Skvelé nápady do domácnosti

Aby okná a dvere nedrhly
brúsiť miesto, ktoré bránia ich riadnemu pohybu brúsnym papierom. Ľahké určenie tohto miesta “zvládne” obyčajný kopirák, ktorý dáme medzi okná či dvere a tam, kde zostane čierna šmuha, budeme brúsiť.
Umelé kvety udržíme čisté a voňavé,
keď je umyjeme šampónom na vlasy a po prepláchnutí je ešte premyjeme v aviváži. Potom sa na ne nebude toľko chytať prach.
Na špinu s alobalom.
Vyčistiť sporák po varení môžeme nielen drôtenkou, ale tiež alobalom, z ktorého urobíme guľu a krúživými pohybmi sporák čistíme.
Staré noviny vyčistia špinavý gril
bez namáhavého drhnutia. Opálený rošt zabalíme do mokrého novinového papiera a necháme dve až tri hodinky pôsobiť. Po tejto dobe je špina dobre odmočení a ide ľahko dolu.
Jemné črepiny tenkého skla
ľahko odstránime vlhkými vatovými vankúšiky.
Škvrny od ovocia na novom tričku
potrieme najskôr radšej cmarom, nie je potrebné dávať oblečenie hneď pod vodu.
Nánosy čaju na riad a uzáveroch od termosky
ľahko uvoľníme, keď ich ponoríme do vody, v ktorej sme rozpustili tabletu na čistenie umelého chrupu.
Soľ a sneh zanechávajú na topánkach škaredé mapy.
Odstránime je bavlnenou handričkou namočenou do octu a kožou alebo semiš ním potrieme. Potom topánky vyleštíme ako obvykle. Ocot neutralizuje posypovú soľ a kožu pritom nepoškodí.
Chladničku alebo mrazničku rýchlo odmrazíte,
keď ľadový škraloup posypeme soľou. Potom dôkladne vytrieme vodou s octom.
Čistý kúpeľňový plastový záves budeme mať,
keď ho postriekame sprejom na vane a necháme chvíľu pôsobiť, aby sa špina a prach uvoľnili. Potom stačí záves len dôkladne opláchnuť a nechať uschnúť.
Keď sa rozbije alebo stratí prívesok k zipsu,
môžeme ho nahradiť obyčajným krúžkom na kľúče.
Umývačka – väčšieho lesku riadu docielime,
keď na oplachovanie pridáme trochu citrónovej šťavy. Do priehradky na príbory môžeme vložiť aj citrónovú kôru.
Sviečky tak skoro nezhorí,
keď je pred zapálením dáme na hodinu do chladničky.
Žiariace nerezové riady budeme mať,
keď je vyčistíme sódou bicarbona. Stačí jej dať trochu na vlhkú handričku a chvíľu hrniec či j. Riadu leštiť. Je potom zase ako nový.
Peľ z kytíc z oblečenia
radšej nenamáčame vodou, pretože jemné zrnká peľu by prenikla ešte hlbšie medzi vlákna. Ľahko ho odstránime lepiacou páskou. Posledné zvyšky potom veľmi mäkkou kefkou.

Pridaj komentár

policový systém
Rady kutilom

Navrhnite si svoj policový regál online bez kompromisu a straty priestoru.

Súčasná doba diktuje rôzne trendy. Najviac preferované je však slovné spojenie „na mieru“. Dostanete šaty na mieru, domy, autá, tak prečo si nenavrhnúť na mieru aj regál.   A prečo práve regál? Firma Regalsistem už z názvu poskytuje pestrú paletu regálov a samozrejme, tiež sa držíme trendu aktuálnej doby. Na našej webovej stránke sme si pre Vás pripravili […]

čítaj viac...
odpudzovač hmyzu
Rady kutilom

Odpudzovač hmyzu

Počas teplých večerov trávime radi čas na záhrade, balkóna či terase. Pohodu z pekného posedenie a príjemnej atmosféry nám však spoľahlivo vie prekaziť muchy, a komáre. Chcete, aby sa vám otravný hmyz zďaleka vyhýbal? Vyrobte si silný prírodný prostriedok, ktorý dá hmyzu na vedomie, že u vás nie sú vítaní. Ochránite tak nielen seba, ale […]

čítaj viac...
záhradné jazierko
kvetiny Rady kutilom

Oživte záhradu jazierkom

Ešte, než sa pustíte do vybudovania záhradného jazierka, zvážte jeho veľkosť vzhľadom k pozemku. Nemenej dôležité je tiež jeho umiestnenie najmä s ohľadom na bezpečnosť detí a domácich zvierat. Ak budete chcieť vo vode pestovať rastliny, je podstatný dostatok slnečného svitu a tiež hĺbka, ktorá musí pre rastliny byť minimálne 50 cm. Chov okrasných rýb […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: