Nový krb: Na tieto veci musíte pri jeho kúpe myslieť

V priebehu rokov sa vývoj v oblasti moderných krbov razantne zmenil. Dnes máte na výber oveľa širšiu paletu produktov a možností.

Materiál, ktorým budete vykurovať

Toto je dôležitá voľba asi pri každom vykurovaní. Rozhoduje o tom aj dostupnosť suroviny a jej cena. Na výber máte plyn, drevo a peletky.

Plyn

Krby na plynovej báze sú najmenej náročné na údržbu a čistenie. Takýto krb si môžete inštalovať aj do bytových priestorov v paneláku v podobe krbovej vložky. Nevyžadujú si stavbu komínov a celkovo pôsobia naozaj elegantne a štýlovo. Odvzdušňovacie požiadavky sú v tomto prípade tiež minimálne. Zariadenie sa dá rýchlo zapnúť aj vypnúť a nepotrebuje žiadny čas, kým sa dokončí proces horenia, ako pri klasickom dreve.

Drevo a peletky

V prípade, že si chcete dopriať klasickú a nenahraditeľnú atmosféru praskajúceho dreva v krbe, musíte počítať s tým, že drevo má tiež svoju cenu a potrebujete dostatočný priestor na jeho uskladnenie. Takýto druh vykurovania sa hodí skôr pre rodinné domy, alebo moderné záhradné krby, ktoré si užijete najmä počas dlhých letných večerov. Výhrevnosť dreva je vysoká, ale v porovnaní s jeho cenou sa to môže dnes už radiť ku vysokému komfortu.

Ekologickejšia forma vykurovania je vo forme peletiek. Palivo z obnoviteľných zdrojov, ktoré dosahuje vysoký tepelný výkon. Na rozdiel  od ostatných vykurovacích foriem si to peletkové vystačí so samoreguláciou a neustále prikladanie vám tak ušetrí čas.

Krb nemusí slúžiť výlučne len na klasické vyhrievanie domácnosti. Vlastnú pizza pec si môžete vybudovať aj priamo doma. Pomocou špeciálnych vložiek a náradia si pripravíte tie najlepšie pochúťky, ako z najlepšej pizzerie. V takomto prípade si na vykurovanie môžete zvoliť viac možností, základom je aby ste mali dobré vetranie.