Vôňa do interiéru

Každý domov má charakteristickú vôňu, ku ktoré mu môžu pomôcť aj interiérové ​​parfumy alebo trebárs len obyčajné vonné sviečky. Ku každému ročnému obdobiu sa hodí iný typ vône, predsa len v lete sa príliš často nestáva, že by váš nos zatúžil cítiť vôňu škorice a pečených jabĺk … K jari a letu naopak patrí sviežosť, čerstvosť a ľahkosť.

Nič sa nemá preháňať, ani s vôňami. Ale osviežiť vzduch po veľkom upratovaní rozhodne nie je na škodu. Vyberajte nevtieravé vône, pretože tie výrazné môžu mať neblahý vplyv na celkovú kondíciu. Zapríčiniť by mohli únavu, bolesť hlavy, ale napríklad aj nechutenstvo.
Vôňa do bytu: druhy
Drevité, korenené vône do bytu

Zvyčajne sa tieto dva prvky kombinujú, pretože vôňa dreva je ťažká a rozvinie sa až za nejakú dobu. Korenie naopak ucítite okamžite. Tieto vône majú obľúbené hlavne muži, a to nielen u bytových parfumov, ale aj u tých telových. Vždy je potrebné počkať dlhšiu dobu, aby ste zacítili aj základ vône, ktorá bude v interiéri prítomná najdlhšie. Nedávajte preto na okamžitý dojem, pretože prvotné vôňu budete cítiť len chvíľu.
Citrusové vône do bytu

Patrí medzi najobľúbenejšie a takmer s nimi nemôžete šliapnuť vedľa. Svieže tóny sa hodí práve k jari a skorému letu. Nebojte sa aj exotických kombinácií. Ich tóny sú skôr povrchné a vzduch tak nimi nebude nikdy presýtený.
Púdrové vône do bytu

Nepocítite je okamžite, ale až po ich rozloženie. Sú stále s najvýraznejšími hlbokými tónmi. Vyberajte je starostlivo, pretože patria medzi tie najtrvalejšie.
Sladké vône do bytu

Sladké vôňa prebúdza chuť k jedlu, a preto sa dajú používať napríklad do jedální alebo väčších sál pred akciami. Typickým prvkom je vanilka, ktorá však nemusí byť príjemná každému. Najvýraznejšie sú tiež hlboké tóny.

Vôňa do bytu môžu mať ale vplyv aj na naše chute.
Kvetinové vône do bytu

Symbol jari a zároveň najrozšírenejší druh. Vôňu je naozaj veľa a všeobecne ani nejdú popísať. V niektorých prevládajú povrchné tóny, iné kladú dôraz na tie hlbšie a dlouhotrvalé. Omamné vône ale nie sú vždy žiaduce, nadmiera môže byť pokojne aj spúšťačom migrény.
Ovocné vône do bytu

Spolu s citrusovými patrí k istotám. Líšia sa tým, že sú trvalejšie a prevládajú stredné tóny, čo znamená, že v interiéri vydrží dlhšie.

Ako byt prevoňať a akú konkrétnu vôňu vybrať? Nezameniteľný pocit domova utvára aj vône do bytu
Vôňa do bytu a chuť k jedlu

Dva zmysly, ktoré k sebe neodmysliteľne patria. Že vôňa dokáže vyprovokovať neovládateľnú chuť ste za svoj život určite už zažili. Preto pozor na dodávanie umelých vôní do interiéru. Môžu mať totiž presne opačný účinok a zapríčiniť nechuť a nepríjemné pocity.
Sila aromaterapia tak nie je len v sugescii, ale vôňa naozaj dokážu ovplyvňovať mnohé.

Mozog si dokáže pamätať vône nastálo. Príslovie o vôňu domova preto nie je žiadnou okrídlenú fráz, ale stopercentné pravdou. Akonáhle pocítime hoci len vzdialene podobnú vôňu, akú to voňalo doma, potom si ju mozog okamžite vybaví. Vyberajte preto starostlivo a tak, aby boli spokojní všetci členovia domácnosti.

Dekorácie

Objavte tajomstvo machových stien a dekorácii

Prírodný mach je nezávadný materiál sa vyznačuje svojou odolnosťou, nenáročnosťou na údržbu, atraktívnym vzhľadom a širokými možnosťami použitia. Obľubu si získali machové steny. Ľudia a dizajnéri ich milujú, pridajte sa k tomuto trendu. Vertikálne machové steny sú dnes jedným z najpoužívanejších dekoratívnych prvkov. Ekologický a harmonizujúci prírodný mach je určený ľudom, čo majú vzťah k ekologickému štýlu. Stabilizované – […]

čítaj viac...
Dekorácie

Mandaly na stenu sú nádhernou dekoráciou interiéru

Jedným z trendov moderného interiérového dizajnu je použitie prvkov etno-dekoru, ktoré nesú zmysluplnú alebo emocionálnu záťaž. Obzvlášť zaujímavý je dekor, ktorý vytvára osobitnú náladu a nastavuje ju na úspech. Mandaly na stenu, ktoré má špeciálnu energiu, je živým predstaviteľom tohto typu dekorácie interiéru. Existuje veľa možností pre vzor, ​​ktorý sa podobá štylizovanému kvetu, čo vám […]

čítaj viac...
Dekorácie

Akcie internetových obchodov, oplatí sa investovať do firmy Amazon alebo ebay?

Internetové obchody, veľké nákupné centrá a predajcovia sú obľúbené najmä v Európe a Severnej Amerike. Možnosť rýchleho nákupu akéhokoľvek produktu, veľké množstvo platobných metód, pravidelné zľavy a výpredaje – to sú výhody Ebay, Amazonu a ďalších online obchodov, ktoré doručujú tovar do celého sveta. Trh s online nakupovaním rastie ročne o 10-12%, čo znamená možnosť […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: