Kuchyne sú základom každej domácnosti

kuchyňa

V každej domácnosti dôležitú úlohu hrá priestor kuchyne, kde sa stretáva celá rodina. Tu sa pripravuje strava a konzumuje. Samozrejme pri jedle sa vedú  rozhovory, preto je sto dôvodov, aby sme sa tu v kuchyni cítili čo najlepšie.

Aká má byť naša kuchyňa, stačí menšia či väčšia? To je otázka pre tých, ktorí len zriaďujú svoje domy, byty. Tam, kde sú už dané priestory nemožno meniť musíme sa prispôsobiť a využiť všetky odborné znalosti pri zriadení kuchyne. Možno vyhľadať  aj kuchynské štúdio, kde získame nové poznatky. Keď už máme jasné, že čo chceme spraviť s kuchyňou sa môžeme pustiť do stavebnej úpravy priestoru. Najprv  sa vykonajú búracie a sekacie práce, hlavne pre nové elektrické vedenie a potom sa upravia steny vrátane maľovky a ďalším krokom budú podlahy. Voľakedy sa používali len keramické dlažby ale dnes už sú k dispozícií rôzne drevené a vinylové podlahy, kde okrem estetického vzhľadu majú aj iné priority ako napríklad ľahká údržba alebo vysoká odolnosť proti poškodeniu. V prípade, keď budete veľa variť radšej kuchyňu budujte uzavretú.

Pri nákupe  kvalitnej dizajnovej kuchynskej linky už myslíme aj na elektrické spotrebiče, z ktorých niekoľko sa začlení priamo do kuchynskej zostavy ako napríklad kuchynský šporák, digestor na odsávanie pár, umývačka riadu a podobne. Nezabudnite na ďalšie spotrebiče ako mikrovlnná rúra, chladnička a podobne. Dôležitý je výber pracovnej dosky, kde vyniká so svojou krásou a tvrdosťou kameň. K dispozícií máme skutočne veľa druhov.  Do pracovnej dosky patrí aj kvalitný kuchynský drez. Dnes sú veľmi obľúbené aj kuchynské ostrovčeky, ktoré slúžia ako dizajnové a funkčné doplnky.

Jedálenské stoly sú dôležitou súčasťou kuchyne spolu so stoličkami. Samozrejme aj tu je dôležité, aký veľký priestor máme k dispozícií. V niektorých prípadoch je možné kombinovať jedálenské stoly  s lavicami.

Závesné svietidlá do kuchyne sú veľmi dôležitým prvkom osvetlenia.  Okrem  toho tu využívame rôzne doplnkové svetla, ktoré sa montujú priamo do kuchynskej zostavy.

Pri výbere kvalitnej kuchyne myslime na náročné technológie, úspornú prevádzku, kvalitný dizajn, funkčnosť, na dôležité detaily a spojme ich do náročného celku.

Pridaj komentár

Kuchyňa

Dotyky krásy pre vašu jedáleň

Domáca jedáleň je priestor, kde môžete nielen realizovať svoje kulinárske fantázie, relaxovať pri šálke aromatickej kávy, ale aj prijímať milých hostí a priateľov a stretávať sa ako rodina pri chutnej večeri a rozhovoroch od srdca k srdcu.Moderný nábytok, originálne doplnky, elegantné textílie a ďalšie dekoratívne detaily do jedálne pomôžu vytvoriť útulnú atmosféru.Vighome.sk je miesto, ktoré […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Ostrovčekové kuchynské digestory

Digestor je nepostrádateľný kuchynský spotrebič, ktorý slúži na odstránenie horúcej pary a škodlivých častíc tuku a karcinogénov. Digestor tiež účinne eliminuje nepríjemné pachy, ktoré sa pri varení šíria po celom dome. Digestor je tiež estetickým doplnkom interiéru kuchyne a chráni povrchy pred znečistením. Priestor v kuchyni je dôležitý pre každú gazdinku, preto sú ostrovčekové odsávače […]

čítaj viac...
Kuchyňa

5 TAJNÝCH TRIKOV, VĎAKA KTORÝM BUDE VAŠA KUCHYŇA VYZERAŤ DRAHŠIE

Aby miestnosť, ktorej sa hovorí „srdce domu“, vyzerala štýlovo a draho, nie je vôbec potrebné míňať státisíce na rekonštrukciu kuchyne. Malé detaily a akcenty stačia na to, aby sa kuchyňa zmenila na útulný priestor, kde budú všetci členovia rodiny pohodlní. Kovanie Pri výbere zostavy do kuchyne málokto venuje pozornosť kľučkám dverí a inému kovaniu, ale […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: