Tipy na úsporu energie pre váš domov

Ako ušetriť energiu v domácnosti?

 1. Vypnutie svetiel pri odchode z miestnosti
  Základným zvykom, ktorý je potrebné rozvíjať a pestovať, je uistiť sa, že pri odchode z miestnosti vždy spustíte svetlá. Pripomínajte si to, kým si nezvyknete robiť to podvedome. Pravidelným vykonávaním niečoho takého jednoduchého, ako je toto, môžete ušetriť veľkú časť svojich mesačných nákladov na elektrinu.
 2. LED svetlá
  Mnoho domácností prechádza na inteligentné LED svetlá, pretože nielen vyzerajú štýlovo a cenovo dostupné, sú aj oveľa efektívnejšie ako žiarovky.
 3. Prechod na efektívne spotrebiče
  Sušičky a chladničky sú dva z energeticky najnáročnejších spotrebičov v domácnosti a ich výmena za efektívnejšie modely môžu znížiť spotrebu elektriny o polovicu, čím znížia vaše účty za elektrinu. Inštalácia tepelných čerpadiel je ďalším nápadom na zníženie spotreby elektrickej energie. Vo všeobecnosti platí, že údržba a výmena spotrebičov raz za niekoľko rokov spôsobí, že budú menej zaťažovať vašu spotrebu elektriny.
 4. Odpojte zariadenia
  Netreba robiť, aké dôležité je odpojiť zariadenia, keď sa nepoužívajú. Nenechávajte zariadenia v pohotovostnom režime, ale radšej ich pripojte a utrite svoj účet za elektrinu a planétu.
 5. Znížte spotrebu vody
  Jedným z jednoduchých riešení na zníženie spotreby vody môže byť napríklad rýchle sprchovanie, použitie len požadovaného množstva vody pri varení a vypnutie tečúcich kohútikov, keď sa nepoužívajú ani na niekoľko sekúnd.
 6. Udržujte termostat na teplote
  Snažte sa udržiavať teplotu na teplote okolo 17 stupňov, môže byť veľký rozdiel a ušetríte náklady na energiu. Používanie programovateľného inteligentného termostatu je ešte lepšie.
 7. zapnuté inteligentné automatizované zariadenia
  Inteligentné automatizované zariadenia môžu znížiť vaše účty za energiu, aj keď na to zabudnete. Inteligentné automatizačné systémy zistia, keď už zariadenie nepoužívate, a vypnúte napájanie.
 8. Použite dvere s dvojitým zasklením
  Dvere a okná s dvojitým zasklením sú dokonalým riešením pre moderný domov, pretože môžu výrazne znížiť emisie skleníkových plynov pri vykurovaní a chladení, čím znížite váš uhlíkový stop a tiež vaše účty za energiu.
 9. Varte s pokrievkou
  Toto je super jednoduchý hack v každodennom živote na úsporu energie, varením s pokrievkou výrazne skrátite čas varenia a spotreby vody.
 10. Používanie inteligentného merača
  Inteligentný merač je skvelý spôsob, ako zistiť, koľko energie spotrebujete, čo vám pomôže sledovať spotrebu v reálnom čase a kde môžete znížiť.
 11. Pranie pri nízkej teplote
  Oblečenie perte pri teplote a s plnou náplňou, ušetríte veľa vody a elektriny.
 12. Zariadenia na solárny pohon
  V súčasnosti môžete nájsť solárnu verziu takmer každej elektroniky, ktorú používate vo svojej domácnosti. Vykonávanie malých zmien a využívania väčšieho množstva elektroniky môže priniesť dlhú cestu a môže tiež znížiť vaše náklady na údržbu a výmenu takejto elektroniky.

Najlepšie alternatívne zdroje energie pre domácnosť
Solárne panely
Solárne panely vedú zoznam najobľúbenejších alternatívnych zdrojov energie, ktoré možno použiť v domácnosti. Ak vezmeme do úvahy, že svoj dom môžete napájať niekoľkými panelmi, ak solárnu energiu využijete malý skok v energetickej, energetická energia je dobrý spôsob, ako začať odchádzať od siete spotrebovať lepší zdroj elektriny. Existuje mnoho pokrokov v solárnej fotovoltaickej technológii a daňových stimuloch, ktoré prilákajú viac majiteľov domov.

Kúrenie

Aké sú vlastnosti rôznych technológií elektrického vykurovania?

Rozhodli ste sa investovať do elektrického vykurovania , no neviete, aké zariadenie si vybrať? Konvekcia, akumulácia, žiarenie, zotrvačnosť: objavte špecifiká každej technológie. Rôzne druhy vykurovania na prvý pohľadKonvekciaTento spôsob prenosu tepla využíva elektrické konvektory . Vzduch sa ohrieva vďaka elektrickému odporu a následne sa rozvádza v miestnosti. Táto konvektora je však najmenej sofistikovaná a konvektory […]

čítaj viac...
Kúrenie

Solárne teplo: Teplo zo slnka na teplú vodu a vykurovanie

Solárna tepelná energia sa vzťahuje na výrobu tepla zo slnečného žiarenia pomocou kolektorov umiestnených na streche. Solárne systémy sú vhodné na ohrev vody a na podporu vykurovacieho systému. Vhodné systémy znižujú energetickú náročnosť budovy až o 30 percent a tým znižujú náklady na vykurovanie. Ohrev TÚV a ohrev priestorov solárnou tepelnou energiou V porovnaní s fosílnymi palivami ponúka […]

čítaj viac...
Kúrenie

Izolačná fólia na oknách a radiátoroch znižuje tepelné straty

Ušetrite náklady na vykurovanie pomocou okennej fólie a fólie na radiátorOdmerajte, odrežte, nalepte, takto jednoducho ušetríte náklady na vykurovanie vďaka špeciálnym izolačným fóliám. Znižujú tepelné straty cez vonkajšiu stenu. Opatrenie, ktoré sa oplatí, pretože v mnohých starých budovách sa značná časť tepla stráca nedostatočne izolovanými stenami. Na okno aj na radiátor je izolačná fólia. Fólia […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: