Výhody vinylovej podlahy

Za posledné roky sme sa v mnohých bytoch a rodinných domoch stretávali predovšetkým s drevenými parketami, plávajúcimi podlahami, či koberci. Tomu je však už koniec. Na scénu totiž prichádza nový obľúbenec medzi podlahovými krytinami – vinyl. V čom si tento materiál získal priaznivcov medzi mnohými rodinami?
výhody
 

Vinylové podlahy sú žiadané najmä vďaka svojej cene, ktoré môžu drevené podlahy len ťažko konkurovať. Za priaznivou cenou stojí ešte nenáročná montáž a minimálna údržba. Pokládku zvládnete pokojne aj sami, avšak odporúčam aj napriek jej jednoduchosť zavolať na pomoc odborníkov, ktorí ju zvládnu položiť ešte v kratšom čase a určite kvalitnejšie a starostlivejšie. 

Čo sa týka údržby, nevyžaduje vinyl žiadny špeciálny servis. Mnoho odborníkov dokonca radia stierať povrch iba obyčajnou vodou bez akýchkoľvek pridaných prípravkov. Nekvalitnými prípravky by ste mohli podlahe skôr uškodiť. Radšej sa teda poraďte o vhodnom čistiacom prostriedku s niekým skúseným a kupujte ho zásadne v špecializovaných predajniach. 

Podlaha si taktiež poradí aj s veľkou záťažou celej rodiny. Ak nešťastnou náhodou spadne hrnček s kávou, vínom, či džúsom, vinyl tekutinu neprepustí a jej dekor sa ani nezadarbia. Stačí neporiadok iba zotrieť vodou a po vyliatych nápojoch neostanú ani pamiatky, na rozdiel od kobercov, do ktorých by sa tekutina ihneď vsiakla.
Drevo, dlažba aj kameň
 

Obľúbený je tiež vďaka svojmu množstvo najrôznejšie dekorov. Najčastejšie sa pravdepodobne stretneme s imitáciou rôznych druhov dreva, ktoré sú navyše veľmi autentické a utvoria tak teplo domova. Populárne sú ale aj ďalšie imitácie prírodných materiálov ako kameň alebo tiež korok.
Kam ich môžeme umiestniť?
 

Jasnou voľbou pre ich umiestnenie sú obývacie izby, spálne, či tiež detské izby. Podľa brnenských predajcov sa vinylové podlahy dajú umiestniť aj do kúpeľní a kuchýň, lebo sú odolné proti vlhkosti.

Pridaj komentár

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: