Čo môžete vyhodiť hneď teraz?

Chcete svojou domácnosti odľahčiť? Poradíme, ktorých vecí sa môžete okamžite zbaviť, bez toho aby ste ich postrádali. Možno vás prekvapí, koľko sa ich nájde.

Áno, my vieme že každý z tých deodorantov inak vonia. A že tento sprchový gél ste si kúpili na služobnej ceste, keď ste svoj zabudli doma, a tento nosíte na cvičenie, pretože sa neotvorí v taške. Ale vážne by nestačil jeden?

Ak neviete, čo s nimi, a nechcete takmer plnej fľaštičky nadarmo vyhadzovať, použite sprchový gél zároveň miesto peny do kúpeľa, kondicionér na holenie nôh a šampón na ručné pranie.

Nie, neberieme knihy ako smeti a neradíme vám, aby ste sa zbavovali hodnotného ctive. Stačí pretriediť tituly, ktoré ste potrebné kúpili ako ľahké čítanie v paperback na dovolenku. Pošlite ich ďalej, venujte ich do bazáru alebo jednoducho nechajte v kaviarni, kde sa ich určite niekto ujme.

Podobne môžete naložiť so starými časopismi – ale pozor, odkladanie po kaviarňach samozrejme riešte kusovo, nie aby ste niekam priniesli balík ako do zberne!

V supermarketoch a obchodoch s domácimi potrebami po nich určite pokukujete. Vyzerajú tak prakticky. Dokážete si živo predstaviť, ako denne pripravujete skvelá jedla a členovia vašej rodiny tak majú neustále niečo domáceho na jedenie, prípadne si môžu krabičku vziať so sebou do školy alebo do práce.

Realita je samozrejme oveľa menej pôvabná. Akonáhle plastové dózy naozaj nakúpite, začnú sa doma miešať, strácať, skoro nikdy nenájdete to správne viečko, a keď sa vám to predsa len podarí, na jedlo v chladničke sa zabudne a krabičku so skazeným obsahom nájdete až budúcu jar. Nelámte to cez koleno, zásoby dóz sa zbavte a nechajte si len tie aktuálne používané.

Všetci to vieme a takmer nikto z nás to nedodržiava: Na každom lieku je napísané dátum spotreby a upozornenie, že po vypršaní tejto lehoty je potrebné zvyšok vrátiť do lekárne. Napriek tomu máme občas v lekárničkách aspirín, ktorý pamätá naše prvé detské horúčky.

Prejdite svoju zásobu liekov a nemilosrdne vytrieďte tie, ktoré to majú za sebou. Výnimkou môžu byť len lieky, ktoré skladujete po dohovore s lekárom za špeciálnych podmienok, pri ktorých nedochádza tak rýchlo k chemickým zmenám.

Čo darujete známym, keď vás nič poriadneho nenapadá? Jednou z obvyklých odpovedí bývajú sviečky, farebné i biele, vonné aj bez vône. A pretože nejakú tú sviečku občas kúpime sami, za chvíľu ich je doma veľa.

Aj keď je začneme spotrebovávať, hromadia sa vypálené sklenené kalíšky s trochou vosku na dne a začernetým knôtom. Nevyhadzujte ich rovno do zmiešaného odpadu, najprv je ponorte do misky s horúcou vodou, vylejte rozpustený vosk, pohár utrite a dajte do kontajnera na sklo.

Pridaj komentár

Kuchyňa

Dotyky krásy pre vašu jedáleň

Domáca jedáleň je priestor, kde môžete nielen realizovať svoje kulinárske fantázie, relaxovať pri šálke aromatickej kávy, ale aj prijímať milých hostí a priateľov a stretávať sa ako rodina pri chutnej večeri a rozhovoroch od srdca k srdcu.Moderný nábytok, originálne doplnky, elegantné textílie a ďalšie dekoratívne detaily do jedálne pomôžu vytvoriť útulnú atmosféru.Vighome.sk je miesto, ktoré […]

čítaj viac...
Kuchyňa

Ostrovčekové kuchynské digestory

Digestor je nepostrádateľný kuchynský spotrebič, ktorý slúži na odstránenie horúcej pary a škodlivých častíc tuku a karcinogénov. Digestor tiež účinne eliminuje nepríjemné pachy, ktoré sa pri varení šíria po celom dome. Digestor je tiež estetickým doplnkom interiéru kuchyne a chráni povrchy pred znečistením. Priestor v kuchyni je dôležitý pre každú gazdinku, preto sú ostrovčekové odsávače […]

čítaj viac...
Kuchyňa

5 TAJNÝCH TRIKOV, VĎAKA KTORÝM BUDE VAŠA KUCHYŇA VYZERAŤ DRAHŠIE

Aby miestnosť, ktorej sa hovorí „srdce domu“, vyzerala štýlovo a draho, nie je vôbec potrebné míňať státisíce na rekonštrukciu kuchyne. Malé detaily a akcenty stačia na to, aby sa kuchyňa zmenila na útulný priestor, kde budú všetci členovia rodiny pohodlní. Kovanie Pri výbere zostavy do kuchyne málokto venuje pozornosť kľučkám dverí a inému kovaniu, ale […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: