Feng shui v kúpeľni

Existuje mnoho spôsobov, ako si urobiť peknú kúpeľňu. Či už ju máme malú či veľkú, nič nám nemôže zabrániť v menších prerábkach tak, aby výsledok stál za naozaj dlhé lebedění v miestnosti, kde najčastejšie preteká voda.

Najmenej vhodné umiestnenie kúpeľne je pred vstupnými dverami, blízko schodov, kuchyne alebo jedálne. Mala by mať taký rozmer, aby sme sa tu mohli pohodlne pohybovať a tunajšie pocit by mal značiť intimitu a ochranu. Uprednostňuje sa jednoduchosť a nie príliš veľký rozmer miestnosti.

Najskôr je dobré sa presvedčiť, že je kúpeľňa kompletne čistá, a hneď potom prichádza na rad maľovanie či tapetovanie stien. Možno tiež kombinovať oboje. Hlavnou starosťou sú práve múry, ktoré maľujeme svetlými farbami. Napríklad môžeme zvoliť zelenkavú s rôznymi motívmi. Najvhodnejšími sú jemné pastelové farby, ktoré môžeme uplatniť na ručníkách či závesoch. Najlepšie sa však s elementom vody spája modrá farba.

Kúpeľňu nepřecpáváme serepetičky. Doplnky volíme tiež vo svetlých farbách a všetkým vyhľadáme dobré miesto. Môžeme si čisté uteráky zamotať do ruličiek a uložiť do prúteného koša, ktorý položíme na zem alebo do rohu. Nikdy nekupujeme látkové koberce, ale len tie, ktoré majú gumovú podložku. To preto, aby sme ľahko nespadli a nezranili sa. Ďalej by v kúpeľni nemal chýbať kôš na bielizeň a na odpadky. Obidva typy s vekami.

Pokiaľ nemá toaletná skrinka dvierka, môžeme si zhotoviť záclonky a tým ukryť naše veci osobnej hygieny. Vyberáme si trvanlivý materiál, ako napríklad zmes bavlny a polyesteru.

Kvety a doplnky v kúpeľni

Zelené rastliny pôsobí v kúpeľni veľmi príjemne. Môžeme si jednu priložiť k vyššej strane zrkadla nad umývadlom. Často sa nájde aj miesto medzi stropom a kúpeľňovými skrinkami, kde je skvelé miesto na rôzne košíky a naaranžované kvety. Iste nič nepokazíme, keď zájdeme do použitých vecí alebo starožitníctva a tam si kúpime pár kúskov pekných fliaš a baniek, ktoré pokojne môžu hrať farbami. Sedeniach si tiež starodávne sklenené alebo porcelánové nádobky s vekom, aby sme ich využili na odkladanie vecí z manikúry, na sponky, gumičky a pod.

kúpeľňové vôňa

Vyhneme sa umelým aerosólovým parfumom a prevoniame si miestnosť prírodným arómou. Rozestavíme si stojančeky na vonné tyčinky a sviečky rôznych farieb nad zrkadlá, poličky a okraj vane.

Ďalšie rady Feng Shui

Záchodovej misy by mali byť pri nepoužívaní zatvorené poklopom.

Okná a dvere musia byť perfektne zatvárateľné.

Vyvarujme sa ponechávanie pohárov s liekmi na očiach. Vystavujte iba najkrajšie poháre. Vaňu nestaviame blízko veľkého okna, hoci sa v kúpeľni odporúča jedno okno z vonku.

Ideálne je oddelenie záchodu od vane, a to aspoň závesom.

Vyvarujme sa neporiadku a uterákom na zemi.

Uteráky by sa mali nechať usušiť a nenechávať je tu mokré.

Nesmie chýbať držiak na toaletný papier a kúpeľňový set na tekuté či tuhé mydlo.

V kúpeľni majú zrkadlá pozitívny efekt, ale rovnako by ich tu nemalo visieť viac ako dve alebo popr. dve zrkadlové steny.

Všetky kohútiky a batérie sa musia nachádzať vo vynikajúcom stave, ak kvapká voda, musí sa čo najskôr opraviť.

Kúpelňa

Obnova potrubia nezvládne iba tak hocikto

Úloha plynovodu v každodennom živote ľudí by sa nemala podceňovať. Vďaka tejto sieti má každý dom k dispozícii systém nepretržitého zásobovania vodou a odvádzania tekutého odpadu a špinavej vody z budovy. Potrubie je prevádzkované všetkými priemyselnými, bytovými a obchodnými zariadeniami, takže existuje vysoká pravdepodobnosť jeho upchatia, hromadenia pevných usadenín a pôsobenia agresívnych chemikálií, čo vedie […]

čítaj viac...
Kúpelňa

Ako nainštalovať sprchový kút v kúpeľni?

Sprchový kút je v kúpeľniach veľmi obľúbený. Je moderný, ekonomický, pohodlný a praktický. Aby ste mohli sprchu využívať, je dôležité ju správne nainštalovať. V tomto článku sa dozviete, ako nainštalovať sprchu v kúpeľni. Inštalácia štandardnej sprchy Ak si chcete nainštalovať klasickú sprchu, máte dve možnosti. Môžete sa rozhodnúť pre sprchový kút s vaničkou umiestnenou priamo na podlahe alebo pre […]

čítaj viac...
Kúpelňa

Zariaďovanie kúpeľne a sprchového kúta

Ak príde čas na prerobenie alebo zariadenie kúpeľne, určite v mnohých z vás zaznie úvaha, či by bolo vhodné zaplniť jej priestor klasickou vaňou alebo praktickým sprchovým kútom.  A obe tieto možnosti prinášajú svoju funkčnú stránku, hoci je ojedinelý prípad, v ktorom sa rozhodneme aj pre vaňu aj pre sprchu, hoci ak na to máme priestory – riešenie by […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: