Ako vybrať novú TV ?

Pre veci, ktoré väčšinou len chcete sedieť a sledovať, televízory sa stali pekne komplikovanými nákupmi. Počas niekoľkých minút po namočení prstov do televíznych kúpacích vôd sa v týchto dňoch objaví vaša hlavica plávajúca s toľkými skratkami a toľkým mozgom taviacim žargónom, že sa možno rozhodnete ponoriť hlavu do piesku a držať sa toho, mám.

To by však bolo skutočne škoda. Pre ležanie za všetkými komplikáciami sú niektoré skutočne vynikajúce televízory, ktoré dokážu, aby vaša stará sada vyzerala ako relikvie z doby kamennej. S týmto dôrazom sme vytvorili tento jednoduchý, ale komplexný sprievodca všetkými najnovšími televíznymi technológiami, ktoré sú dôležité. Až skončíte, budete najhoršou nočnou morou televízneho predajcu: spotrebiteľ, ktorý skutočne vie, o čom to hovorí …

Veľkosť obrazovky

Rozsah veľkostí obrazoviek, ktoré sú k dispozícii dnes, je obrovský a vezme všetko od 14 palcov až po viac ako 100 palcov. Takže ako sa rozhodnete pre optimálnu veľkosť?

Zatiaľ čo niektorí vždy odporúčajú ísť na najväčšiu obrazovku si môžete dovoliť, že sa nerozšírila cez okná alebo dverí, existuje niekoľko rôznych formulárov tam môže byť užitočné, ak chcete, aby vedecký prístup.

Podľa THX by ste mali rozdeliť šírku uhlopriečky v palcoch obrazovky, o ktorú vás zaujíma, o 0,84 s výsledkom, ktorý vám dáva počet centimetrov, ktorý ideálne budete môcť vložiť medzi vás a obrazovku. Ak použijete túto metódu, ak získate 65-palcový televízor, mali by ste sedieť približne 6,5 stôp od nej, alebo je pravdepodobnejšie, že môžete vykonať opačný výpočet na výber televízora, akonáhle zistíte, ako ďaleko budete môcť sedieť z nej.

Máme podozrenie, že 6,5 metra budú o niečo bližšie, než väčšina bežných divákov bude spokojná s 65-palcovou televíziou. Takže ďalší spoločný výpočet, ktorý môžete vyskúšať, je miesto na sedenie medzi 1,5x a 2 x šírkou diagonály vašej obrazovky. Použitím tohto prístupu by obrazovka s priemerom 65 palcov pracovala pre zobrazovaciu vzdialenosť medzi 8,1 a 10,8 stopami.

Čas, aby ste dostali svoju meraciu pásku a kalkulačky ľudí.

Montáž na stenu

Mnohí ľudia si myslia, že by chceli namontovať svoje nové ploché televízory. Výskumy však naznačujú, že keď to dopadne, drahých málo z nás vlastne robí.

Ak ste pozitívni, bude to pre vás pracovať, avšak existuje niekoľko vecí, ktoré je potrebné zvážiť. Po prvé, nezabudnite, že televízor bude priamo na stene, takže môžete chcieť zvýšiť veľkosť obrazovky alebo dve.

Po druhé, zamyslite sa nad televízormi navrhnutými tak, aby sa používali s ultra nízkymi profilmi, aby vyčnievali čo najmenšie zo steny. Alebo vzhľadom na to, že mnohé televízory nie sú dodávané s držiakmi na stenu, ak si chcete vybrať zo širokej ponuky možností montáže v rôznych cenových bodoch, vyhľadajte televízor so skrutkovými pozíciami, VESA “.

Ďalšia vec, ktorú treba mať na mysli, ak uvažujete o montáži na stenu televízora, je realistický uhol sledovania. Obzvlášť vertikálne uhly pohľadu, ak uvažujete o montáž televízora nad krbom (čo nie je niečo, čo by sme odporúčali).
Panelové technológie

Existujú dva typy televíznych technológií, ktoré musíte pochopiť: LCD a OLED. Navyše na LCD strane je niekoľko dôležitých variácií.

LCD / LED televízory

Televízory LCD / LED používajú panely s pixelmi z tekutých kryštálov osvetlenými externými svetelnými zdrojmi. Kvapalné kryštály sa otáčajú tak, aby umožnili dostať množstvo svetla potrebné na správne osvetlenie obrázkov, pričom vonkajšie filtre vytvárajú farbu.

Hlavnou výhodou televízorov LCD je jas, cenová dostupnosť a trvanlivosť. Ich hlavné nevýhody sú obmedzené pozorovacie uhly a ťažkosti s ovládaním svetla v obraze v dôsledku použitia vonkajších svetelných zdrojov.

Existujú dva typy LCD panelov: IPS a VA. IPS typy sú prevažne vyrobené LG Display, a funkcie vo všetkých LG LCD televízorov, plus niektoré (zvyčajne cenovo dostupné) modely z iných značiek taky. Panely VA sú širšie používané a sú vyrobené rôznymi výrobcami.

Panely IPS ponúkajú mierne širšie pozorovacie uhly ako panely VA, ale bojujú s kontrastom. Panely VA až do tohto bodu majú úzke pozorovacie uhly, ale vo všeobecnosti produkujú oveľa lepší kontrast.

OLED televízory

Televízory OLED používajú systém organických fosforov v samoregulačných pixeloch, ktoré umožňujú každému pixelu vytvárať vlastné svetlo, úplne nezávislé od jeho susedov. To umožňuje oveľa lepší kontrast a presnosť svetla, ako môžete získať aj s najpokročilejším LCD televízorom. Znamená to tiež, že televízory OLED je možné sledovať z oveľa širších uhlov pohľadu ako LCD televízory bez toho, aby to znižovali farbu alebo kontrast. Tieto funkcie urobili OLED obľúbenou u mnohých serióznych AV fanúšikov.

Existujú však problémy aj s televízormi OLED. Po prvé, zatiaľ čo ceny za posledné roky klesli, sú stále podstatne drahšie ako bežné LCD televízory (aj keď niektoré sú teraz lacnejšie ako high-end LCD televízory).

Po druhé, televízory OLED v súčasnosti nemôžu byť tak jasné ako LCD televízory – čo by sa mohlo stať problémom s obsahom HDR.

Domáce elektro

Čistenie kanalizačných sietí

Všetky odtokové potrubia v dome sú napojené na kanalizáciu a ich upchatie je nepríjemná udalosť, ktorá sťažuje život. Z akéhokoľvek odpadu sa kanalizácia časom upchá, čo si vyžaduje okamžité čistenie. Domáce metódy sú neúčinné, preto je na tento účel určené profesionálne vybavenie, ktoré prerazí rokmi nahromadenú špinu. Pomocou moderných technológií ponúkame rýchle čistenie kanalizácie v Trenčianskom […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Výhody elektrického radiátora

Vykurovacie systémy sa v posledných rokoch vyvinuli s obrovským posunom od plynových k elektrickým vykurovacím systémom. Elektrické radiátory sú moderným a obnoviteľným riešením poskytujúcim bezproblémové vykurovanie, aké sú však kľúčové výhody elektrických radiátorov? EfektívnosťElektrické radiátory sú vysoko účinné a premieňajú 100 % elektriny na teplo, na rozdiel od plynového systému, kde teplo môže unikať komínom. […]

čítaj viac...
Domáce elektro

Elektronické cigarety sú trendy

Klasické fajčenie spôsobovalo mnohé zdravotné problémy. Aj preto fajčenie klasických cigariet už nie zdravé a je to tiež spoločensky neprípustné. Elektronické cigarety (e-shisha) sú trend, ktorý nahrádza klasické cigarety. Veľa súčasných fajčiarov nedokáže prestať s fajčením a  sú potrebné alternatívne prístupy. Elektronické cigarety sú jedným zo žiadaných alternatívnych prístupov. E-shisha je vlastne elektronické zariadenie, ktoré vytvára nikotínový aerosól […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: