Užitočné tipy na útulné bývanie

tipy na bývanie

Bývanie je činnosť ako každá iná a úplne zásadne ovplyvňuje náš súkromný život. Bohužiaľ nemávame toľko času, aby sme o svoje bývanie zodpovedajúcim spôsobom starali a tak sa väčšinou obmedzujeme len na upratovanie a bežné opravy. A pritom je napr. Útulné bývanie možné vytvoriť jednoducho a pomerne ľahko a rýchlo. Máme pre vás dva tipy, ako vyrobiť tú správnu atmosféru.
TIPY pre útulné bývanie
Pamätá, že najvýraznejším tvorcom nálady v interiéri, je bezpochyby svetlo a s tým pochopiteľne súvisiace farby. Akú náladu získate, keď v izbe rozsvietite lampu s červeným tienidlom? A akú náladu vyrobíte, ak rozsvietite veľký krištáľový luster s niekoľkými žiarovkami? Všimnite si, ako farby ovplyvňujú naše vnímanie!
Najrýchlejší zmena a útulné bývanie
Skúste to najjednoduchšie a tým je úprava osvetlenia. Vyberiete si lampu, svetlo, luster atp., Ktorý sa vám bude páčiť sám o sebe a súčasne myslite na to, aby vedel vydávať napr. Intímne teplé osvetlenie, aby teda mal napr. Farebné tienidlo, ktoré svetlo dokáže zafarbiť. Svetlo temperovanej do žltej či hnedej nikoho neurazí, červenej svetlo už je možné príliš výrazné.

TIP: ideálne je mať na strope alebo na stene jedno silné centrálne svetlo, napr. Luster, ktorý jasne presvieti celú miestnosť a ako druhý, náladotvorný zdroj, potom poslúži napr. Stojaca lampa. Ich kombinovaním si potom môžete naozaj pohrať a naučiť sa vyvolať niekoľko “atmosfér”, ktoré osviežia vaše bývanie.

TIP: skúste stmievača! Je to veľmi zaujímavý nástroj na vytváranie atmosféry v byte a stmievanie, tted regulovanie intenzity svetla, umožňuje dnes už úplná väčšina predávaných svetelných zdrojov. V rádoch 2-400 Sk si môžete zaobstarať stmievač pre vašej lampu a regulovať dodávaný výkon cca v rozmedzí 40 – 140 W.

Jednoduchá úprava stien pre útulné bývanie
Veľmi efektné je úprava stien. Nemusíte rovno maľovať.

TIP: veľmi rýchle a jednoduché je oživenie stien pomocou interiérových samolepiek, ktoré sú určené na to, aby sa nalepovali na steny alebo nábytok či inú hladkú plochu.

Pridaj komentár

Obývacia izba

Aké sú bavlnené obliečky

Bavlna je skutočným svetovým lídrom na trhu v ľahkom priemysle. Ide o unikátny materiál vytvorený na báze prírodného prírodného vlákna, ktorý má vynikajúce prevádzkové vlastnosti. Pri výbere posteľnej bielizne pre domácnosť, najmä obliečok, sa oplatí dôkladne pozrieť na bavlnené výrobky. Sú príjemné na dotyk, mimoriadne ekologické a bezpečné. Druhy bavlnenej posteľnej bielizne Chintz je luxusný […]

čítaj viac...
Obývacia izba

Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Pri výbere farebnej schémy pre vašu obývaciu izbu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dizajnových prvkov. Tu je zoznam primárnych hľadísk, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci na vytváraní harmonickej farebnej schémy pre váš hlavný obytný priestor. Pracujte okolo stálych prvkov dizajnuFarby na niektorých povrchoch vo vašej obývačke je možné relatívne ľahko meniť a iné […]

čítaj viac...
Interiér Obývacia izba

3 kútiky, ktoré MUSÍ MAŤ KAŽDÝ MUŽ vo svojej domácnosti

Idete do nového alebo vylepšuje vaše bývanie? Je úplne jedno, či zariaďujeme staromládenecký byt, či spoločnú domácnosť. Každý muž potrebuje svoj intýmny priestor, aby sa cítil ako doma. To je bez debaty. Neviete však, čo do neho rozhodne musíte zakomponovať? Poradíme vám. Ako to už býva vo vzťahoch, mnohé vzťahové veci sa dajú vtesnať pod […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: