Ako maľovať kov

Plánujete maľovať predmety z kovu? Kov je materiál, ktorý si vyžaduje špecifické postupy, aby bol vo výsledku pekne a trvácne namaľovaný.

Kovové predmety si vyžadujú prípravu už pred samotným maľovaní. Samotný povrch je potrebné pripraviť na náter.  Kvalitná farba na kov je rozhodujúca pre kvalitu samotného náteru a aj životnosť náteru.

Aký kov budete maľovať

Nie je kov ako kov. Kov môže byť železný aj neželezný. Medzi železné kovy patrí oceľ, liatina a kované železo. Ako naznačuje názov, železné kovy obsahujú železo. Preto budú magnetické a náchylné na hrdzu. Medzi neželezné kovy patrí hliník, meď, nehrdzavejúca oceľ a zinok. Spravidla sú ľahké a tvárne.

Pripravte kov na maľovanie

Ako sme už spomenuli, aby bolo maľovanie kovu pekné a trvácne je potrebné predmet pripraviť. Ako každý povrch, aj kov bude často obsahovať nečistoty vrátane existujúcich farieb, hrdze a oleja. Tieto nečistoty môžu brániť priľnavosti, a preto musia byť pred lakovaním odstránené.

Pred lakovaním alebo základným náterom použite na čistenie kovu handričku a saponát alebo rozpúšťadlo, ako je denaturovaný alkohol. Povrch dôkladne utrite. Ak po čističi zostali zvyšky, opláchnite ich vodou. Hrdza a korózia sú bežné v železných kovoch, ale vyskytujú sa aj v iných kovoch. Hrdzu odstránime drôtenou kefou a potom prach odstránime vlhkou handričkou.

Výber správnej farby na kov

Aby bol náter kovu správny, vyberte si kvalitnú farbu na kov. Farba na kov by mala byť špeciálne vyvinutá s ohľadom na povrchové vlastnosti kovových predmetov. Výhodou použitia farby na kov Impralan je jednoduché a teda aj rýchlejšie aplikovanie farby. To vo výsledku šetrí váš čas a peniaze.

 

Nezaradené

Spálňa každý deň inak. Stačí vymeniť obliečky

Spálňa je miesto, kam nám žiadne návštevy nechodia a často preto zostáva zabudnutý. To je ale škoda, pretože práve tu sa musíme cítiť dobre a oddýchnuto. Premýšľate, čím vašej spálni oživiť, ale nechcete nič veľkého? Riešenie je jednoduché, stačí si zaobstarať nové obliečky či farebné vankúšiky. Farebné alebo decentné? Na kvalite spánku sa podpisuje celý […]

čítaj viac...
Nezaradené

Zrkadlo Feng Shui zdvojnásobte svoje peniaze, predaj, zákazníkov,

Šperky a dokonca darčeky! Zrkadlá Feng Shui zdvojnásobia všetko, čo sa odráža vo vašom živote. Opýtajte sa sami, aké to je, že chcete zdvojnásobiť? Chcete zdvojnásobiť svoje šťastie? Alebo Môžete byť viac predaja, viac zákazníkov Alebo nemusíte mať dostatok šperkov. Môžete použiť feng shui zrkadlá zdvojnásobiť čokoľvek vo vašom živote, ktoré odráža. Opýtajte sa každého […]

čítaj viac...
Nezaradené

Príprava na pracovný pohovor

Pri pracovnom rozhovore je vašou úlohou presvedčiť potencionálneho zamestnávateľa, že máte zručnosti, vedomosti a skúsenosti v práci. Ukážte motiváciu a presvedčte zamestnávateľa, že ste vhodný kandidát na pracovné miesto. Tieto rady nám poskytla slečna Eva z pracovného portálu Personalistka.sk kde nájdete ponuky práce a brigád z celého Slovenska. Portál Personalistka.sk ponúka inzerciu práce zadarmo a […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: