Ako si vybrať správnu kancelársku stoličku?

Porovnajte rôzne modely tak, že ich vyskúšate a skontrolujete, či sú výškovo nastaviteľné.
Dobrá kancelárska stolička by mala byť schopná nastavenia v rôznych polohách. Skontrolujte, či to platí aspoň pre operadlo a sedadlo v niekoľkých polohách: naklonenie dozadu, stoj rovno, predklon.
Vankúš musí dostatočne podporovať zadok. Predný okraj stoličky by mal byť mierne zaoblený, aby sa zabezpečil krvný obeh nôh.
Kolieska by mali mať brzdy, aby sa sedadlo príliš nepohybovalo, keď osoba nesedí.
Vyberte si kolieska, ktoré vyhovujú podlahe miestnosti: mali by byť mäkké na pevné podlahy a tvrdé na mäkké povrchy, ako je koberec.
Ak má sedadlo lakťové opierky, musia byť výškovo nastaviteľné. Poznámka: v žiadnom prípade nesmú brániť predlaktiam ležať na stole. A nikdy by nemali byť v jednej rovine s okrajom stola.
Výška sedadla by mala byť nastaviteľná, aby chodidlá ležali pohodlne na zemi. Stehná a nohy by mali zvierať pravý uhol. Ľudia nízkej postavy môžu používať podnožku, ak je stolička príliš vysoká.
Ak je teplota v miestnosti vysoká, rozhodneme sa pre operadlo potiahnuté sieťkou. Naopak, ľudia opatrní alebo vystavení prúdom budú preferovať operadlo bez cirkulácie vzduchu.
Nakoniec skontrolujte, či je k stoličke dodaný návod na použitie a či je montáž podrobná.

Nábytok

Ako si vybrať komodu

Chcete si pohodlne a zaujímavo zariadiť spálňu alebo inú izbu a hľadáte inšpiráciu? Začnite s elegantnou komodou! Môžete si k nemu vybrať aj iný štýlový nábytok – policu, skrinku či skrinku a interiér doplníte umiestnením dekoru, košíkov na drobnosti, kytice kvetov alebo niečoho podobného. Komoda sa stane univerzálnym predmetom pre prehľadné uloženie vecí a udržiavanie […]

čítaj viac...
Nábytok

AKO SI VYBRAŤ KVALITNÝ POČÍTAČOVÝ STÔL DO DOMÁCNOSTI?

Kuchynské a písacie stoly sa zásadne líšia od tých, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre počítače. Ak si ceníte pohodlie a staráte sa o svoje držanie tela a zrak, potrebujete počítačový stôl pre váš domov . VÝBER MIESTA PRE POČÍTAČOVÝ STÔL Ak sa už v izbe nachádza písací stôl, môžete ho vymeniť za nový. Ak to neurobíte, budete sa musieť […]

čítaj viac...
Nábytok

Pohovka je neoddeliteľnou súčasťou čakárne

Sedacia súprava pre návštevníkov Dizajn pohovky je podobný ako v domácnosti, čo prispieva k pohodlnej relaxácii a komunikácii. Ako výplň je použitá polyuretánová pena s hrúbkou 140 mm a hustotou 25 kg/m³ (zadná časť), hrúbkou 130 mm a hustotou 30 kg/m³ (sedadlo). Sedadlo je nielen priestranné, ale je vybavené aj vankúšmi s odnímateľnými poťahmi: jedným pre […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: