Ako si vybrať správnu kancelársku stoličku?

Porovnajte rôzne modely tak, že ich vyskúšate a skontrolujete, či sú výškovo nastaviteľné.
Dobrá kancelárska stolička by mala byť schopná nastavenia v rôznych polohách. Skontrolujte, či to platí aspoň pre operadlo a sedadlo v niekoľkých polohách: naklonenie dozadu, stoj rovno, predklon.
Vankúš musí dostatočne podporovať zadok. Predný okraj stoličky by mal byť mierne zaoblený, aby sa zabezpečil krvný obeh nôh.
Kolieska by mali mať brzdy, aby sa sedadlo príliš nepohybovalo, keď osoba nesedí.
Vyberte si kolieska, ktoré vyhovujú podlahe miestnosti: mali by byť mäkké na pevné podlahy a tvrdé na mäkké povrchy, ako je koberec.
Ak má sedadlo lakťové opierky, musia byť výškovo nastaviteľné. Poznámka: v žiadnom prípade nesmú brániť predlaktiam ležať na stole. A nikdy by nemali byť v jednej rovine s okrajom stola.
Výška sedadla by mala byť nastaviteľná, aby chodidlá ležali pohodlne na zemi. Stehná a nohy by mali zvierať pravý uhol. Ľudia nízkej postavy môžu používať podnožku, ak je stolička príliš vysoká.
Ak je teplota v miestnosti vysoká, rozhodneme sa pre operadlo potiahnuté sieťkou. Naopak, ľudia opatrní alebo vystavení prúdom budú preferovať operadlo bez cirkulácie vzduchu.
Nakoniec skontrolujte, či je k stoličke dodaný návod na použitie a či je montáž podrobná.

Nábytok

Ako vybrať kancelársky nábytok

Je všetko pripravené na nastavenie pracovného priestoru alebo renováciu priestoru? Brilantné! Určite musíte zrekapitulovať nápady a tipy na nákup najlepšieho nábytku do kancelárie. A je to tak, verte či neverte, tieto články majú zásadnú úlohu tak pre optimalizáciu webu, ako aj pre produktivitu pracovníkov. Kancelársky nábytok podľa veľkosti firmyMať veľmi pekný stôl je perfektné, ale […]

čítaj viac...
Nábytok

Nábytok sa skla – možnosti sú neobmedzené!

Fantázii sa medze nekladú! Pokročilé technológie umožňujú zhotoviť nábytok doslova z čohokoľvek. Umelý kameň, kov, plast či sklo? Žiaden problém! Už niekoľko rokov je možné vybaviť si interiér nábytkom zo skla – nielen dvere, ale aj kreslá, stoly alebo celosklenené policové systémy premenia váš domov na neopakovateľné miesto dýchajúce štýlom a eleganciou. Nábytok zo skla […]

čítaj viac...
Nábytok

Sedenie v záhrade: Ako ho vybrať a ktoré kúsky by vám nemali chýbať?

Chystáte sa na nákup záhradného nábytku, ale neviete, aké kúsky si vybrať? Kvalitné sedenie v záhrade s vami ostane na dlhú dobu, a preto je dobré výberu venovať dostatok času. Vieme, ako pri voľbe nového záhradného posedenia postupovať a čo si vopred premyslieť. Pohodlie by malo byť na prvom mieste. Vaše nové posedenie môže byť krásne, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: