Užitočné tipy na útulné bývanie

tipy na bývanie

Bývanie je činnosť ako každá iná a úplne zásadne ovplyvňuje náš súkromný život. Bohužiaľ nemávame toľko času, aby sme o svoje bývanie zodpovedajúcim spôsobom starali a tak sa väčšinou obmedzujeme len na upratovanie a bežné opravy. A pritom je napr. Útulné bývanie možné vytvoriť jednoducho a pomerne ľahko a rýchlo. Máme pre vás dva tipy, ako vyrobiť tú správnu atmosféru.
TIPY pre útulné bývanie
Pamätá, že najvýraznejším tvorcom nálady v interiéri, je bezpochyby svetlo a s tým pochopiteľne súvisiace farby. Akú náladu získate, keď v izbe rozsvietite lampu s červeným tienidlom? A akú náladu vyrobíte, ak rozsvietite veľký krištáľový luster s niekoľkými žiarovkami? Všimnite si, ako farby ovplyvňujú naše vnímanie!
Najrýchlejší zmena a útulné bývanie
Skúste to najjednoduchšie a tým je úprava osvetlenia. Vyberiete si lampu, svetlo, luster atp., Ktorý sa vám bude páčiť sám o sebe a súčasne myslite na to, aby vedel vydávať napr. Intímne teplé osvetlenie, aby teda mal napr. Farebné tienidlo, ktoré svetlo dokáže zafarbiť. Svetlo temperovanej do žltej či hnedej nikoho neurazí, červenej svetlo už je možné príliš výrazné.

TIP: ideálne je mať na strope alebo na stene jedno silné centrálne svetlo, napr. Luster, ktorý jasne presvieti celú miestnosť a ako druhý, náladotvorný zdroj, potom poslúži napr. Stojaca lampa. Ich kombinovaním si potom môžete naozaj pohrať a naučiť sa vyvolať niekoľko “atmosfér”, ktoré osviežia vaše bývanie.

TIP: skúste stmievača! Je to veľmi zaujímavý nástroj na vytváranie atmosféry v byte a stmievanie, tted regulovanie intenzity svetla, umožňuje dnes už úplná väčšina predávaných svetelných zdrojov. V rádoch 2-400 Sk si môžete zaobstarať stmievač pre vašej lampu a regulovať dodávaný výkon cca v rozmedzí 40 – 140 W.

Jednoduchá úprava stien pre útulné bývanie
Veľmi efektné je úprava stien. Nemusíte rovno maľovať.

TIP: veľmi rýchle a jednoduché je oživenie stien pomocou interiérových samolepiek, ktoré sú určené na to, aby sa nalepovali na steny alebo nábytok či inú hladkú plochu.

Pridaj komentár

Obývacia izba

Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Pri výbere farebnej schémy pre vašu obývaciu izbu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dizajnových prvkov. Tu je zoznam primárnych hľadísk, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci na vytváraní harmonickej farebnej schémy pre váš hlavný obytný priestor. Pracujte okolo stálych prvkov dizajnuFarby na niektorých povrchoch vo vašej obývačke je možné relatívne ľahko meniť a iné […]

Read More
Interiér Obývacia izba

3 kútiky, ktoré MUSÍ MAŤ KAŽDÝ MUŽ vo svojej domácnosti

Idete do nového alebo vylepšuje vaše bývanie? Je úplne jedno, či zariaďujeme staromládenecký byt, či spoločnú domácnosť. Každý muž potrebuje svoj intýmny priestor, aby sa cítil ako doma. To je bez debaty. Neviete však, čo do neho rozhodne musíte zakomponovať? Poradíme vám. Ako to už býva vo vzťahoch, mnohé vzťahové veci sa dajú vtesnať pod […]

Read More
Obývacia izba

Ako vyberať obývaciu stenu

Pri zariaďovaní novej obývacej izby je potrebné, aby ste si dobre premysleli, aký nový nábytok si kúpite. Dôležité sú mnohé vlastnosti, ktoré by ste mali brať do úvahy. Aj keď máte vlastné preferencie, tak sa vždy môžete poradiť aj s odborníkom, navštíviť predajne s nábytkom alebo si vypočuť názory na internetových fórach. Veľa ľudí si […]

Read More
%d blogerom sa páči toto: