Moderný dizajn okenných závesov

Na začiatku histórie bol vzhľad záclon určený potrebou vytvoriť ochranu pred vetrom a počasím. Neskôr sa záclony stali indikátorom blahobytu človeka. Bohatí zdobili svoje domy drahými látkami, čím demonštrovali svoje postavenie a bohatstvo. Ich hlavným účelom však bola ochrana pred vetrom a slnkom a vytváranie útulnosti.

V súčasnosti si môžete objednať ušitie záclon na mieru v akomkoľvek štýle a úprave.

Modelové odrody moderných záclon

Správny dizajn okna umožňuje úplne zmeniť interiér miestnosti. V skutočnosti je tento prvok najpohodlnejšou a najlacnejšou metódou transformácie priestoru.

Nasledujúce modely možno považovať za najobľúbenejšie:

v štýle “kaviarní” – zavesené vodorovne v strede okna, poskytujúce prístup k svetlu a chrániace pred slnkom;

Francúzština – pozostáva z mnohých častí, z ktorých každá má svieže textilné záhyby, ktoré padajú dole; majú jednoduchý a elegantný vzhľad;

Roman – vyznačujú sa zvitkovým formátom pripevneným k odkvapu vo forme plátna vyrobeného z hustej tkaniny; na nastavenie používajú kladkostroje a závažia;

Rakúsky – predstavujú priemerný formát medzi rímskym a francúzskym, vyznačujú sa jednoduchosťou a eleganciou padavých záhybov;

záclony sú klasickou možnosťou pre okenné závesy, líšia sa hustotou a masívnosťou tkaniny, môžu byť vyrobené z jedného alebo dvoch plátien.

Ako hlavný materiál na šitie záclon sa používajú rôzne tkaniny. Zoznam zahŕňa prírodný ľan, vzdušný hodváb, klasickú bavlnu, nádherný zamat atď.

Výber dizajnu záclon podľa štýlu

Pri výbere tohto prvku pre miestnosť musíte brať do úvahy všeobecný štýl interiéru.

Šitie záclon vo všeobecnosti zahŕňa nasledujúce smery:

Scandi – lakonické a minimalistické, sú vyrobené v šedých a bielych tónoch vo forme rímskej verzie svetlých tkanín. Povolená je aj monotónnosť farieb.

Loft – tieto závesy sú šité z ľahkých tkanín v priamych líniách. Zvyčajne sa používajú svetlé tkaniny svetlých farieb, ktoré nie sú preťažené potlačou a iným dekorom.

High-tech – tento smer nezahŕňa prítomnosť záhybov, volánov a drapérií. Monotónnosť, svetlé farby a rovné línie sú hlavnými akcentmi tohto štýlu.

Provence je svetlý francúzsky smer, ktorý umožňuje použitie tkanín s kvetinovými ozdobami. Takéto závesy sú šité z ľahkých tkanín pastelových, modrých, zelených farieb.

Existuje veľa možností pre záclony, dajú sa vybrať pre každú príležitosť a štýl interiéru. Hlavná vec je robiť to opatrne.

Spálňa

Postele s úložným priestorom: praktické riešenie pre moderné bývanie

Postele s úložným priestorom sú ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako efektívne využívať každý centimeter svojho domova. V dnešnej dobe, keď je každý kúsok priestoru vzácny, tieto postele ponúkajú nielen pohodlný spánok, ale aj inteligentné riešenie pre skladovanie vecí. Na sektorovynabytok.sk nájdete širokú ponuku postelí s úložným priestorom, ktoré sa hodia do každej […]

čítaj viac...
Spálňa

Ako premeniť spálňu na miesto plné pohody a štýlu

Pri premýšľaní o tom, ako vylepšiť domov, je spálňa často miestom, kde chceme začať. Je to naše útočisko, miesto pre odpočinok a relax po dlhom dni. Ako teda zabezpečiť, aby táto miestnosť bola nielen funkčná, ale aj esteticky príťažlivá? V tomto článku vám ukážeme, ako môžete spálňu promeniť s pomocou štýlových a kvalitných bytových doplnkov […]

čítaj viac...
Spálňa

Nákup nového matraca vám môže zmeniť život

Kvalitný spánok je jedným z najdôležitejších aspektov spokojného života. Zaistí vám dostatok energie, psychickú pohodu a tiež lepšie zdravie. Napriek tomu sa mnoho ľudí prebúdza každý deň nevyspalí alebo s bolesťou. Kvalitný matrac sa môže zdať ako určitá investícia, ale jedná sa o investíciu do vášho zdravia, ktorá môže úplne zmeniť kvalitu vášho života. Na […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: