zdravý dom

Lepší dom pre alergikov

Alergia je pre plno ľudí nepríjemným strašiakom, ktorý sa prejavuje v priebehu celého roka. Podľa odhadu Svetovej alergologickej organizácie nimi trpí 30 až 40% ľudí na celom svete. Najrušnejšiu je pre alergikov peľová sezóna, ktorá trvá až 10 mesiacov v roku. Veľkú úľavu môže alergikom dopriať pobyt v Multi-komfortných domoch, ktoré fungujú ako ľudské pľúca.

V Multi-komfortné domoch sa dobre dýcha po celý rok

Multi-Komfortný domy vytvára stabilné a komfortnému prostrediu, ktoré zamedzuje v poletí dráždivých látok, ako sú pele tráv, bylín a stromov, roztoče, zvieracie alergény alebo plesne. Vnútorná klíma týchto stavieb je vhodným prostredím pre alergikov. Môže za to správna miera výmeny vzduchu s odbúraním prchavých organických látok, tepoty vzduchu, vlhkosti, ktorá vytvára ideálnu rovnováhu pre ľudský organizmus. Vetrací systém, zabezpečuje nepretržitý prúd filtrovaného čerstvého vzduchu a stále udržuje jeho vysokú kvalitu. Do obydlia sa nedostáva žiadny prach, peľ ani aerosól, aj keď za jeho múrmi práve bujnie peľová sezóna. Použitý vzduch je v rovnakej chvíli odvádzaný preč – vzduch sa čistí a prirodzene cirkuluje.

“Bývali sme u frekventovanej ulice, kde každú chvíľu išla električka. Keď sme v noci v horúcich letných dňoch vetrali, nedalo sa kvôli hluku spať. Po presťahovaní máme čerstvý vzduch vďaka vetraciemu systému. Cez účinné filtre sa navyše do miestností nedostáva prach ani peľ z ulice, takže sa mi aj zmiernili alergické reakcie, predtým som mala silné prejavy alergie na peľ, “hovorí jedna z majiteliek Multi-Komfortného domu.

 

Tip: Ako a kedy zmerať vzduchotesnosť?

Vzduchotesnosť meriame tzv. Blower door testom. Test vzduchotesnosti je nevyhnutný pri certifikácii energeticky úsporných budov. Pre pasívne domy musia byť do hodnoty n50 do 0,6h -1. Test vzduchotesnosti realizujte pri stavbe domu, akonáhle je dokončený vzduchotesný plášť, ale konštrukcie sú ešte prístupné. To znamená pred dokončením vnútorných prác, ale po dokončení prác elektroinštalačných (v súlade s ostatnými remeslami), vrátane identifikácie všetkých nedostatkov

Pridaj komentár