Nezabúdajte na servis klimatizácie

Pravidelne čistiť filtre klimatizácie v domácnosti alebo v kancelárii je veľmi dôležité. Zanedbaná údržba filtrov zhoršuje energetickú účinnosť celej jednotky, ale tiež výrazne ovplyvňuje kvalitu vzduchu, ktorý dýchate.

Klimachlad.sk je špecializovaný predajca klimatizácii. V rámci komplexných služieb ponúka klimachlad.sk profesionálnu montáž a servis klimatizácie.

Špecialista na klimatizácie vám radí: filtre slúžia na udržanie čistoty komponentov klimatizácie a počas životnosti sa hromadí veľké množstvo nečistôt a alergénov. Preto je dôležité filtre pravidelne – aspoň dva krát mesačne – čistiť. Tu je jednoduchý návod, ako udrať filter klimatizácie čistý.

 

Krok 1 – Otvorte klimatizačnú jednotku

Skontrolujte, či je klimatizácia vypnutá zo siete.

Opatrne odstráňte súčasti klimatizačného zariadenia. Možno budete musieť použiť skrutkovač na uvoľnenie namontovaných skrutiek.

Krok 2 – Odstráňte filtre

Odstráňte filtre z klimatizačného zariadenia.

V prvom rade ich prezrite a zistite akékoľvek zjavné známky opotrebenia. Ak spozorujete nejaké roztrhnutie alebo upchatie, treba ich nahradiť novými.

Krok 3 – Vyčistite filtre

Naplňte misku rovnakými časťami vody a octu. Uistite sa, že akékoľvek nádoby, ktoré používate, sú dostatočne veľké, aby boli filtre úplne ponorené, keď sú umiestnené vo vnútri. Ocot zabije škodlivé baktérie a alergény, ktoré sa môžu nahromadiť vo filtroch.

Krok 5 – Namočte

Nechajte filtre dostatočný čas namočené v čistiacom roztoku. . Ak sa však filtre používajú len mierne alebo boli nedávno vyčistené, ponorte ich na jednu hodinu.

Krok 6 – Vypustite

Odstráňte vzduchové filtre z čistiaceho roztoku a nechajte zmes vypustiť. Filtre nevyplachujte, pretože tým sa zvrátia účinky dezinfekčného procesu. Môžete ich umiestniť na starý, čistý uterák.

Krok 7 – Vysušte

Nechajte filtre prirodzene vyschnúť, kým sú stále na uteráku. Najlepšie je umiestniť uterák na dvore alebo tam, kde je k dispozícii slnečné svetlo na uľahčenie účinného sušenia.

Krok 8 – Namontujte filtre

Vráťte filtre späť do klimatizačnej jednotky.

Moderné technológie

Sprievodca inteligentnou domácnosťou

Domy sú čoraz inteligentnejšie. S rýchlym nárastom technológie domácej automatizácie spotrebitelia začleňujú do svojich domovov zariadenia a systémy pre inteligentné domácnosti. Automatizačná technológia sa v posledných rokoch výrazne rozvinula so zavedením digitálnych hlasových asistentov, inteligentných zámkov a mnohých ďalších systémov a zariadení. V tomto sprievodcovi technológiou inteligentných domácností preskúmame vzostup technológie, zariadenia, riziká a mnoho ďalších tém. […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Tepelná izolácia: ako ju vylepšiť

Že je tu zima! Myslíte si, že váš domov neudrží teplo vo vnútri? Alebo že počas letných mesiacov uniká z klimatizácie chlad? Ak je vaša nehnuteľnosť staršia ako 40 rokov, je veľmi možné, že tepelný výkon nie je najvhodnejší. V súčasnosti máme nové materiály a nové techniky, pomocou ktorých dokážeme veľmi jednoduchým spôsobom zatepliť váš […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Predstavujeme vám riadené inteligentné vetranie

Horúce letá či, naopak, chladné zimné počasie a s tým spojené vysoké ceny energií nás nútia hľadať riešenia, ktoré sú efektívne, jednoduché, ale hlavne inteligentné. Presne takto by sa dalo zadefinovať aj inteligentné riadené vetranie s automatickým ovládaním cez smartfón. Predstavíme vám jeho výhody. Vetrajte účelovo, dostatočne a efektívne Vetranie cez okno, ako ho všetci dobre poznáme, v sebe […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: