Ako si vybrať generátor

Nie ste si istí, ktorý generátor potrebujete? Opýtal sme sa špecialistu z internetového obchodu eprofi.sk na odbornú radu.

K dispozícii je široká škála generátorov, ale primárne rozdiely sú vo wattoch, veľkosti motora a cene. Generátory sa vyrábajú v zásade na tri účely: hobby, núdzové a profesionálne.

Vhodným spôsobom ako si vybrať generátor je faktor: koľko wattov potrebujete. Potom si budete môcť vybrať generátor, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám.

Aj keď existuje veľa oblastí, kde môžete ušetriť peniaze na generátoroch, ako napríklad zrušenie špeciálnych funkcií, jednou z oblastí, v ktorej by ste nikdy nemali robiť kompromisy, je výkon generátora. Menší príkon určite znamená nižšie náklady, ale ak váš generátor nedokáže prevádzkovať všetky vaše základné zariadenia, nebude môcť vykonávať prácu, pre ktorú si ho kupujete.

Ak chcete určiť výkon generátora, ktorý budete potrebovať, pripočítajte požiadavky na výkon zariadení a nástrojov, ktoré potrebujete na spustenie, a potom pridajte bezpečnostnú rezervu, aby váš generátor nikdy nebežal stabilne na viac ako 50 percent kapacity.

Hobby generátory a invertorové generátory

Hobby generátory a invertorové generátory sú obľúbené ako pre záhradkárov a domácich kutilov. Ceny a úroveň hluku v posledných rokoch výrazne poklesli, čo znamená, že hobby a invertorové generátory sú dobrou investíciou pre širokú škálu spotrebiteľov. Väčšina klientov nakupuje hobby a invertorové generátory s výkonom nižším ako 4 000 W kvôli nižšej hmotnosti, menšej veľkosti a cenovej dostupnosti.

Profesionálne generátory

Tieto prenosné generátory sú vybavené oveľa výkonnejšími motormi, väčšími plynovými nádržami a sú navrhnuté tak, aby bežali každý deň a obsluhovali mnoho používateľov s rôznymi potrebami. Určite sú väčšie a drahšie; sú však skonštruované pre požiadavky pracoviska. Znovu, v závislosti na vašich potrebách energie, máme k dispozícii širokú škálu generátorov pre vaše pracovisko a profesionálne použitie.

Eprofi.sk je špecializovaný predajca generátorov. Ak potrebujete pri správnom výbere generátora poradiť, obráťte sa na profesionálov.