Tipy na úsporu energie pre váš domov

Ako ušetriť energiu v domácnosti?

 1. Vypnutie svetiel pri odchode z miestnosti
  Základným zvykom, ktorý je potrebné rozvíjať a pestovať, je uistiť sa, že pri odchode z miestnosti vždy spustíte svetlá. Pripomínajte si to, kým si nezvyknete robiť to podvedome. Pravidelným vykonávaním niečoho takého jednoduchého, ako je toto, môžete ušetriť veľkú časť svojich mesačných nákladov na elektrinu.
 2. LED svetlá
  Mnoho domácností prechádza na inteligentné LED svetlá, pretože nielen vyzerajú štýlovo a cenovo dostupné, sú aj oveľa efektívnejšie ako žiarovky.
 3. Prechod na efektívne spotrebiče
  Sušičky a chladničky sú dva z energeticky najnáročnejších spotrebičov v domácnosti a ich výmena za efektívnejšie modely môžu znížiť spotrebu elektriny o polovicu, čím znížia vaše účty za elektrinu. Inštalácia tepelných čerpadiel je ďalším nápadom na zníženie spotreby elektrickej energie. Vo všeobecnosti platí, že údržba a výmena spotrebičov raz za niekoľko rokov spôsobí, že budú menej zaťažovať vašu spotrebu elektriny.
 4. Odpojte zariadenia
  Netreba robiť, aké dôležité je odpojiť zariadenia, keď sa nepoužívajú. Nenechávajte zariadenia v pohotovostnom režime, ale radšej ich pripojte a utrite svoj účet za elektrinu a planétu.
 5. Znížte spotrebu vody
  Jedným z jednoduchých riešení na zníženie spotreby vody môže byť napríklad rýchle sprchovanie, použitie len požadovaného množstva vody pri varení a vypnutie tečúcich kohútikov, keď sa nepoužívajú ani na niekoľko sekúnd.
 6. Udržujte termostat na teplote
  Snažte sa udržiavať teplotu na teplote okolo 17 stupňov, môže byť veľký rozdiel a ušetríte náklady na energiu. Používanie programovateľného inteligentného termostatu je ešte lepšie.
 7. zapnuté inteligentné automatizované zariadenia
  Inteligentné automatizované zariadenia môžu znížiť vaše účty za energiu, aj keď na to zabudnete. Inteligentné automatizačné systémy zistia, keď už zariadenie nepoužívate, a vypnúte napájanie.
 8. Použite dvere s dvojitým zasklením
  Dvere a okná s dvojitým zasklením sú dokonalým riešením pre moderný domov, pretože môžu výrazne znížiť emisie skleníkových plynov pri vykurovaní a chladení, čím znížite váš uhlíkový stop a tiež vaše účty za energiu.
 9. Varte s pokrievkou
  Toto je super jednoduchý hack v každodennom živote na úsporu energie, varením s pokrievkou výrazne skrátite čas varenia a spotreby vody.
 10. Používanie inteligentného merača
  Inteligentný merač je skvelý spôsob, ako zistiť, koľko energie spotrebujete, čo vám pomôže sledovať spotrebu v reálnom čase a kde môžete znížiť.
 11. Pranie pri nízkej teplote
  Oblečenie perte pri teplote a s plnou náplňou, ušetríte veľa vody a elektriny.
 12. Zariadenia na solárny pohon
  V súčasnosti môžete nájsť solárnu verziu takmer každej elektroniky, ktorú používate vo svojej domácnosti. Vykonávanie malých zmien a využívania väčšieho množstva elektroniky môže priniesť dlhú cestu a môže tiež znížiť vaše náklady na údržbu a výmenu takejto elektroniky.

Najlepšie alternatívne zdroje energie pre domácnosť
Solárne panely
Solárne panely vedú zoznam najobľúbenejších alternatívnych zdrojov energie, ktoré možno použiť v domácnosti. Ak vezmeme do úvahy, že svoj dom môžete napájať niekoľkými panelmi, ak solárnu energiu využijete malý skok v energetickej, energetická energia je dobrý spôsob, ako začať odchádzať od siete spotrebovať lepší zdroj elektriny. Existuje mnoho pokrokov v solárnej fotovoltaickej technológii a daňových stimuloch, ktoré prilákajú viac majiteľov domov.

Kúrenie

Správne vetranie zabraňuje plesniam a šetrí náklady na vykurovanie

raskla ventilácia Foto: archív obrázkov ARKM Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vetrať. Ak sú okná permanentne sklopené, najmä v zime, nedochádza k skutočnej výmene vzduchu. Vlhký vzduch ako po sprchovaní, varení alebo v spálni zostáva v miestnosti, čo samozrejme vedie k množeniu plesnízvýhodnený. Steny sa tiež ochladzujú, čo tiež zvyšuje spotrebu energie, pretože kúrenie musí nielen ohrievať vzduch […]

čítaj viac...
Kúrenie

Moderné biokrby

Všetci milujú krby, pretože vám dávajú pocit domova a prívetivosti, priateľskú atmosféru a chladné zimné noci strávia vedľa vašej babičky a počúvajú rozprávky. Moderný krb nevyzerá nič podobne ako staromódny tehlový a krb na stenu, o ktorom sme sa zvykli dozvedieť, ale vy si môžete vybrať pekne trendy, ktorý je namontovaný na stene. Tieto úžasne […]

čítaj viac...
Kúrenie

Šetrite energie, a kúrte efektívne

Opäť sa výrazne ochladilo a vy premýšľate, ako sa doma zohriať aj v čase vykurovacej sezóny a to tak, aby účet za energie nebol vysoký? Aj pokiaľ máte nové okná a zateplený dom, tak sa pred chladom neochránite. Najmä v čase mimo vykurovacej sezóny oceníte zdroj tepla, s ktorým môžete ostať v teple. Aby ste mali v byte teplo počas celého roka, a najmä počas […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: