Dôležité otázky pred kúpou matraca

Správna kúpa matraca môže byť občas veľkým problémom. Nie len, že existuje celý rad cenových kategórií, ale aj veľkostí, hustoty a materiálov. Postupom času sa všetko mení a inovuje, každá vláknina a použité výplne dostávajú rok čo rok nové vlastnosti. Všetko sa následne odráža na cene, ktorá je adekvátna jej kvalite.

Podľa vašich potrieb

Vedeli ste o tom, že viac ako tretina ľudí trávi podstatnú časť svojho života v posteli? Niekomu sa naozaj nie je čo čudovať, každý máme iné zamestnanie, iný životný štýl a iné podmienky. Podstatné je, aby sme si vedeli vybrať dobré a lacné matrace. Urobte si malý online prieskum. Nič vám to nedá a nakoniec prospejete hlavne sebe. Počas celej doby, ale musíte mať na pamäti, že je dôležitá aj vaša hmotnosť a výška.

Veľkosť na mieru

Optimálne rozmery sú vo veľkostiach 90 x 200 cm, pričom vaša výška by mala byť zhruba o 10 cm menšia ako dĺžka matraca. Samozrejme, že podľa požiadaviek sa dajú vyrobiť aj iné. V prípade, že potrebujete viac kusov ideálne je využiť výhodnú ponuku matracov 1+1 a v jednom balíku získate dvojnásobok za rozumnú cenu. Vyberať rozmer nemôžete svojvoľne. Berte do úvahy veľkosť postele, do ktorej musí dokonale zapadnúť a zloženie roštu, ktorý tvorí jej správnu oporu.

Komfortné spanie

Dobrá matrac drží vaše telo v správnej polohe a počas spánku nespôsobuje nežiadúce účinky. Nezobúdzate sa s bolesťou hlavy a nič vás počas odpočinku neruší od príjemného snenia. Musíte počítať s tým, že to nie je zrovna malá investícia. Ak ste si už urobili spomínaný online prieskum, veľmi dobre viete, že k dispozícii sú matrace v akcii. Váš rozpočet to nijako nezaťaží a spolu s partnerom si budete užívať kľudné a zdravé noci. Jednoznačne by ste si mali vyberať taký matrac, ktorý sa čo najlepšie postará o  potreby vášho tela a vytvorí najväčší komfort.

 

Pridaj komentár