Kúpeľne pre malé a veľké izby

Veľký plán vášho priestoru je dobrým miestom na začatie. Merajte opatrne, pretože presné rozmery sú kľúčové a zahŕňajú prvky, ktoré pravdepodobne ovplyvnia dizajn vrátane okien, komínových prsníkov a dverí.

Vystrihnite do škály tvarov všetkého – napr. Nádobu, umývadlo, vaňu a sprchovací kút, a usporiadajte ich, kým nenájdete riešenie, ktoré bude najlepšie fungovať. Zahrňte dostatok priestoru medzi prvky a zvážte, ako miestnosť bude pracovať s viac ako jednou osobou v tom istom čase.

Urobte svoj voľný kúpeľ hviezdou prehliadky tým, že ju umiestnite do stredu miestnosti alebo ju posaďte ohniskom, napríklad oknom. Ak stále chcete pohľad, ale priestor je prémiový, potom môže byť odpoveď menšia šmykľavka alebo japonský kúpeľ.

Buďte praktickí a poraďte sa o tom, či vaša podlaha bude mať váhu liatinového kúpeľa, pretože sú veľmi ťažké. Ak tomu tak nie je, potom sú kompozitné alebo akrylátové verzie dobrými alternatívami. Ak sa rozhodnete umiestniť kúpeľ v blízkosti steny alebo okna, plánujte veľa priestoru okolo neho, aby ste sa dostali na čistenie.

Použite dokončovacie dotyky, ako luxusné dlaždice alebo stenové obloženie a nápadné podlahy, aby ste pridali nádych kúpeľného času.
Sprcha so sprchou

Kúpeľ rodinnej veľkosti sa môže zdvojnásobiť ako sprchový kút. Buď nainštalujte elektrickú sprchu nad vaňou alebo vymeňte existujúce kohútiky pre tie s ručnou sprchovou batériou. Najskôr skontrolujte, či váš tlak vody bude vyhovovať. Kompletný so sklenenou obrazovkou pripevnenou k boku kúpeľa.

Alternatívne investujte do kúpeľa na sprchovanie, ktoré sa na konci vodovodu odkláňa. K dispozícii v okrúhlych a L tvaroch, dá vám väčší manévrovací priestor pri sprchovaní. Pamätajte však, že širší koniec bude znamenať, že kúpanie naplní viac vody. Kombinujte tieto dva tým, že máte sprchu s pevnou hlavou a handričkou na kúpeľoch. Užitočné nájdete pri kúpaní detí alebo pri čistení vane.

Prejdite do štýlu zahrnutím atraktívnych dlažieb, príslušenstva alebo nádherného samostatného úložného priestoru.
Rozloženie kúpeľa a sprchy

Navrhnite svoj priestor podľa toho, ako sa najčastejšie používa. Ak vaša rodina preferuje skôr sprchovanie než kúpeľ, potom premýšľajte o kratšom kúpeli na občasné nasiaknutie a využite priestor na plánovanie sprchy.

Alebo, ak uprednostňujete kúpele, potom rohové sprchové kabíny sú dobré využitie priestoru a umožňujú plnú veľkú alebo voľne stojacu kúpeľ. Pre šikovné riešenie šetriace miesto vytvorte na konci kúpeľa stĺpikovú stenu, ktorá vytvorí jednu stranu sprchovej kabíny.

Premýšľajte o tom, či pridáte svoje a jeho panvy, ak máte miestnosť. Nielen že sú na trende, ale sú mimoriadne užitočné aj pre rodiny s deťmi. Je to preto, že poskytujú dostatok priestoru pre každého, kto sa umyje a vyčistí pred školou. Priestor za poplatok? Drezové drezové kohútik so závesmi na stenách je dobrou alternatívou.

Udržujte to čisté. Nikdy nemôžete mať príliš veľa úložného priestoru v rodinnej kúpeľni. Regály môžu veľmi rýchlo vyzerať tak, že sa rozhodnú pre skrinky s dverami, ktoré môžu byť zatvorené, aby obsahovali všetko, čo je mimo dohľadu.
Rozloženie sprchy

Aj keď je to veľký projekt, ktorý sa má zaoberať, mokrá izba je vážne štýlová možnosť. Okrem toho je ideálny pre vytvorenie moderného vzhľadu. Celá miestnosť bude musieť byť tankovaná (vodotesná), pretože nie je sprchový kút – voda sa vypúšťa cez výstup v podlahe. Ak je váš rozpočet tesný, elegantnou alternatívou je takmer neviditeľný nízkoúrovňový podnos s celoplošnou obrazovkou.

Vytvorte sprchovací kút v dlhej, úzkej miestnosti oddelením jedného konca sklenenou obrazovkou alebo dverami, aby ste vytvorili sprchovací kút. Dvojité dvere ušetria priestor v kompaktnej miestnosti.

%d blogerom sa páči toto: