Starostlivosť o klimatizáciu

V horúcom letnom počasí je klimatizácia sladkým vykúpením. Avšak asi neexistuje žiadne zariadenie, o ktoré by nebolo potrebné sa starať. Rovnako tomu je aj pri klimatizácii. Ak chcete, aby fungovala tak ako má, je potrebné vykonávať pravidelnú údržbu. Starostlivosť o klimatizáciu je podobná ako starostlivosť o tepelné čerpadlá. Nie je zložitá, avšak je veľmi potrebná.

Vonkajšia časť klimatizácie je náchylná na poškodenie. Ide hlavne o rôzne nečistoty, ktoré sa môžu dostať do jednotky. Preto pravidelne čistite okolie vonkajšej jednotky od nečistôt a dbajte o to, aby sa nedostali dovnútra a nepoškodili ju.

Rovnako dôležitá je starostlivosť o vnútornú jednotku. Ak zabudnete na čistenie filtra, pripomenie vám to rozsvietená kontrolka. Odporúča sa ale filter čistiť minimálne raz do mesiaca. Niekedy treba filter vymeniť, inokedy len povysávať. Väčšie zásahy do klimatizácie sa odporúčajú nechávať na odborníkov. Preto, ak chcete mať čistý a kvalitný vzduch, dbajte na pravidelnú údržbu vašej klimatizácie.