Ako si vybrať komodu

Chcete si pohodlne a zaujímavo zariadiť spálňu alebo inú izbu a hľadáte inšpiráciu? Začnite s elegantnou komodou! Môžete si k nemu vybrať aj iný štýlový nábytok – policu, skrinku či skrinku a interiér doplníte umiestnením dekoru, košíkov na drobnosti, kytice kvetov alebo niečoho podobného.

Komoda sa stane univerzálnym predmetom pre prehľadné uloženie vecí a udržiavanie poriadku. Okrem toho je takýto nábytok vhodný do každej miestnosti. Estetické odtiene dreva, hladký lakovaný povrch a prírodný materiál dodajú pocit harmónie a prirodzenosti a ak pridáte trochu textúry alebo vytvoríte imitáciu prírodného kameňa, výsledkom kombinácie rôznych farieb vznikne originálny model, ktorý dodá jedinečnosť a modernosť do interiéru.

Máte špeciálne želania? Môžete si urobiť individuálnu objednávku a získať komodu neštandardného tvaru a veľkosti.

Populárne modely komôd

Klasická komoda: skvelé riešenie do spálne. Posteľná bielizeň, oblečenie a iné veci sa dajú uložiť do priestranných zásuviek. A malé poličky sú vhodné na kozmetiku a drobnosti, ktoré by mali byť po ruke.

Kompaktné modely do kúpeľne: ideálne na šetrenie miesta a skladovanie čistých uterákov, spodnej bielizne, hygienických prostriedkov alebo dokonca chemikálií pre domácnosť.

Komoda do predsiene: umožní vám prehľadne umiestniť topánky, teplé čiapky, rukavice atď.

Okrem toho pre vašu pozornosť – tradičné komody s úchytmi alebo inovatívne riešenia so systémom automatického otvárania zásuviek stlačením. Výrobky z divokého dubu, palisandru, manga a akácie sú potiahnuté lakom chrániacim pred vlhkosťou a poškriabaním a vybavené pevnými nožičkami, takže komoda vydrží dlhé roky pri zachovaní estetického vzhľadu.

Výber komody

Materiál

Výrobky vyrobené z dreva sú považované za najobľúbenejšie kvôli ich praktickosti a rozmanitosti modelov. Napríklad komody z dubu, akácie a iných druhov dreva skvele zapadnú do každého interiéru. Okrem toho si môžete vybrať výrobky s prírodným odtieňom alebo lakované, s lesklým povlakom alebo umelo starnutým povrchom.

Funkčnosť

Krabice a zásuvky plnia dôležitú funkciu. Zvyčajne majú výsuvný mechanizmus. K dispozícii sú modely so zásuvkami kombinovanými vo veľkosti a prídavnými priehradkami a skladovaním nadmerných predmetov (teplé prikrývky, vankúše atď.). Aby ste ušetrili miesto v izbe, môžete si kúpiť komodu s veľkým počtom priehradiek, aby sa veci dali triediť podľa kategórií a prehľadne uložené na jednom mieste. Zásuvky môžu byť vybavené aj uzamykacím mechanizmom proti vypadnutiu, čo je optimálne, ak sú doma malé deti.

Čo sa týka dizajnu, komodu môžete zladiť s ostatným nábytkom alebo z nej urobiť samostatný akcent miestnosti.

Nábytok

AKO SI VYBRAŤ KVALITNÝ POČÍTAČOVÝ STÔL DO DOMÁCNOSTI?

Kuchynské a písacie stoly sa zásadne líšia od tých, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre počítače. Ak si ceníte pohodlie a staráte sa o svoje držanie tela a zrak, potrebujete počítačový stôl pre váš domov . VÝBER MIESTA PRE POČÍTAČOVÝ STÔL Ak sa už v izbe nachádza písací stôl, môžete ho vymeniť za nový. Ak to neurobíte, budete sa musieť […]

čítaj viac...
Nábytok

Pohovka je neoddeliteľnou súčasťou čakárne

Sedacia súprava pre návštevníkov Dizajn pohovky je podobný ako v domácnosti, čo prispieva k pohodlnej relaxácii a komunikácii. Ako výplň je použitá polyuretánová pena s hrúbkou 140 mm a hustotou 25 kg/m³ (zadná časť), hrúbkou 130 mm a hustotou 30 kg/m³ (sedadlo). Sedadlo je nielen priestranné, ale je vybavené aj vankúšmi s odnímateľnými poťahmi: jedným pre […]

čítaj viac...
Nábytok

Ako si vybrať správnu kancelársku stoličku?

Porovnajte rôzne modely tak, že ich vyskúšate a skontrolujete, či sú výškovo nastaviteľné.Dobrá kancelárska stolička by mala byť schopná nastavenia v rôznych polohách. Skontrolujte, či to platí aspoň pre operadlo a sedadlo v niekoľkých polohách: naklonenie dozadu, stoj rovno, predklon.Vankúš musí dostatočne podporovať zadok. Predný okraj stoličky by mal byť mierne zaoblený, aby sa zabezpečil […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: