bytové jadro

Ako na rekonštrukciu bytového jadra

Rekonštrukcia bytového jadra je jednou z možností, ako si spríjemniť bývanie v súčasnom panelovom dome. V posledných rokoch je táto rekonštrukcia veľmi žiadanou formou úpravy interiéru. V starých bytoch sa odstraňujú najmä umakartové jadrá a zmenou prechádza hlavne kúpeľňa s toaletou. Veľa bytov má nevhodne riešené a teda zle využiteľné priestory. Nová rekonštrukcia bytového jadra kladie dôraz najmä na efektívne využitie priestoru. S trochou fantázie a finančných prostriedkov sa celý dizajn panelového domu môže razom úplne zmeniť.

Rekonštrukcia bytového jadra prostredníctvom stavebnej firmy
Ak máte záujem o rekonštrukciu bytového jadra, ponúka sa celá rada firiem poskytujúcich tieto služby. O vhodnej stavebnej forme sa môžete poradiť napríklad so svojimi známymi, ktorí už majú rekonštrukciu za sebou – informujte sa o vykonaných zmenách, ako dlho to trvalo, koľko peňazí zaplatili atď. Nespoliehajte sa však iba na toto odporúčanie a vyhľadajte si informácie na rôznych portáloch. Odošlite požiadavky niekoľkých firmám, povedzte im svoje predstavy, zažiadajte o predbežné nacenenie a už len čakajte na ponuky.

Je nutné zakaždým nájsť individuálne riešenie pre konkrétneho zákazníka. Aby výsledná práca zodpovedala predstavám, musí si realizátor a klient najprv navzájom ujasniť svoje požiadavky a očakávania. Poskytovateľ by sa mal snažiť maximálne prispôsobiť sortiment potrebám klienta, a to s dôrazom na kvalitu aj cenovú dostupnosť.

Rekonštrukcia a prestavba bytového jadra zahrňuje napríklad tieto úkony
Zlikvidovanie a odvoz starého bytového jadra
Prevedenie inštalatérskych prác vrátane rozvodu vody
Realizácia rozvodov elektriny a opatrenia revízií
Prevedenie príslušných stavebných prác (sadrokartóny a pod.)
Položenie dlažby a obkladov
Vymaľovanie alebo vytapetovaní stien
Pripojenie potrebného osvetlenia
Opatrenia a montáž dverí
upratovacie práce

Pridaj komentár