Chcete mať v lete home office na záhrade alebo terase?

Ak sú dnes skloňované zmeny v oblasti práce, zistíme, že „home office“ už nie je neslušné slovo, ale stal sa plnohodnotnou formou pre veľa zamestnávateľov. Zmenou je to aj pre zamestnancov a ak patríte do tejto skupiny, môžete výhody domácej kancelárie využiť naplno, chce to len trochu prípravy. 

Ľudia pracujúci z domova majú veľkú výhodu vo chvíli, keď nie sú zavretí v byte, ale disponujú domom so záhradou alebo aspoň maličkou záhradkou, prípadne dvorčekom. A ešte lepšie je, keď sa na tej záhradke alebo dvore nachádza terasa alebo aspoň rovný chodník, na ktorý je možné postaviť stôl, vedľa neho kreslo alebo stoličku a naň notebook. Skrátka si vytvoriť letnú verziu domácej kancelárie, kedy spojíte príjemné s užitočným a pri práci, respektíve zabezpečovaní živobytia, sa nadýchate čerstvého vzduchu.

 

Lenže k práci na terase potrebujete aj vhodné a stabilné internetové pripojenie. To je možné docieliť niekoľkými spôsobmi, a to aj prostredníctvom produktov tradičného výrobcu sieťových zariadení TP-Link, ktorý ponúka komplexné portfólio riešení práve pre potreby vašej flexibilnej domácej kancelárie.

 

Jednou z možností je využitie silného routera, ktorý v ideálnom prípade podporuje najnovší štandard Wi-Fi 6 a má dostatočný dosah. Za príklad môže slúžiť napríklad model Archer AX20, ktorý ponúka kombinovanú rýchlosť prenosu dát v dvoch pásmach až do 1,5 Gb/s a pokiaľ ho umiestnite do vhodnej vzdialenosti od terasy, môžete jednoducho zrýchliť svoje pripojenie v týchto miestach.

 

Alternatívou, ktorá rovnako ako upgrade routera okrem iného rozšíri aj počet potenciálne súbežných pripojených zariadení, je využitie meshového systému. Spomenúť tu môžeme napríklad sadu Deco E3, ktorá obsahuje jeden hlavný router Deco E4 a jeden extender Deco M3W, ktorý prenesie pokrytie napríklad na terasu, a to vo chvíli, keď ho tam práve potrebujete. Po skončení práce alebo párty si môžete posilniť signál zase v interiéri. Veľkou výhodou meshového systému je automatické prepínanie pripojenia medzí routerom a extenderom, úplne bez výpadku signálu. Zahájite videohovor v obývačke a dokončíte ho na záhrade v pergole.

 

Ak už máte rozvody internetu a bezdrôtovú sieť v rámci domácnosti vyriešené, potom vám bude stačiť dokúpiť len samostatný extender, ktorý zapojíte do zásuvky v blízkosti terasy a existujúcu sieť si tak ľahko a rýchlo rozšírite do vonkajších priestorov. Z extenderov, teda opakovačov z dielne TP-Linku možno odporučiť modely RE200 a RE300. S oboma by vám mal signál na terase zosilniť na úroveň dostatočnú napríklad pre použitie pri skupinových podnikových videohovoroch a podobne.

EAP225-outdoor
Extender RE300

Ak nepotrebujete pokryť iba terasu, ale celú záhradu, potom je tu ešte jedna alternatíva, a to vonkajší prístupový bod EAP225-outdoor, ktorý ponúka vysoký prenosový výkon aj vyššiu citlivosť antén pre pokrytie väčšieho priestoru. Samozrejmosťou je odolnosť zariadenia proti nepriaznivému počasiu a tiež veľmi jednoduchá a intuitívna inštalácia zariadení.

www.wifinaleto.cz

Domáce elektro

Čistenie kanalizačných sietí

Všetky odtokové potrubia v dome sú napojené na kanalizáciu a ich upchatie je nepríjemná udalosť, ktorá sťažuje život. Z akéhokoľvek odpadu sa kanalizácia časom upchá, čo si vyžaduje okamžité čistenie. Domáce metódy sú neúčinné, preto je na tento účel určené profesionálne vybavenie, ktoré prerazí rokmi nahromadenú špinu. Pomocou moderných technológií ponúkame rýchle čistenie kanalizácie v Trenčianskom […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Výhody elektrického radiátora

Vykurovacie systémy sa v posledných rokoch vyvinuli s obrovským posunom od plynových k elektrickým vykurovacím systémom. Elektrické radiátory sú moderným a obnoviteľným riešením poskytujúcim bezproblémové vykurovanie, aké sú však kľúčové výhody elektrických radiátorov? EfektívnosťElektrické radiátory sú vysoko účinné a premieňajú 100 % elektriny na teplo, na rozdiel od plynového systému, kde teplo môže unikať komínom. […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Elektronické cigarety sú trendy

Klasické fajčenie spôsobovalo mnohé zdravotné problémy. Aj preto fajčenie klasických cigariet už nie zdravé a je to tiež spoločensky neprípustné. Elektronické cigarety (e-shisha) sú trend, ktorý nahrádza klasické cigarety. Veľa súčasných fajčiarov nedokáže prestať s fajčením a  sú potrebné alternatívne prístupy. Elektronické cigarety sú jedným zo žiadaných alternatívnych prístupov. E-shisha je vlastne elektronické zariadenie, ktoré vytvára nikotínový aerosól […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: