medzi kuchyňou a jedálňou, preto zvážte vytvorenie otvorenejšieho plánu, ak máte šancu.

Mohlo by to pomôcť položiť si pár otázok o tom, ako chcete použiť priestor. Potrebujete jednoducho miesto na prípravu jedál alebo sníte o multifunkčnej oblasti, kde môžete tiež obedovať alebo večerať s rodinou a priateľmi? Kto si varenie, čo varenie a ako si to uvari?

Myslíš veľké? Rozšírenia kuchyne – ako navrhnúť, plánovať a stáť váš priestor snov
2. Premýšľajte o inštalácii a kúrení

Budete používať existujúce inštalatérske záchody na umývadlá a spotrebiče alebo budete potrebovať dodatočnú prácu na potrubiach? Ak máte v úmysle zahrnúť kuchynský ostrovček s drezom alebo inými zariadeniami do vášho dizajnu, musíte zabezpečiť, aby boli inštalatérske práce a dodávky elektrickej energie na mieste pred položením podlahy. Vypracujte, kde budú prístroje, veľké a malé, zabezpečiť, aby ste mali zásuvné body tam, kde ich potrebujete.

Podlahové kúrenie je populárnou voľbou pre kuchyne, pretože radiátory môžu zaberať cenný priestor. Ak sa rozhodnete pre podlahové vykurovanie, bude potrebné ho nainštalovať pred položením podlahy v kuchyni.
3. Zvážte možnosti osvetlenia

Pri plánovaní osvetlenia je dobré urobiť systém celkom flexibilný, aby ste mohli samostatne regulovať oblasti vašej kuchyne. Vedľajšie osvetlenie, ako sú miesta nad varením a príprave, je tiež užitočné.

Vezmite do úvahy, že vaša kuchyňa musí mať. Máte túžbu po elegantných pracovných doskách, vyhlásení ostrov alebo veľa skríň na uskladnenie? Alebo existujú nejaké špecifické spotrebiče, o ktorých si myslíte, že uľahčia váš život v kuchyni?

Každý má rád svoju vlastnú prácu a každá osoba má iný zoznam priorít, takže je dôležité, aby ste na začiatku napísali svoju prácu, aby ste sa uistili, že vaša kuchyňa je prispôsobená špecifickým potrebám vašej rodiny. To tiež ušetrí veľa času a problémov, pokiaľ ide o diskusiu o vašom projekte s kuchynským špecialistom.

Zaregistrujte sa do nášho bulletinu pre inšpiráciu štýlov a dekorov, prehliadky domu, projektové rady a ďalšie

5. Buďte inšpirovaní

Ako naplánovať dokonalú kuchyňu

Ako chcete, aby vaša kuchyňa vyzerala, je samozrejme veľmi osobnou voľbou. To naozaj pomáha zhromažďovať obrázky a časopisy slz listy a dať dohromady zápisníku alebo tabule nálady. Taktiež si všimnite povrchy, materiály alebo príslušenstvo, ktoré ste videli, ktoré fungujú dobre.

Dokonca aj niečo tak jednoduché ako pekná doska, dlaždice, kus nábytku alebo šrot textílie môže byť skvelým východiskovým bodom pre výber témy alebo farieb. Nebojte sa príliš veľa nákladov na tomto mieste, stačí sa zamerať na veci, ktoré vás inšpirujú, a čoskoro budete môcť identifikovať štýly, na ktoré ste priťahovaní.

Kuchyňa

Dotyky krásy pre vašu jedáleň

Domáca jedáleň je priestor, kde môžete nielen realizovať svoje kulinárske fantázie, relaxovať pri šálke aromatickej kávy, ale aj prijímať milých hostí a priateľov a stretávať sa ako rodina pri chutnej večeri a rozhovoroch od srdca k srdcu.Moderný nábytok, originálne doplnky, elegantné textílie a ďalšie dekoratívne detaily do jedálne pomôžu vytvoriť útulnú atmosféru.Vighome.sk je miesto, ktoré […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Ostrovčekové kuchynské digestory

Digestor je nepostrádateľný kuchynský spotrebič, ktorý slúži na odstránenie horúcej pary a škodlivých častíc tuku a karcinogénov. Digestor tiež účinne eliminuje nepríjemné pachy, ktoré sa pri varení šíria po celom dome. Digestor je tiež estetickým doplnkom interiéru kuchyne a chráni povrchy pred znečistením. Priestor v kuchyni je dôležitý pre každú gazdinku, preto sú ostrovčekové odsávače […]

čítaj viac...
Kuchyňa

5 TAJNÝCH TRIKOV, VĎAKA KTORÝM BUDE VAŠA KUCHYŇA VYZERAŤ DRAHŠIE

Aby miestnosť, ktorej sa hovorí „srdce domu“, vyzerala štýlovo a draho, nie je vôbec potrebné míňať státisíce na rekonštrukciu kuchyne. Malé detaily a akcenty stačia na to, aby sa kuchyňa zmenila na útulný priestor, kde budú všetci členovia rodiny pohodlní. Kovanie Pri výbere zostavy do kuchyne málokto venuje pozornosť kľučkám dverí a inému kovaniu, ale […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: