Ako si vybrať správnu kancelársku stoličku?

Porovnajte rôzne modely tak, že ich vyskúšate a skontrolujete, či sú výškovo nastaviteľné.
Dobrá kancelárska stolička by mala byť schopná nastavenia v rôznych polohách. Skontrolujte, či to platí aspoň pre operadlo a sedadlo v niekoľkých polohách: naklonenie dozadu, stoj rovno, predklon.
Vankúš musí dostatočne podporovať zadok. Predný okraj stoličky by mal byť mierne zaoblený, aby sa zabezpečil krvný obeh nôh.
Kolieska by mali mať brzdy, aby sa sedadlo príliš nepohybovalo, keď osoba nesedí.
Vyberte si kolieska, ktoré vyhovujú podlahe miestnosti: mali by byť mäkké na pevné podlahy a tvrdé na mäkké povrchy, ako je koberec.
Ak má sedadlo lakťové opierky, musia byť výškovo nastaviteľné. Poznámka: v žiadnom prípade nesmú brániť predlaktiam ležať na stole. A nikdy by nemali byť v jednej rovine s okrajom stola.
Výška sedadla by mala byť nastaviteľná, aby chodidlá ležali pohodlne na zemi. Stehná a nohy by mali zvierať pravý uhol. Ľudia nízkej postavy môžu používať podnožku, ak je stolička príliš vysoká.
Ak je teplota v miestnosti vysoká, rozhodneme sa pre operadlo potiahnuté sieťkou. Naopak, ľudia opatrní alebo vystavení prúdom budú preferovať operadlo bez cirkulácie vzduchu.
Nakoniec skontrolujte, či je k stoličke dodaný návod na použitie a či je montáž podrobná.