Dieťa a podlaha. Čo všetko musíte mať na pamäti

Žiadny produkt nemá svoju nekonečnú životnosť. V prípade kameňa by sme o tom mohli chvíľu uvažovať, ale ak sa rozprávame o domácnosti, kde vyrastajú malé deti pozitívnych vlastností asi moc nemá. Pri deťoch musíme dávať pozor na všetky  hrany, rohy a predvídať možné riziko úrazu, čo pri podlahách platí dvojnásobne.

Výber vašej novej laminátovej podlahy je asi najbežnejšou voľbou, pretože je to veľmi lacný variant, ktorý má aj iné výhodné vlastnosti. Ak sa váš vkus prikláňa skôr k vysokej elegancii, myslite na to, že deťom je to v podstate jedno. Nebudú brať ohľad na to, koľko vás daná podlaha stála a čo všetko musíte pre jej dokonalý vzhľad urobiť.

Inštalácia a materiál

Aplikovanie novej podlahy do vášho priestoru je možné vykonať viacerými spôsobmi. Najjednoduchším je plávajúca podlaha, pri ktorej nemusíte používať lepidlo. Ďalšia výhoda spočíva v tom, že ak vaše deti vyrastú a časom budete chcieť opotrebovanú podlahu vymeniť, nie je v tom žiadny problém.

V prípade položenia drevenej podlahy je už asi použitie pevnejšieho spojovacieho materiálu nevyhnutné. Takáto podlaha zas bude lepšie odolávať prípadným nárazom a škrabancom. Drevo je pevnejší materiál a jeho nosnosť je tiež omnoho vyššia.

Vývoj detí a rast je sprevádzaný obrovskou energiou. V takomto prípade nemáte šancu ustriehnuť ich každý jeden krok. Pri použitej vinylovej podlahe by to nebol zas tak veľký problém, pretože je veľmi odolná, flexibilná, ľahko sa dá vymeniť a dokonale imituje aj prírodné povrchy.

Každá podlaha sa dá doplniť mäkším kobercom, ktorý môže prípadné a očakávané pády do určitej miery tlmiť. S vysokým, či krátkym vlasom a v najrôznejších rozmeroch ich nájdete vo všetkých obchodoch a špecializovaných predajniach.

Nezaradené

Ako maľovať kov

Plánujete maľovať predmety z kovu? Kov je materiál, ktorý si vyžaduje špecifické postupy, aby bol vo výsledku pekne a trvácne namaľovaný. Kovové predmety si vyžadujú prípravu už pred samotným maľovaní. Samotný povrch je potrebné pripraviť na náter.  Kvalitná farba na kov je rozhodujúca pre kvalitu samotného náteru a aj životnosť náteru. Aký kov budete maľovať Nie je kov […]

čítaj viac...
Nezaradené

Spálňa každý deň inak. Stačí vymeniť obliečky

Spálňa je miesto, kam nám žiadne návštevy nechodia a často preto zostáva zabudnutý. To je ale škoda, pretože práve tu sa musíme cítiť dobre a oddýchnuto. Premýšľate, čím vašej spálni oživiť, ale nechcete nič veľkého? Riešenie je jednoduché, stačí si zaobstarať nové obliečky či farebné vankúšiky. Farebné alebo decentné? Na kvalite spánku sa podpisuje celý […]

čítaj viac...
Nezaradené

Zrkadlo Feng Shui zdvojnásobte svoje peniaze, predaj, zákazníkov,

Šperky a dokonca darčeky! Zrkadlá Feng Shui zdvojnásobia všetko, čo sa odráža vo vašom živote. Opýtajte sa sami, aké to je, že chcete zdvojnásobiť? Chcete zdvojnásobiť svoje šťastie? Alebo Môžete byť viac predaja, viac zákazníkov Alebo nemusíte mať dostatok šperkov. Môžete použiť feng shui zrkadlá zdvojnásobiť čokoľvek vo vašom živote, ktoré odráža. Opýtajte sa každého […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: