Kúrime úsporne

Ako zabezpečiť, aby nás kúrenie stálo menej, a pritom sme mali tepla viac? Pozrite sa, či zbytočne nestrácate na úplne bežných veciach.

Termostatické hlavice pomáhajú

Máte termostatické hlavice? Ak nie, teplo len prechádza vašou peňaženkou. Kúrite stále, teplo prúdi trubkami a radiátormi neobmedzene, a rovnakým tempom vám narastajú účty za vykurovanie. Termostatická hlavica udržiava nastavenú teplotu, keď sa táto teplota dosiahne, uzavrie ventil na radiátore,  a otvorí ho, až keď teplota klesne. Tým pádom potrebujete menej energie na vykurovanie a o to budú nižšie náklady. Termostatické hlavice môžu byť aj digitalna-termostaticka-hlavica-na-radiator-rondostat-hr25ee-programovatelnainteligentné, programovateľné, a s nimi môžete ušetriť ešte viac. Keď ste v práci, v škole, na nákupoch, tak nepotrebujete vykurovať domácnosť na vyššiu teplotu, stačí temperovať o niekoľko stupňov menej. Znížením teploty o jeden stupeň sa šetrí až 6% energie na vykurovanie. Predstavte si, koľko hodín denne sa zbytočne kúri, keď je dom alebo byt prázdny. Ak používate elektronické termostatické hlavice, môžete si nastaviť teplotu v miestnosti v niekoľkých denných programoch podľa toho, ako sa miestnosť využíva. Takto sa dá ušetriť veľká časť nákladov na vykurovanie. Zaujímate sa aj o najnovšie technologické vychytávky? Tak poďte ešte ďalej, vybudujte si celý systém elektronického riadenia teploty, ktorý môžete ovládať aj cez internet. Kedykoľvek si viete nastaviť požadovanú teplotu, nastaviť dovolenkový mód, alebo skontrolovať teplotu v každej miestnosti cez mobilný telefón. Je len na vás, akým spôsobom budete ovládať radiátory, aby vám šetrili náklady, a pritom udržiavali teplo.

Studený radiátor?

Malá vec, súčasť radiátoru, a pritom tak dôležitá. Odvzdušňovací ventil. Koľkokrát ste ho skontrolovali? A pritom práve táto drobnosť zabezpečuje perfektné fungovanie radiátoru. Radiátor je plný vody, ktorá stále prúdi z kotla a do kotla, aby sa ohriala, keď sa v radiátoroch ochladí. Ak sa do radiátoru dostane vzduch (čo je veľmi časté), HV30Cnezabezpečí sa dostatočné zohriatie radiátoru, a aj napriek otvoreným ventilom je radiátor stále chladnejší. Pritom stačí uvoľniť odvzdušňovací ventil, ktorý vypustí prebytočný vzduch, voda zaplní opäť radiátor, a ten ohrieva znovu naplno. Chcete mať radiátor stále teplý, bez zbytočného vzduchu, a bez toho, aby ste museli odvzdušňovať sami? Malá vec, a pritom tak dôležitá. Samoodvzdušňovací ventil, ktorým nahradíte bežný ventil, sa postará o to, aby v radiátore nebol žiadny vzduch, je automatický, a stará sa za vás o horúci radiátor. Jeho montáž je veľmi jednoduchá, a niekoľko rokov nie je potrebné sa o nič starať. Len si užívať teplo vďaka malej súčiastke.

Chcete viac tipov na šetrenie? Šetrenie tepla, šetrenie vody, šetrenie energie, to všetko nájdete v spoločnosti Ecoprodukt.

Pridaj komentár