5 tipov pre správnu feng shui obývaciu izbu

Každý vie o feng shui, čínskom systéme vytvárania harmónie vo vašom okolitom prostredí. Premýšľajte o tom. Viete, že váš životný priestor môže ľahko ovplyvniť vašu náladu, a to pozitívne i negatívne.

Keď ste doma pripravení na zábavu – téma, o ktorej sme diskutovali v našej sérii “Čas na zábave” – ​​feng shui je osviežujúci koncept, ktorý treba mať na pamäti. Koniec koncov, zábavné je všetko o tom, aby sa ostatní cítili pohodlne a vítaní vo vašom dome. Vďaka správnemu nábytku a správnemu usporiadaniu môžete mať harmonický obývacia izba, ktorá je určená na nenápadné konverzácie a množstvo smiech.

Našťastie, všetko toto je ľahké dosiahnuť a vyžaduje minimálne úsilie. Takže, pripravený dať Feng Shui vyskúšať? Tu je niekoľko tipov na vytvorenie privítacieho priestoru:

Buďte veľmi premýšľaví o tom, kam umiestnite pohovku. Ako hostiteľ, chcete, aby ľudia sedeli a zostali chvíľu. Pohovka má dostatok sedadiel a ukotví celý priestor. Existujú dva spôsoby, ako umiestniť pohovku na perfektné miesto:

1. Dajte pohovku pár centimetrov od pevnej steny. V ideálnom prípade by táto stena mala byť oproti hlavnému vstupu. Umiestnenie pohovky tu vytvára lepší tok miestnosti a ponúka jasné línie pre hostí. Koniec koncov, zábavné je všetko o tom, ako sa ľudia pripojiť!

Modrý gauč proti stenu so žltým bočným stolom
Cez Srdce a Sharts

2. Ak nie je hlavná stena, položte po gauči pohovku alebo stoličku, aby ste sa cítili bezpečne a stabilne. Okrem toho bude to ideálne miesto na to, aby deti umiestnili dekoratívnu lampu, čerstvé kvety alebo niektoré rámcové “abstraktné” umelecké diela.

sedenie v obývacej izbe s rozkladacím stolom
Carrie v Dream Green DIY veľmi využíva svoj pohovkový stôl.

Poskytujte dostatok miesta na sedenie, nie nepríjemné sedenie. Ukážme to, všetci sme boli v obývacej izbe, ktorá je nepríjemná na to, aby sme si mohli sedieť a hovoriť. Je dostatočné sedieť, aby hostia mohli pohodlne baviť, čo je dôležité, ale takisto je to usporiadanie.

Accent židle sú ideálne riešenie pre vyplnenie prázdnych priestorov. Ale to neznamená, že by ste ich mali držať v rohu od všetkého ostatného – vaši hostia nie sú v časovom limite! Odolať nutkanie umiestniť stoličky na akcent proti jednej stene alebo postaviť hneď vedľa seba. Sedenie by malo priniesť hosťom pohodlné spojenie, nerozdeliť ich do konkurenčných zón. Úhly sa k sebe posúvajú a zvážte pridanie bočného stola medzi stoličky, kde si hostia môžu dať nápoj.

Nico prízvuk židle v obývacej izbe
Nikki z Seeded at the Table použila stoličku Nico Accent a pridala viac miest na sedenie do svojej obývačky, zatiaľ čo Monica z Monice Wants It spárovala svoju akcentovú stoličku s existujúcou.

Zvážte kruhový konferenčný stolík. Podľa feng shui ostré hrany obdĺžnikových stolov smerujú priamo k ľuďom a môžu byť príliš kruté, čo znemožňuje hosťom v porovnaní s okrúhlym stolom. Vyrovnajte svoju obývaciu izbu s okrúhlym stolom, ktorý sa dá ľahšie navigovať a pohybovať sa. Nadmerné turisti môžu urobiť trik rovnako dobre. Bonus? Otomani pridať ďalšie sedenie a skladovanie, taky.

Medzinárodný konferenčný stolík Lux v centre obývacej miestnostiMonica veľmi dobre využíva elegantný dizajn Medzinárodnej luxusnej konferenčnej stoličky.

Vymažte neporiadok. Uistite sa, že vaša izba tečie dobre vytvára pohodlie a pohodlie pre svojich hostí. Udržujte priestor otvorený a bez prekážok. Nechcete, aby hostia preliezali jeden nad druhým a pohybovali sa okolo vašej obývačky. Je to miesto pohodlia a relaxácie, nie telocvičňa v džungli. Ak chcete nájsť svoj tok, vziať si poznámky od našich priateľov, ktorí žijú v super malých priestoroch – vyberajte vysoké skrinky a police, uvažujte o bezradných stoličkách s diakritikou a vyberajte položky, ktoré sú dvojaké (napríklad konferenčné stoly s úložným priestorom).

Čas na zábavu Obývacia izba Psací stôl
Rachel uľahčuje neporiadok s využitím International Lux Writing Desk.

Zmiešajte veci so sortimentom tvarov. Rôznorodosť je korením života. Zahrajte si vizuálny intríg výberom položiek s rôznymi tvarmi: štvorcové a okrúhle pohovky, kruhový konferenčný stolík, stolový stolík alebo obdĺžnikový klenot. A rovnako ako hádanka, umiestňovanie všetkých na správnom mieste vám môže dať pocit uspokojenia.

Obývacia izba

Aké sú bavlnené obliečky

Bavlna je skutočným svetovým lídrom na trhu v ľahkom priemysle. Ide o unikátny materiál vytvorený na báze prírodného prírodného vlákna, ktorý má vynikajúce prevádzkové vlastnosti. Pri výbere posteľnej bielizne pre domácnosť, najmä obliečok, sa oplatí dôkladne pozrieť na bavlnené výrobky. Sú príjemné na dotyk, mimoriadne ekologické a bezpečné. Druhy bavlnenej posteľnej bielizne Chintz je luxusný […]

čítaj viac...
Obývacia izba

Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Pri výbere farebnej schémy pre vašu obývaciu izbu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dizajnových prvkov. Tu je zoznam primárnych hľadísk, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci na vytváraní harmonickej farebnej schémy pre váš hlavný obytný priestor. Pracujte okolo stálych prvkov dizajnuFarby na niektorých povrchoch vo vašej obývačke je možné relatívne ľahko meniť a iné […]

čítaj viac...
Interiér Obývacia izba

3 kútiky, ktoré MUSÍ MAŤ KAŽDÝ MUŽ vo svojej domácnosti

Idete do nového alebo vylepšuje vaše bývanie? Je úplne jedno, či zariaďujeme staromládenecký byt, či spoločnú domácnosť. Každý muž potrebuje svoj intýmny priestor, aby sa cítil ako doma. To je bez debaty. Neviete však, čo do neho rozhodne musíte zakomponovať? Poradíme vám. Ako to už býva vo vzťahoch, mnohé vzťahové veci sa dajú vtesnať pod […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: