Sprievodca renováciou dverí vášho domova

Chcete obnoviť dvere vášho domova , ale ako si vybrať tie najlepšie pre váš priestor? Stačí sledovať tento návod typov dverí a nájdete tie ideálne.

Dvere v čokoládovej farbe na fasáde zeleného domu

Výhody renovácie vašich dverí

Viete si predstaviť spadnuté alebo poškodené dvere? Obnovou dverí získate nielen čistý vzhľad, ale získate aj nasledujúce výhody:

 • Bezpečnosť. Výmena dverí s opotrebovanými pántami a zámkami okrem zaistenia bezpečnosti umožňuje viac súkromia vo vašich priestoroch.
 • Pohodlie. Renováciou zlepšia svoje hermetické vlastnosti znížením vonkajšieho hluku, ktorý vám umožní vychutnať si chvíle pokoja a lepšieho odpočinku.
 • Čerstvé prostredie. Ich výmenou ich výhody ako tepelných izolantov dodajú vášmu domovu teplo, ktoré potrebuje pre príjemné prostredie.
 • Ochrana. Hľadajte posuvné dvere so špeciálnymi funkciami, ktoré chránia vašu rodinu pred škodlivými UV lúčmi, ktoré prenikajú.
 • Estetické. Zlepšujú vzhľad vášho domova a zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti.

Ako si vybrať dvere do vášho priestoru

Interiér alebo exteriér?

Berte do úvahy, či sa dvere, ktoré idete renovovať, nachádzajú vo vnútri alebo vonku vo vašom dome, keďže dvere do interiéru a exteriéru majú rozdielne vlastnosti. Tu zdieľame niektoré z ich rozdielov:

Béžové interiérové ​​dvere

Interiérové ​​dvere

 • Sú ľahšie a tenšie ako vonkajšie dvere, pretože ich hrúbka sa pohybuje medzi 30 a 35 mm.
 • Minimálna šírka je 60 cm a maximálna 90 cm.
 • Nie sú funkčné ako vonkajšie dvere.
 • Vo všeobecnosti sú vyrobené z bubna, dyhy, masívneho dreva, polotuhých a iných materiálov.
 • Dvere skrine môžu byť bubnové, sieťové, PVC alebo melamínové.
Vonkajšie dvere v čokoládovej farbe

Vonkajšie dvere

 • Sú ťažké a hrubé, ich minimálna hrúbka je 38 mm.
 • Ideálna šírka je 90 cm.
 • Môžu slúžiť ako interiérové ​​dvere.
 • Vo všeobecnosti sú pevné, pokovované, oceľové, PVC, sklolaminátové so sklom alebo bez skla.
Ak potrebujete interiérové ​​dvere…

Toto sú najbežnejšie typy interiérových dverí:

Čierne dvierka bubna

Bubon

Sú určené výhradne do interiéru, môžu to byť hladké panely alebo zapustené reliéfne vzory. Sú najľahšie s hmotnosťou od 8 do 14 kg, keďže nie sú také ťažké, ich pánty vydržia dlhšie.

Doskové dvere so šiestimi panelmi

rady

Je to vynikajúca možnosť pridať dekoratívny nádych. Obsahujú vzory štvorcových panelov a konfigurácie dvoch veľkých panelov, šiestich malých panelov alebo inej konfigurácie. K dispozícii sú šesť, dvoj a troj panelové dvere.

Biele PVC skladacie dvere

PVC skladanie

Skladacie dvere sa otvárajú v štýle harmoniky pohybom ich kolies po dráhe. Dobre fungujú ako rozdeľovače miestností, dvierka skríň a práčovne.

Drevené žalúziové dvere skrine

Pre skriňu

Sú to drevené dvere s mriežkami, ktoré umožňujú vetranie priestorov a ich montáž je veľmi jednoduchá.

Prírodné drevené dvere do stodoly

Typ stodoly

Dodávajú priestoru útulný, remeselnícky štýl, posúvajú sa po hornej koľajnici a niekedy obsahujú aj spodnú koľajnicu, aby sa zabránilo kývaniu.

Ak potrebujete vonkajšie dvere…

Toto sú najbežnejšie typy vonkajších dverí:

Bezpečnostné dvere v čokoládovej farbe

O bezpečnosti

Majú mechanizmy až s dvanástimi čapmi, takže zvýšia bezpečnosť vášho domova. Silný a odolný.

Biele oceľové dvere

Z ocele

Oceľové dvere sú ideálne na udržanie bezpečnosti a ochranu pred extrémnym počasím. Sú trvácne, cenovo dostupné, nenáročné na údržbu a odolné voči poveternostným vplyvom.

Drevené dvierka s ozdobnými detailmi

Dekoratívne drevo

Ak hľadáte štýl a dizajn, dekoratívne drevené dvere vám ponúkajú bezpečnosť a dizajn zároveň, nájdete ich so sklom aj bez.

Dvere z masívneho dreva s 5 tabuľami

Na masívne drevo

Drevené dvere sú možnosťou pre domácnosti s prirodzenejším štýlom. Sú to ťažké dvere, odolné voči preliačinám. Vyžaduje si pravidelnú údržbu, aby si zachoval svoj vzhľad.

Biele núdzové dvere

Z núdze

Núdzové dvere sú vyrobené z pozinkovanej ocele, s akustickou izoláciou a protipožiarnou ochranou. Ideálne na inštaláciu vo vašej firme.

Opatrenia

Odmerajte otvor, kam chcete umiestniť dvierka, a overte, či sú rovné zo všetkých strán. Nezabudnite, že musíte odpočítať rozmery rámu, zvyčajne sú 5 až 6 cm.

Dizajn

Nezabudnite vybrať farbu a dizajn, ktorý sa najlepšie hodí k dekorácii vášho priestoru. Tmavohnedé dvierka pomôžu vytvoriť súčasnejšiu atmosféru, zatiaľ čo svetlé môžu byť nadčasové a najlepšie sa hodia k príjemnejším organickým dekoráciám. Do exteriéru si môžete vybrať dvere tmavej farby, ktoré vnesú na fasádu modernosť, alebo sklenené dvere, ak chcete, aby vyzerali elegantnejšie.

Čierne dvere inštalované v interiéri domu
Príslušenstvo

Dokončite renováciu dverí výberom kovania, ktoré sa hodí k vášmu domovu a štýlu dverí. Tieto gombíky alebo kľuky pre dvere sa dodávajú v širokej škále štýlov, materiálov a povrchových úprav, ako je lešteného chrómu, niklu, antickej mosadze, svetlé mosadz a ďalšie.

Pár kľučiek dverí
Tipy na inštaláciu
 1. Odstráňte plastový obal z drevených dverí, kým ich nebudete inštalovať, nie skôr.
 2. Raznicou vytvorte otvor pre zámok. Potom zmerajte a vopred označte umiestnenie 3 pántov. Horné a spodné pánty musia ísť 20 cm za strop a 20 cm od podlahy, stredný musí byť v rovnakej vzdialenosti.
 3. Dvere natrite farbou a potom ich utesnite, aby sa skryla kresba dreva, ak ich chcete zvýrazniť, najskôr ich utesnite a potom nalakujte.
 4. Na začatie montáže dverí použite podložky, ktoré ich držia pevne počas inštalácie na priestranstve (môžete použiť aj kus dreva alebo skrutkovač).

Interiér

Kombinované sauny pre pohodlie celej rodiny

Objavte najnovší trend v oblasti sáun, ktorý spája tradičnú fínsku saunu s modernou technológiou pre nezabudnuteľný zážitok pre vaše telo a dušu. Výsledkom sú kombinované sauny. Fínska sauna vám pomôže vyplaviť toxíny z tela, zatiaľ čo infračervený ohrievač zahreje vaše telo a pomôže vám zotaviť sa. Samozrejmosťou je zaujímavé dizajnové riešenie. Kombinované sauny a nezameniteľný […]

čítaj viac...
dekoračná omietka
Interiér

Dekoračná omietka je vynikajúcim riešením na zdobenie interiéru

Dekoračná omietka je typ materiálu na dekoráciu interiéru miestnosti na báze minerálnych alebo syntetických zlúčenín a pridanie farebných plnív. Toto je ideálne riešenie do interiéru! Obloženie stien dekoratívnou omietkou je veľmi obľúbeným spôsobom, ako dať interiéru jedinečný štýl. Používa sa v bytoch, súkromných domoch, zdravotníckych a komerčných zariadeniach, pretože okrem dobrého vzhľadu je omietka vynikajúcim […]

čítaj viac...
Interiér

Moderný dizajn v domácnosti? Stavte na sklenené prvky!

Sklo je v kurze. Je elegantné, štýlové a pôsobí exkluzívne. Prináša do bytu prirodzené denné svetlo, čo je v dnešnej dobe veľmi žiadaná vlastnosť. Čím viac skla, tým viac svetla. Byt hravo presvetlíte použitím sklenených stien, dverí, schodiska, zrkadlami a ďalšími sklenenými prvkami. Využitie sklenených prvkov v bytovom dizajne stalo obrovským trendom. Celosklenené dvere, sklenené priečky, schodiská, sklenený nábytok, […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: