Nezabúdajte na servis klimatizácie

Pravidelne čistiť filtre klimatizácie v domácnosti alebo v kancelárii je veľmi dôležité. Zanedbaná údržba filtrov zhoršuje energetickú účinnosť celej jednotky, ale tiež výrazne ovplyvňuje kvalitu vzduchu, ktorý dýchate.

Klimachlad.sk je špecializovaný predajca klimatizácii. V rámci komplexných služieb ponúka klimachlad.sk profesionálnu montáž a servis klimatizácie.

Špecialista na klimatizácie vám radí: filtre slúžia na udržanie čistoty komponentov klimatizácie a počas životnosti sa hromadí veľké množstvo nečistôt a alergénov. Preto je dôležité filtre pravidelne – aspoň dva krát mesačne – čistiť. Tu je jednoduchý návod, ako udrať filter klimatizácie čistý.

 

Krok 1 – Otvorte klimatizačnú jednotku

Skontrolujte, či je klimatizácia vypnutá zo siete.

Opatrne odstráňte súčasti klimatizačného zariadenia. Možno budete musieť použiť skrutkovač na uvoľnenie namontovaných skrutiek.

Krok 2 – Odstráňte filtre

Odstráňte filtre z klimatizačného zariadenia.

V prvom rade ich prezrite a zistite akékoľvek zjavné známky opotrebenia. Ak spozorujete nejaké roztrhnutie alebo upchatie, treba ich nahradiť novými.

Krok 3 – Vyčistite filtre

Naplňte misku rovnakými časťami vody a octu. Uistite sa, že akékoľvek nádoby, ktoré používate, sú dostatočne veľké, aby boli filtre úplne ponorené, keď sú umiestnené vo vnútri. Ocot zabije škodlivé baktérie a alergény, ktoré sa môžu nahromadiť vo filtroch.

Krok 5 – Namočte

Nechajte filtre dostatočný čas namočené v čistiacom roztoku. . Ak sa však filtre používajú len mierne alebo boli nedávno vyčistené, ponorte ich na jednu hodinu.

Krok 6 – Vypustite

Odstráňte vzduchové filtre z čistiaceho roztoku a nechajte zmes vypustiť. Filtre nevyplachujte, pretože tým sa zvrátia účinky dezinfekčného procesu. Môžete ich umiestniť na starý, čistý uterák.

Krok 7 – Vysušte

Nechajte filtre prirodzene vyschnúť, kým sú stále na uteráku. Najlepšie je umiestniť uterák na dvore alebo tam, kde je k dispozícii slnečné svetlo na uľahčenie účinného sušenia.

Krok 8 – Namontujte filtre

Vráťte filtre späť do klimatizačnej jednotky.

Moderné technológie

Hlavné nevýhody solárnej energie, o ktorých musíte vedieť

A aj keď existuje veľa pozitív, je rovnako dôležité uvedomiť si nevýhody solárnej energie. Je to pochopiteľné vzhľadom na to, že by sme mali podporovať využívanie zelenej energie, bezplatnú energiu, ktorú môžete vytvoriť, a odolnosť, ktorú panely ponúkajú vášmu domovu. Nie sú to však všetky dobré správy – solárne panely majú stále svoje nevýhody . […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .Prispôsobte svoj dom svojim potrebám […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: