Kuchyne sú základom každej domácnosti

kuchyňa

V každej domácnosti dôležitú úlohu hrá priestor kuchyne, kde sa stretáva celá rodina. Tu sa pripravuje strava a konzumuje. Samozrejme pri jedle sa vedú  rozhovory, preto je sto dôvodov, aby sme sa tu v kuchyni cítili čo najlepšie.

Aká má byť naša kuchyňa, stačí menšia či väčšia? To je otázka pre tých, ktorí len zriaďujú svoje domy, byty. Tam, kde sú už dané priestory nemožno meniť musíme sa prispôsobiť a využiť všetky odborné znalosti pri zriadení kuchyne. Možno vyhľadať  aj kuchynské štúdio, kde získame nové poznatky. Keď už máme jasné, že čo chceme spraviť s kuchyňou sa môžeme pustiť do stavebnej úpravy priestoru. Najprv  sa vykonajú búracie a sekacie práce, hlavne pre nové elektrické vedenie a potom sa upravia steny vrátane maľovky a ďalším krokom budú podlahy. Voľakedy sa používali len keramické dlažby ale dnes už sú k dispozícií rôzne drevené a vinylové podlahy, kde okrem estetického vzhľadu majú aj iné priority ako napríklad ľahká údržba alebo vysoká odolnosť proti poškodeniu. V prípade, keď budete veľa variť radšej kuchyňu budujte uzavretú.

Pri nákupe  kvalitnej dizajnovej kuchynskej linky už myslíme aj na elektrické spotrebiče, z ktorých niekoľko sa začlení priamo do kuchynskej zostavy ako napríklad kuchynský šporák, digestor na odsávanie pár, umývačka riadu a podobne. Nezabudnite na ďalšie spotrebiče ako mikrovlnná rúra, chladnička a podobne. Dôležitý je výber pracovnej dosky, kde vyniká so svojou krásou a tvrdosťou kameň. K dispozícií máme skutočne veľa druhov.  Do pracovnej dosky patrí aj kvalitný kuchynský drez. Dnes sú veľmi obľúbené aj kuchynské ostrovčeky, ktoré slúžia ako dizajnové a funkčné doplnky.

Jedálenské stoly sú dôležitou súčasťou kuchyne spolu so stoličkami. Samozrejme aj tu je dôležité, aký veľký priestor máme k dispozícií. V niektorých prípadoch je možné kombinovať jedálenské stoly  s lavicami.

Závesné svietidlá do kuchyne sú veľmi dôležitým prvkom osvetlenia.  Okrem  toho tu využívame rôzne doplnkové svetla, ktoré sa montujú priamo do kuchynskej zostavy.

Pri výbere kvalitnej kuchyne myslime na náročné technológie, úspornú prevádzku, kvalitný dizajn, funkčnosť, na dôležité detaily a spojme ich do náročného celku.

Pridaj komentár

Kuchyňa

3 jednoduché a najlepšie spôsoby čistenia bielych kuchynských skriniek

Biele skrinky nie sú náročné na čistenie.  Tu sú 3 jednoduché spôsoby, ako vyčistiť biele kuchynské skrinky (2 prírodné) a 3, ktorým sa vyhnúť. Ako čistiť biele skrinky v kuchyni Kuchynské skrinky sa môžu dosť rýchlo zašpiniť. Pri krájaní jedla, pečení a varení sa vždy dotýkam toho môjho. A moje prsty nie sú vždy dokonale […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Praktické príslušenstvo k digestorom

Kuchyňa sa často stáva centrom zatuchnutého vzduchu, znečisteného sadzami a mastnotou. Na udržanie čistoty potrebujete digestory do kuchyne, ktoré efektívne zachytia najmenšie čiastočky škodlivých výparov, no pre zabezpečenie odolnosti a bezproblémového chodu prístroja by ste sa mali postarať o kvalitné príslušenstvo. Filtračné prvky Moderné digestory sú zvyčajne vybavené tukovým a uhlíkovým filtrom. Niekedy existujú modely […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Ako si vybrať kuchynský nôž

Kuchyňa je svet bez dna. Alebo nekonečné. Je ako more – je v ňom toľko rôznych „obyvateľov“. Patrí sem nábytok, spotrebiče a riad a samozrejme sú to nože. Bez noža, čo sa dá povedať, je každá, aj tá najkrajšia a najmodernejšia kuchyňa podradná. Môžete si kúpiť sto kuchynských robotov, ale aj tak niečo nezvládnu. A toto „niečo“ nestačí. Náš príbeh bude teda […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: