Faktory, aby zvážila, keď si kúpite elektrický motor

Pri hľadaní nákupu elektromotora alebo prevodového motora pre vašu aplikáciu je dôležité zvážiť požiadavky nad rámec rýchlosti, krútiaceho momentu, výkonu a napätia. V tomto článku sa budeme zaoberať 20 faktormi, ktoré stoja za preskúmanie pred rozhodnutím o elektromotore.

Napätie: Budete mať prístup do elektrickej zásuvky alebo potrebujete výrobok, ktorý môže byť napájaný z batérií? Ak je k dispozícii sieťová zásuvka, je napäťový štandard (115 V) alebo priemyselný (230+ voltov)?
Rýchlosť: Existuje nastavená rýchlosť alebo rozsah otáčok, pri ktorých je potrebné, aby motor pracoval? Ak sú dôležité presné alebo nastaviteľné rýchlosti, možno bude potrebné pridať ovládač do elektromotora.
Krútiaci moment: Koľko štartovacieho momentu bude vaša aplikácia potrebovať? Bude gravitácia prekážkou, ktorú treba zvážiť? Mení sa požiadavka krútiaceho momentu motora počas celej doby prevádzky motora? Aký je „najhorší scenár“, aký by vyžadoval váš krútiaci moment?
Napájanie: Je množstvo energie, o ktorej si myslíte, že vaša aplikácia potrebuje, rovná výkonu, ktorý skutočne používa? Pri poskytovaní špecifikácií vedieť, či používate bežiaci výkon alebo maximálny výkon. To ovplyvňje aj frekvenčný menič.
Pracovný cyklus: Je dôležité poznať pracovný cyklus vášho motora. Bude vaša aplikácia fungovať nepretržite (dostatočne dlho na to, aby motor dosiahol svoju plnú prevádzkovú teplotu) alebo v krátkych dávkach s časom, kým sa motor úplne cyklicky ochladí? Motory, ktoré pracujú prerušovane, môžu často používať menší motor ako aplikácie s rovnakou rýchlosťou a krútiacim momentom, ale nepretržite bežiace. Pozrite sa na naše video pre viac informácií o dôležitosti pracovných cyklov pri výbere motora.
Životný cyklus: Ako dlho trvá váš produkt? Aplikácie, ktoré bežia veľmi občasne, môžu často dosiahnuť kratší životný cyklus a vyššie požiadavky na údržbu motorov DC a Universal. Aplikácie, ktoré pracujú nepretržite a ktoré musia pracovať tisíce hodín bez vykonávania údržby, môžu vyžadovať striedavý alebo bezkartáčový jednosmerný motor, ktorý má oveľa dlhšiu životnosť.
Hodnotenie skrine a životné prostredie: Aké faktory prostredia bude motor vystavený? Potrebujete zvýšenú ochranu pred vodou alebo prachom? Má aplikácia špeciálne požiadavky – ako napríklad nehrdzavejúca oceľ v potravinárskom priemysle – alebo potrebujú preventívne opatrenia proti korozívnym materiálom? Pozrite si úplnú tabuľku hodnotení IP.    Okolité teploty: Bude váš výrobok pracovať v extrémne horúcich alebo nízkych teplotách? Poznanie potenciálneho klimatického rozsahu môže pomôcť pri určovaní, ktoré materiály, ako napríklad mazanie olejom alebo tukom, sú dôležité pre konštrukciu motora.
Nadmorská výška: Budú motory prevádzkované vo vyšších polohách? Vysoké nadmorské výšky znamenajú tenší vzduch, ktorý mení očakávaný výkon motora.
Hluk: Všetky motory spôsobujú určitý hluk v dôsledku pohybujúcich sa častí, ale pre niektoré aplikácie, ktoré sú na verejných priestranstvách alebo v nemocničnom prostredí, je dôležité mať motor, ktorý pracuje čo najtichšie. Dodatočnú redukciu hluku možno dosiahnuť rekonfiguráciou prevodov alebo úprav materiálov.
Ventilačný systém: Pre aplikácie vyžadujúce vyššiu ochranu proti vniknutiu bude k dispozícii typ ventilačného systému, ktorý chcete alebo potrebujete? Motory, ktoré nie sú odvzdušnené, poskytujú väčšiu ochranu pred prvkami ako motory chladené ventilátorom, ale tiež po dlhšom ochladení motora po prevádzke.
Spätná väzba: Potrebujete pochopiť, ako váš motor pracuje? Snímače a snímače halového efektu zhromažďujú údaje z motora a môžu byť kombinované s ovládacím prvkom, ktorý umožňuje regulovať otáčky a smer motora.

Prevádzkové náklady: Pred investovaním do motora pre vašu aplikáciu porovnajte očakávané prevádzkové náklady každého typu motora na základe účinnosti motora, očakávanej životnosti, údržby, počiatočných nákladov atď.

Moderné technológie

Praktické bývanie s domácou automatizáciou

robiť z vlastného domu inteligentný dom je niečo výnimočné. Nikde inde nie je možné inteligentné prepojenie zariadení tak optimálne prispôsobiť vašim potrebám. Ale aj s domácou automatizáciou môžete začať v malom a rozširovať sa vlastným tempom . Najmä vybudovanie vlastného nového inteligentného domu vám dáva výhody, ktoré iným spôsobom nezískate .Prispôsobte svoj dom svojim potrebám […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Základy fotovoltiky

čo je fotovoltika? Fotovoltaika znamená premenu slnečnej energie (grécky phos: svetlo) na elektrickú energiu (-voltaic: odvodené od jednotky elektrického napätia, voltu, ktorá bola pomenovaná po fyzikovi Alessandrovi Voltovi). Miera rastu je stabilná, v neposlednom rade vďaka vládnym dotáciám. Ziskovosť fotovoltického systému (FV systému) závisí okrem iného aj od jeho veľkosti. Ako funguje fotovoltika? Solárne články […]

čítaj viac...
Moderné technológie

Sprievodca inteligentnou domácnosťou

Domy sú čoraz inteligentnejšie. S rýchlym nárastom technológie domácej automatizácie spotrebitelia začleňujú do svojich domovov zariadenia a systémy pre inteligentné domácnosti. Automatizačná technológia sa v posledných rokoch výrazne rozvinula so zavedením digitálnych hlasových asistentov, inteligentných zámkov a mnohých ďalších systémov a zariadení. V tomto sprievodcovi technológiou inteligentných domácností preskúmame vzostup technológie, zariadenia, riziká a mnoho ďalších tém. […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: