Mandaly na stenu sú nádhernou dekoráciou interiéru

Jedným z trendov moderného interiérového dizajnu je použitie prvkov etno-dekoru, ktoré nesú zmysluplnú alebo emocionálnu záťaž. Obzvlášť zaujímavý je dekor, ktorý vytvára osobitnú náladu a nastavuje ju na úspech.

Mandaly na stenu, ktoré má špeciálnu energiu, je živým predstaviteľom tohto typu dekorácie interiéru. Existuje veľa možností pre vzor, ​​ktorý sa podobá štylizovanému kvetu, čo vám umožňuje vybrať si obrázok podľa individuálnych preferencií a vlastností interiéru.

Čo je to mandala?

Je to jedinečný posvätný obraz a budhisti používajú mandaly na meditáciu a osvietenie.

Mandala prišla do Európy z budhizmu a judaizmu a pozostáva z mnohých prekrývajúcich sa kruhov. Je to symbolický odraz modelu vesmíru. V priesečníku kruhov sa tvoria štylizované kvety, ktoré priťahujú pozornosť a uvoľňujú.

Význam konkrétnej mandaly na stene závisí od počtu okvetných lístkov, ktoré vyjadrujú určité pocity a emócie: lásku, duchovný rast a prosperitu, nádej, šarm, vášeň atď.

Ako využiť mandaly v interiéri

V závislosti od výberu umiestnenia a osvetlenia sa obraz stane štýlovým doplnkom interiéru alebo ostrovom pokoja.

Svetlé mandaly vyrobené z MDF sa používajú nielen na zdobenie miestností podľa feng shui. Kvalitne vyrobené šperky s originálnym dizajnom dokonale zapadnú do interiéru izieb zariadených v nasledujúcich smeroch: etnický štýl (ázijský, indický, čínsky, japonský), klasický štýl (anglický, francúzsky), neoklasicistický, minimalizmus, škandinávsky štýl, podkrovie a mnoho dalších. Stále však existujú určité obmedzenia: nástenná mandala vyrobená z dreva sa hodí do interiéru zariadeného takmer v akomkoľvek štýle, s výnimkou empíru, baroka a rokoka. Tam to nebude úplne vhodné, ale naopak – cirkevné, nezapadne do všeobecného súboru.

Kde a ako zavesiť mandalu

Hladkosť elegantných línií mandaly z dreva umožňuje ľahko zapadnúť dekoráciu do interiéru predsiene a kancelárie, spálne a predsiene, zimnej záhrady. Hlavná požiadavka: dekorácia musí byť pre majiteľov domu jasne viditeľná. Ak ide o osobnú mandalu, mala by byť umiestnená v spálni. Svetlú dekoráciu môžete zavesiť na nechty alebo obojstrannú pásku.

Mandala na stene znamená pokoj a harmóniu v dome, útulnosť, možnosť meditovať a relaxovať. Pri pohľade naň sa môžete na dlhší čas „vytratiť z reality“, plávať myšlienkami kamsi do nekonečna, inšpirovať sa a sústrediť sa.

Dekorácie

Objavte tajomstvo machových stien a dekorácii

Prírodný mach je nezávadný materiál sa vyznačuje svojou odolnosťou, nenáročnosťou na údržbu, atraktívnym vzhľadom a širokými možnosťami použitia. Obľubu si získali machové steny. Ľudia a dizajnéri ich milujú, pridajte sa k tomuto trendu. Vertikálne machové steny sú dnes jedným z najpoužívanejších dekoratívnych prvkov. Ekologický a harmonizujúci prírodný mach je určený ľudom, čo majú vzťah k ekologickému štýlu. Stabilizované – […]

čítaj viac...
Dekorácie

Akcie internetových obchodov, oplatí sa investovať do firmy Amazon alebo ebay?

Internetové obchody, veľké nákupné centrá a predajcovia sú obľúbené najmä v Európe a Severnej Amerike. Možnosť rýchleho nákupu akéhokoľvek produktu, veľké množstvo platobných metód, pravidelné zľavy a výpredaje – to sú výhody Ebay, Amazonu a ďalších online obchodov, ktoré doručujú tovar do celého sveta. Trh s online nakupovaním rastie ročne o 10-12%, čo znamená možnosť […]

čítaj viac...
Dekorácie

Tipy na zdobenie cez víkend

Tipy na zdobenie nemusia byť časovo náročné. Našli sme nápady na zdobenie, ktoré môžete urobiť za víkend (alebo ešte menej). Či už hľadáte okamžité nápady pre domácich majstrov, ktoré by ste mohli urobiť práve teraz, alebo tipy na zdobenie, ktoré zvýrazní obývačku , kuchyňu , kúpeľňu, spálňu alebo detskú izbu , tu je viac ako 40 super jednoduchých tipov na zdobenie, ktoré vám pomôžu vytvoriť si domov. budete milovať, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: