Ako si vybrať generátor

Nie ste si istí, ktorý generátor potrebujete? Opýtal sme sa špecialistu z internetového obchodu eprofi.sk na odbornú radu.

K dispozícii je široká škála generátorov, ale primárne rozdiely sú vo wattoch, veľkosti motora a cene. Generátory sa vyrábajú v zásade na tri účely: hobby, núdzové a profesionálne.

Vhodným spôsobom ako si vybrať generátor je faktor: koľko wattov potrebujete. Potom si budete môcť vybrať generátor, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám.

Aj keď existuje veľa oblastí, kde môžete ušetriť peniaze na generátoroch, ako napríklad zrušenie špeciálnych funkcií, jednou z oblastí, v ktorej by ste nikdy nemali robiť kompromisy, je výkon generátora. Menší príkon určite znamená nižšie náklady, ale ak váš generátor nedokáže prevádzkovať všetky vaše základné zariadenia, nebude môcť vykonávať prácu, pre ktorú si ho kupujete.

Ak chcete určiť výkon generátora, ktorý budete potrebovať, pripočítajte požiadavky na výkon zariadení a nástrojov, ktoré potrebujete na spustenie, a potom pridajte bezpečnostnú rezervu, aby váš generátor nikdy nebežal stabilne na viac ako 50 percent kapacity.

Hobby generátory a invertorové generátory

Hobby generátory a invertorové generátory sú obľúbené ako pre záhradkárov a domácich kutilov. Ceny a úroveň hluku v posledných rokoch výrazne poklesli, čo znamená, že hobby a invertorové generátory sú dobrou investíciou pre širokú škálu spotrebiteľov. Väčšina klientov nakupuje hobby a invertorové generátory s výkonom nižším ako 4 000 W kvôli nižšej hmotnosti, menšej veľkosti a cenovej dostupnosti.

Profesionálne generátory

Tieto prenosné generátory sú vybavené oveľa výkonnejšími motormi, väčšími plynovými nádržami a sú navrhnuté tak, aby bežali každý deň a obsluhovali mnoho používateľov s rôznymi potrebami. Určite sú väčšie a drahšie; sú však skonštruované pre požiadavky pracoviska. Znovu, v závislosti na vašich potrebách energie, máme k dispozícii širokú škálu generátorov pre vaše pracovisko a profesionálne použitie.

Eprofi.sk je špecializovaný predajca generátorov. Ak potrebujete pri správnom výbere generátora poradiť, obráťte sa na profesionálov.

Domáce elektro

Čistenie kanalizačných sietí

Všetky odtokové potrubia v dome sú napojené na kanalizáciu a ich upchatie je nepríjemná udalosť, ktorá sťažuje život. Z akéhokoľvek odpadu sa kanalizácia časom upchá, čo si vyžaduje okamžité čistenie. Domáce metódy sú neúčinné, preto je na tento účel určené profesionálne vybavenie, ktoré prerazí rokmi nahromadenú špinu. Pomocou moderných technológií ponúkame rýchle čistenie kanalizácie v Trenčianskom […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Výhody elektrického radiátora

Vykurovacie systémy sa v posledných rokoch vyvinuli s obrovským posunom od plynových k elektrickým vykurovacím systémom. Elektrické radiátory sú moderným a obnoviteľným riešením poskytujúcim bezproblémové vykurovanie, aké sú však kľúčové výhody elektrických radiátorov? EfektívnosťElektrické radiátory sú vysoko účinné a premieňajú 100 % elektriny na teplo, na rozdiel od plynového systému, kde teplo môže unikať komínom. […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Elektronické cigarety sú trendy

Klasické fajčenie spôsobovalo mnohé zdravotné problémy. Aj preto fajčenie klasických cigariet už nie zdravé a je to tiež spoločensky neprípustné. Elektronické cigarety (e-shisha) sú trend, ktorý nahrádza klasické cigarety. Veľa súčasných fajčiarov nedokáže prestať s fajčením a  sú potrebné alternatívne prístupy. Elektronické cigarety sú jedným zo žiadaných alternatívnych prístupov. E-shisha je vlastne elektronické zariadenie, ktoré vytvára nikotínový aerosól […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: