tipy na bývanie

Užitočné tipy na útulné bývanie

Bývanie je činnosť ako každá iná a úplne zásadne ovplyvňuje náš súkromný život. Bohužiaľ nemávame toľko času, aby sme o svoje bývanie zodpovedajúcim spôsobom starali a tak sa väčšinou obmedzujeme len na upratovanie a bežné opravy. A pritom je napr. Útulné bývanie možné vytvoriť jednoducho a pomerne ľahko a rýchlo. Máme pre vás dva tipy, ako vyrobiť tú správnu atmosféru.
TIPY pre útulné bývanie
Pamätá, že najvýraznejším tvorcom nálady v interiéri, je bezpochyby svetlo a s tým pochopiteľne súvisiace farby. Akú náladu získate, keď v izbe rozsvietite lampu s červeným tienidlom? A akú náladu vyrobíte, ak rozsvietite veľký krištáľový luster s niekoľkými žiarovkami? Všimnite si, ako farby ovplyvňujú naše vnímanie!
Najrýchlejší zmena a útulné bývanie
Skúste to najjednoduchšie a tým je úprava osvetlenia. Vyberiete si lampu, svetlo, luster atp., Ktorý sa vám bude páčiť sám o sebe a súčasne myslite na to, aby vedel vydávať napr. Intímne teplé osvetlenie, aby teda mal napr. Farebné tienidlo, ktoré svetlo dokáže zafarbiť. Svetlo temperovanej do žltej či hnedej nikoho neurazí, červenej svetlo už je možné príliš výrazné.

TIP: ideálne je mať na strope alebo na stene jedno silné centrálne svetlo, napr. Luster, ktorý jasne presvieti celú miestnosť a ako druhý, náladotvorný zdroj, potom poslúži napr. Stojaca lampa. Ich kombinovaním si potom môžete naozaj pohrať a naučiť sa vyvolať niekoľko “atmosfér”, ktoré osviežia vaše bývanie.

TIP: skúste stmievača! Je to veľmi zaujímavý nástroj na vytváranie atmosféry v byte a stmievanie, tted regulovanie intenzity svetla, umožňuje dnes už úplná väčšina predávaných svetelných zdrojov. V rádoch 2-400 Sk si môžete zaobstarať stmievač pre vašej lampu a regulovať dodávaný výkon cca v rozmedzí 40 – 140 W.

Jednoduchá úprava stien pre útulné bývanie
Veľmi efektné je úprava stien. Nemusíte rovno maľovať.

TIP: veľmi rýchle a jednoduché je oživenie stien pomocou interiérových samolepiek, ktoré sú určené na to, aby sa nalepovali na steny alebo nábytok či inú hladkú plochu.

Pridaj komentár