Obrazy ako bytové doplnky – aké sú trendy?

Trendy v segmente bytových doplnkov sú prchavé ako ranná rosa v horúcom lete. Obrazy na stenu si však svoju pozíciu dokázali vždy zastať so cťou a stále patria k obľúbeným voľbám pri rozhodovaní. Kam sa momentálne uberajú trendy a čo práve frčí medzi umeleckými bytovými doplnkami?

 

Krajinky sú stále in

Krajinky síce majú trochu retro nádychu, ale snáď aj tento fakt ich odlišuje od väčšiny a robí tak pekné obrazy s krajinou atraktívnymi pre zákazníkov. Pretechnizovaná doba nesvedčí každému a životný štýl mnohých ľudí naberá smer k prírode. Ľudia sa ňou radi nechávajú obklopovať pri svojich obľúbených činnostiach a nie je výnimkou, ak si kúsok prírody odnesú domov. Napríklad aj v podobe príjemného obrazu s motívom krajinky, ktorý je univerzálne použiteľný a skvele pasuje do obývačky aj spálne.

 

Obraz ako fotka, fotka ako obraz

Rozmach cenovo dostupných digitálnych fotoaparátov a mobilných telefónov s integrovaným foťákom umožnil ľuďom viac a bezproblémovejšie ako kedykoľvek predtým zachytávať momenty zo svojho života. Mnohí sa navyše peknou fotkou radi pochvália. Čím netradičnejšie, tým lepšie. Aj to je dôvod, prečo sú lacné fotoobrazy tak obľúbené. Sú jedinečné podobne ako ručne maľované výtvory, avšak nemusíte byť práve umelcom, aby ste ich dokázali vytvoriť. Veľa spraví dobrá technika vrátane modernej tlačiarne na plátno.

 

Umenie si nájde miesto všade

Úžitkové umenie je skvelou variantou najmä vtedy, keď v byte či dome nie je dostatok voľného priestoru, no duša majiteľov prahne po nejakom štýlovom doplnku. Moderné obrazy na predaj sa dnes už nezaobídu bez obrazov s hodinami, ktoré sú estetické a užitočné zároveň. Predávajú sa s rôznymi motívmi, abstraktné či ladené podľa zásad feng shui. Nájdete však medzi nimi aj viacdielne kúsky, ktoré budú opticky pasovať aj väčším stenám

Pridaj komentár