Kuchyňa podľa feng shui

Postavenie kuchyne i jedálne je rozhodujúce na vytvorenie a zachovanie dobrého zdravia, lebo jedlo, ktoré varíte a jete, vo vás vytvára nový život. Kuchyne tvoria samo srdce domácnosti. Je tiež najvýznamnejšie miestností, pokiaľ ide o živiny. Preto je nevyhnutné, aby osoba, ktorá sa v dome stará o varení, pracovala v pokojnom prostredí, pokiaľ možno bez rušivých podnetov.
Kuchyne a jedálne podľa Feng Shui
Kuchyně a jídelny podle Feng Shui
Čistota je základ
Dbajte na to, aby ste keď varíte, neboli ustavične vyrušovaní činnosťami iných ľudí, a to priamo vo vašej zóne. Takisto dbajte na čistotu v kuchyni, ktorá by mala byť uprataná, bez neporiadku. Dostatok miesta, správne usporiadanie a skladovacie priestory tiež veľmi podporujú rovnomerný tok energie. Kuchyňa riadi chod domova. Ak je charakterizovaná jednoduchosťou a jasným poriadkom, tieto kvality prestúpi ako prípravu jedál, tak užívateľovi domácnosti. Jasné, usporiadané uskladnenie kuchynského náčinia – najmä dôležité pre kuchyne s otvorenými policami – zaručuje nielen to, že pokoj bude pravidlom dňa, ale aj inšpiruje kuchára k pripravení chutných pokrmov.
umiestnenie kuchyne
Miesto, kde je v dome kuchyne umiestnená, ovplyvňuje totiž rodinný život. Ak sa zdá, že sa kuchyňa nachádza “mimo” budovu, vyčnieva ako prístavba vedľa hlavných dverí, potom budú mať bývajúci tendenciu často jesť. Ak je jasne viditeľná už od vstupných dverí, alebo sa, keď vstúpite do domu, ocitnete fakticky priamo v kuchyni, potom jedlo bude stredobodom vašej pozornosti, kedykoľvek prídete domov.
V ideálnom prípade je vhodné variť a jesť v oddelených miestnostiach. Ale ak užívate kuchyni tiež ako jedáleň, postarajte sa o to, aby všetko riadu bolo upratané a vaša pozornosť, predtým, než začnete jesť, odpútaná od všetkých prác súvisiacich s prípravou pokrmu – napríklad oddelením kuchynského kúta závesom, alebo stlmením svetla. Je najlepšie jesť na pohodlnom mieste v príjemnej atmosfére.
materiály
Vyhnite sa tomu, aby ste boli príliš rušení dráždivými obrazy na stenách alebo neporiadkom a nečistotou na stole. Ak môžete do miestnosti vniesť čokoľvek na spôsob prírodných predmetov a materiálov, priestor bude útulnejší, oveľa viac uvoľňujúce a pozitívne ovplyvní stravovanie. Dávajte prednosť dreveným jedálenským stolom a stoličkám pred sklenenými, kovovými alebo mramorovými. Taktiež rustikálne či tkané materiály pozitívne pozdvihnú miestnosť s moderným vzhľadom, zmierni jej tvrdosť a urobí ju viac upokojujúce.
kvety
V kuchyni by nemali chýbať kvety, ktoré prispievajú k správnemu toku energie. Umiestnite ich do rohov tak, aby celú miestnosť opticky zaoblili. Vyhnite sa sušeným kvetom (nemajú žiadnu energiu). Najlepšie sú tie v kvetináči alebo na stole vo váze.
na záver
Kamkoľvek je to možné, snažte sa vniesť plynulé línie a krivky na úkor ostrých hrán. Umožníte tak energiu prúdiť rovnomernejšie okolo miestnosti.

Pridaj komentár

Kuchyňa

Dotyky krásy pre vašu jedáleň

Domáca jedáleň je priestor, kde môžete nielen realizovať svoje kulinárske fantázie, relaxovať pri šálke aromatickej kávy, ale aj prijímať milých hostí a priateľov a stretávať sa ako rodina pri chutnej večeri a rozhovoroch od srdca k srdcu.Moderný nábytok, originálne doplnky, elegantné textílie a ďalšie dekoratívne detaily do jedálne pomôžu vytvoriť útulnú atmosféru.Vighome.sk je miesto, ktoré […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Ostrovčekové kuchynské digestory

Digestor je nepostrádateľný kuchynský spotrebič, ktorý slúži na odstránenie horúcej pary a škodlivých častíc tuku a karcinogénov. Digestor tiež účinne eliminuje nepríjemné pachy, ktoré sa pri varení šíria po celom dome. Digestor je tiež estetickým doplnkom interiéru kuchyne a chráni povrchy pred znečistením. Priestor v kuchyni je dôležitý pre každú gazdinku, preto sú ostrovčekové odsávače […]

čítaj viac...
Kuchyňa

5 TAJNÝCH TRIKOV, VĎAKA KTORÝM BUDE VAŠA KUCHYŇA VYZERAŤ DRAHŠIE

Aby miestnosť, ktorej sa hovorí „srdce domu“, vyzerala štýlovo a draho, nie je vôbec potrebné míňať státisíce na rekonštrukciu kuchyne. Malé detaily a akcenty stačia na to, aby sa kuchyňa zmenila na útulný priestor, kde budú všetci členovia rodiny pohodlní. Kovanie Pri výbere zostavy do kuchyne málokto venuje pozornosť kľučkám dverí a inému kovaniu, ale […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: