Kuchyňa podľa feng shui

Postavenie kuchyne i jedálne je rozhodujúce na vytvorenie a zachovanie dobrého zdravia, lebo jedlo, ktoré varíte a jete, vo vás vytvára nový život. Kuchyne tvoria samo srdce domácnosti. Je tiež najvýznamnejšie miestností, pokiaľ ide o živiny. Preto je nevyhnutné, aby osoba, ktorá sa v dome stará o varení, pracovala v pokojnom prostredí, pokiaľ možno bez rušivých podnetov.
Kuchyne a jedálne podľa Feng Shui
Kuchyně a jídelny podle Feng Shui
Čistota je základ
Dbajte na to, aby ste keď varíte, neboli ustavične vyrušovaní činnosťami iných ľudí, a to priamo vo vašej zóne. Takisto dbajte na čistotu v kuchyni, ktorá by mala byť uprataná, bez neporiadku. Dostatok miesta, správne usporiadanie a skladovacie priestory tiež veľmi podporujú rovnomerný tok energie. Kuchyňa riadi chod domova. Ak je charakterizovaná jednoduchosťou a jasným poriadkom, tieto kvality prestúpi ako prípravu jedál, tak užívateľovi domácnosti. Jasné, usporiadané uskladnenie kuchynského náčinia – najmä dôležité pre kuchyne s otvorenými policami – zaručuje nielen to, že pokoj bude pravidlom dňa, ale aj inšpiruje kuchára k pripravení chutných pokrmov.
umiestnenie kuchyne
Miesto, kde je v dome kuchyne umiestnená, ovplyvňuje totiž rodinný život. Ak sa zdá, že sa kuchyňa nachádza “mimo” budovu, vyčnieva ako prístavba vedľa hlavných dverí, potom budú mať bývajúci tendenciu často jesť. Ak je jasne viditeľná už od vstupných dverí, alebo sa, keď vstúpite do domu, ocitnete fakticky priamo v kuchyni, potom jedlo bude stredobodom vašej pozornosti, kedykoľvek prídete domov.
V ideálnom prípade je vhodné variť a jesť v oddelených miestnostiach. Ale ak užívate kuchyni tiež ako jedáleň, postarajte sa o to, aby všetko riadu bolo upratané a vaša pozornosť, predtým, než začnete jesť, odpútaná od všetkých prác súvisiacich s prípravou pokrmu – napríklad oddelením kuchynského kúta závesom, alebo stlmením svetla. Je najlepšie jesť na pohodlnom mieste v príjemnej atmosfére.
materiály
Vyhnite sa tomu, aby ste boli príliš rušení dráždivými obrazy na stenách alebo neporiadkom a nečistotou na stole. Ak môžete do miestnosti vniesť čokoľvek na spôsob prírodných predmetov a materiálov, priestor bude útulnejší, oveľa viac uvoľňujúce a pozitívne ovplyvní stravovanie. Dávajte prednosť dreveným jedálenským stolom a stoličkám pred sklenenými, kovovými alebo mramorovými. Taktiež rustikálne či tkané materiály pozitívne pozdvihnú miestnosť s moderným vzhľadom, zmierni jej tvrdosť a urobí ju viac upokojujúce.
kvety
V kuchyni by nemali chýbať kvety, ktoré prispievajú k správnemu toku energie. Umiestnite ich do rohov tak, aby celú miestnosť opticky zaoblili. Vyhnite sa sušeným kvetom (nemajú žiadnu energiu). Najlepšie sú tie v kvetináči alebo na stole vo váze.
na záver
Kamkoľvek je to možné, snažte sa vniesť plynulé línie a krivky na úkor ostrých hrán. Umožníte tak energiu prúdiť rovnomernejšie okolo miestnosti.

Pridaj komentár

Kuchyňa

3 jednoduché a najlepšie spôsoby čistenia bielych kuchynských skriniek

Biele skrinky nie sú náročné na čistenie.  Tu sú 3 jednoduché spôsoby, ako vyčistiť biele kuchynské skrinky (2 prírodné) a 3, ktorým sa vyhnúť. Ako čistiť biele skrinky v kuchyni Kuchynské skrinky sa môžu dosť rýchlo zašpiniť. Pri krájaní jedla, pečení a varení sa vždy dotýkam toho môjho. A moje prsty nie sú vždy dokonale […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Praktické príslušenstvo k digestorom

Kuchyňa sa často stáva centrom zatuchnutého vzduchu, znečisteného sadzami a mastnotou. Na udržanie čistoty potrebujete digestory do kuchyne, ktoré efektívne zachytia najmenšie čiastočky škodlivých výparov, no pre zabezpečenie odolnosti a bezproblémového chodu prístroja by ste sa mali postarať o kvalitné príslušenstvo. Filtračné prvky Moderné digestory sú zvyčajne vybavené tukovým a uhlíkovým filtrom. Niekedy existujú modely […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Ako si vybrať kuchynský nôž

Kuchyňa je svet bez dna. Alebo nekonečné. Je ako more – je v ňom toľko rôznych „obyvateľov“. Patrí sem nábytok, spotrebiče a riad a samozrejme sú to nože. Bez noža, čo sa dá povedať, je každá, aj tá najkrajšia a najmodernejšia kuchyňa podradná. Môžete si kúpiť sto kuchynských robotov, ale aj tak niečo nezvládnu. A toto „niečo“ nestačí. Náš príbeh bude teda […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: