Nezabúdajte na servis klimatizácie

Pravidelne čistiť filtre klimatizácie v domácnosti alebo v kancelárii je veľmi dôležité. Zanedbaná údržba filtrov zhoršuje energetickú účinnosť celej jednotky, ale tiež výrazne ovplyvňuje kvalitu vzduchu, ktorý dýchate.

Klimachlad.sk je špecializovaný predajca klimatizácii. V rámci komplexných služieb ponúka klimachlad.sk profesionálnu montáž a servis klimatizácie.

Špecialista na klimatizácie vám radí: filtre slúžia na udržanie čistoty komponentov klimatizácie a počas životnosti sa hromadí veľké množstvo nečistôt a alergénov. Preto je dôležité filtre pravidelne – aspoň dva krát mesačne – čistiť. Tu je jednoduchý návod, ako udrať filter klimatizácie čistý.

 

Krok 1 – Otvorte klimatizačnú jednotku

Skontrolujte, či je klimatizácia vypnutá zo siete.

Opatrne odstráňte súčasti klimatizačného zariadenia. Možno budete musieť použiť skrutkovač na uvoľnenie namontovaných skrutiek.

Krok 2 – Odstráňte filtre

Odstráňte filtre z klimatizačného zariadenia.

V prvom rade ich prezrite a zistite akékoľvek zjavné známky opotrebenia. Ak spozorujete nejaké roztrhnutie alebo upchatie, treba ich nahradiť novými.

Krok 3 – Vyčistite filtre

Naplňte misku rovnakými časťami vody a octu. Uistite sa, že akékoľvek nádoby, ktoré používate, sú dostatočne veľké, aby boli filtre úplne ponorené, keď sú umiestnené vo vnútri. Ocot zabije škodlivé baktérie a alergény, ktoré sa môžu nahromadiť vo filtroch.

Krok 5 – Namočte

Nechajte filtre dostatočný čas namočené v čistiacom roztoku. . Ak sa však filtre používajú len mierne alebo boli nedávno vyčistené, ponorte ich na jednu hodinu.

Krok 6 – Vypustite

Odstráňte vzduchové filtre z čistiaceho roztoku a nechajte zmes vypustiť. Filtre nevyplachujte, pretože tým sa zvrátia účinky dezinfekčného procesu. Môžete ich umiestniť na starý, čistý uterák.

Krok 7 – Vysušte

Nechajte filtre prirodzene vyschnúť, kým sú stále na uteráku. Najlepšie je umiestniť uterák na dvore alebo tam, kde je k dispozícii slnečné svetlo na uľahčenie účinného sušenia.

Krok 8 – Namontujte filtre

Vráťte filtre späť do klimatizačnej jednotky.

Moderné technológie

Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .Prispôsobte svoj dom svojim potrebám […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Sprievodca inteligentnou domácnosťou

Domy sú čoraz inteligentnejšie. S rýchlym nárastom technológie domácej automatizácie spotrebitelia začleňujú do svojich domovov zariadenia a systémy pre inteligentné domácnosti. Automatizačná technológia sa v posledných rokoch výrazne rozvinula so zavedením digitálnych hlasových asistentov, inteligentných zámkov a mnohých ďalších systémov a zariadení. V tomto sprievodcovi technológiou inteligentných domácností preskúmame vzostup technológie, zariadenia, riziká a mnoho ďalších tém. […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: