Diy domáce tipy

DIY nápady na domácu výzdobu

Iba s plechovkou farby a valčekom môžete znova objaviť svoju realitu. Tu je niekoľko nápadov na domácu výzdobu DIY:

Pridaním farebného odtieňa namaľovaním steny s prízvukom

Ale ktorú stenu zvoliť? Tu je niekoľko najlepších rád dekoratérov:

 • Vyberte si izbu, ktorá má pocit, že sa musí viac konať, a to v dekoratívnom prevedení
 • Vyberte si stenu, ktorá najskôr upúta vašu pozornosť, keď vstúpite do miestnosti
 • Pre jednoduchosť by ste mali tiež vziať do úvahy obtiažnosť steny – napríklad môžete radšej namaľovať holú stenu cez tú s namontovaným televízorom a zoskupením rámov obrazov na ňom zavesených.
 • Určite si vyberte odtieň, ktorý pekne zapadá do existujúcej farebnej palety miestnosti – napríklad zladíte farbu vankúša.

Upcyklujte svoje kuchynské skrinky alebo unavenú starú skrinku kriedovou farbou

Ak máte kuchynské skrinky alebo starý kus nábytku, ktorého sa chcete zbaviť, pretože vyzerajú trochu zastarano alebo horšie, opotrebovanie, kriedová farba je ľahký a zábavný spôsob, ako ich transformovať.
Tu je dôvod, prečo:

 • Jeho textúra je veľmi zhovievavá (skvelá, ak nie ste maliarom)
 • Môžete si vybrať z krásnej škály farieb
 • Len zriedka je potrebné vopred ich prebrúsiť alebo natrieť
 • Spravidla stačí jedna alebo dve vrstvy farby.

Pinterest je skvelým miestom, kde začať s kriedami na oči, ktoré vám pomôžu inšpirovať sa.

Transformácia miestnosti pomocou samolepiek na stenu a šablón

Ak chcete ísť odvážne a dekoratívne, vyskúšajte naše DIY hacky na samolepky na stenu alebo šablóny …

 • Šablóny a nálepky vyžadujú hladkú, rovnú a čistú stenu, takže všetky praskliny opravte, vyvýšené miesta obrúste a najskôr utrite.
 • Ak šablónujete, odborníci odporúčajú, aby ste si najskôr precvičili, aby ste vedeli, aké množstvo farby a tlak musíte použiť, než ju nanesiete na stenu.
 • Šablóny majú rôzne vzory vzorov, ktoré vyhovujú vášmu vkusu – čo napríklad Mexický deň mŕtvych Calaveras (lebky) alebo marocká dlaždica?
 • Samolepky na stenu sú obzvlášť ideálne pre detské izby – bez ohľadu na to, či sú v priestore, zvieratách alebo jednorožcoch, pre každého je tu niečo
 • Ak chcete lepiť bez bubliniek, pomocou krycej pásky udržujte nálepku pevne na stene, keď odlepujete číre aplikačné vrstvy, a skúste pomocou bubliny presunúť všetky bubliny od stredu k okrajom.

2. Nápady na usporiadanie kuchynskej skrinky

Usporiadanie vašej kuchyne robí svet rušným v domácnosti – a môžete to urobiť tiež pomerne lacno. Tu je niekoľko nápadov pre domácich majstrov:

 • Najskôr declutter! Ak existujú spotrebiče alebo panvice, ktoré nikdy nepoužívate, darujte ich alebo ich predajte niekomu inému alebo ich vezmite do charitatívneho obchodu. Konzervované jedlo minie svoje maximum do dátumu? Bin to
 • Vyskúšajte v skrinke lenivé susany / gramofóny na dózy, fľaše a plechovky – to znamená, že už nemusíte hrabať v poslednej nádobe z fazule.
 • Ak bojujete o priestor, vytiahnite zo skriniek veci ako hrnce a panvice a vystavte ich pridaním koľajníc, háčikov alebo dokonca malých políc na steny.
 • Potrebujete pod umývadlom viac miesta na čistiace prostriedky? Cez priestor umiestnite napínaciu tyč a pre rýchly prístup zaveste striekacie prostriedky, ktoré používate najčastejšie. Elegantnou alternatívou je vešiak na uteráky do dverí skrinky – otočte ho a vložte dovnútra.
 • Skúste svoje základné potraviny dekantovať do priehľadných nádob na to určených, aby ste si uľahčili život. Cereálie, ryža, cestoviny, cukor – pomenujete to. Opäť je to všetko v štýle vašich štítkov – môžete znova použiť farbu na tabuľu a kriedu.

 

3. Vytvorte stenu galérie

O zvýrazňovacích stenách sme hovorili už skôr a ďalším skvelým spôsobom, ako do svojho domova preniesť časť svojej osobnosti a charakteru, je zmeniť obyčajnú stenu na stenu galérie. Steny galérie sa za posledných pár rokov stali veľmi populárnymi a sú to fantastické spôsoby, ako osláviť svoju rodinu a priateľov, záľuby a vášne. Ak máte vo svojom dome nevýraznú stenu alebo schodisko, ktoré by ste radi ozdobili láskyplne upravenou zbierkou malých zarámovaných fotografií alebo umeleckých diel, tu je podrobný sprievodca:

 • Zbierajte
  Začnite zbierať veci, ktoré máte radi – od rodinných fotografií až po originálne umenie alebo výtlačky – so základnou predstavou o tom, ako ich budete zobrazovať. Aká veľká bude vaša stena galérie?
 • Inšpirujte sa Inšpirácie
  na steny galérie nájdete v kaviarňach, galériách a na domácich výstavách alebo na Instagrame a Pintereste.
 • Vytvorte motív
  Celá vaša stena galérie môže byť motív – napríklad hudba, ktorú máte radi. Alebo farebnú schému, umelecký štýl alebo umelecké obdobie, ktoré máte radi. Alebo by ste mohli mať vo svojej celkovej stene galérie mini témy. Rodina v jednom rohu, priatelia v inom napr.
 • Jednotné alebo zmiešané?
  Budú mať vaše zarámované galerijné kúsky jednotnú veľkosť a čistý a klasický tvar alebo viac rozptýleného a zmiešaného usporiadania? Budete v celom ráme používať rovnaké štýly alebo pôjde skôr o hojnosť materiálov a štýlov? Estetika je zarážajúca v oboch smeroch.
 • Zmerajte si
  Je skvelý nápad rozmiestniť užší zoznam vybraných kúskov na podlahu na podobne veľkú plochu, aby ste získali predstavu o tom, ako to bude vyzerať. Potom vyraďte kúsky, ktoré sa nehodia k vašej téme.
 • Rozhodnite sa o usporiadaní
  Znovu je to všetko o vašich osobných preferenciách – môžete ponechať všetky medzery rovnaké, alebo môže fungovať aj niečo o niečo šikovnejšie.
 • Závesné
  Toto vyžaduje trpezlivosť, jemné precízne tepanie klincami a obrázkovými háčikmi a veľa ľahkých ceruziek na stenu, aby ste sa uistili, že sú vaše rámy vyrovnané. Ak je to potrebné, použite vodováhu.
 • Konečný vzhľad
  Ustupte a obdivujte – vymeňte obrázky, ak to nie je úplne v poriadku. A teraz, keď ste majiteľom galérie, majte oči neustále upreté na nové kúsky, ktoré si môžete pridať do svojej zbierky.

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: