Architektonická kancelária – ako si vybrať tú správnu?

Architektonická kancelária a jej služby výrazne zjednodušia proces stavby vášho nového bývania. Aby ste sa však dočkali výsledku, s ktorým budete skutočne spokojní, je dôležité vyberať si architektonickú kanceláriu naozaj prezieravo.

 

Portfólio, prosím

 

Spôsob práce danej architektonickej kancelárie je dôležitým kritériom, ktoré vám pri výbere významne pomôže. Chcete nadčasovú klasiku, s ktorou budete spokojní aj o dvadsať rokov, alebo radšej netradičné či až avantgardné riešenie? Práve portfólio vám prezradí, akým štýlom sa daná architektonická kancelária prezentuje. Atmosféru, ktorá sála z ich výtvorov, bude prúdiť aj z vášho nového domova. Práve z toho dôvodu ak sa vám realizácie architekta nepáčia už z obrázkov, poobzerajte sa po niekom inom.

 

Odporúčania skombinujte s vlastným názorom

 

Asi najideálnejším riešením je, ak vám architektonickú kanceláriu odporučí niekto známy, ktorý mal s nimi dobré skúsenosti. Daný človek vám môže prezradiť niečo aj o spôsobe ich práce, ako komunikujú, či je možné sa s nimi nejako dohodnúť. Dôležité je však spoľahnúť sa ja na vlastný úsudok. Veď to, že sa práca danej architektonickej kancelárie páčila vašej kolegyni, neznamená, že si s nimi sadnete aj vy.

 

aaa

Referencie skontrolujte naživo

 

Ak ste napríklad na základe portfólia zistili, že realizácie rodinných domov do posledných detailov zodpovedajú vašim predstavám, urobte ešte niečo navyše. Skontaktujte sa s majiteľmi týchto stavieb a požiadajte ich, či si nemôžete obzrieť dom zblízka. Odhalíte tak oveľa viac ako len z fotografií. Spýtajte sa majiteľov aj na celkové skúsenosti s architektonickou kanceláriou. Na komunikáciu, dodržiavanie termínov či iné úskalia spolupráce.

 

Architektonická kancelária s autorizovanými odborníkmi

 

Aby ste si boli istí odbornosťou, siahnite po zozname autorizovaných architektov. Osvedčenie o odbornosti vykonávať túto činnosť vydáva Slovenská komora architektov.