Ako skladovať letné oblečenie

Keď je čas vydať pád a zimné oblečenie, je dôležité uložiť si letné oblečenie správne, takže bude pripravená ísť, keď sa zase teplé počasie vráti.

Pred uložením letného oblečenia
Môže to byť strašidelné, ale najlepší spôsob, ako začať, je odobrať všetky svoje letné šaty z šatníka a zásuviek a umiestniť ich na posteľ alebo veľký stôl. Vyprázdnite skriňu, môžete pracovať efektívnejšie a skutočne vidieť všetky oblečenie naraz.
Začnite triedením oblečenia do kategórií – košele, nohavice, šaty – a nezabudnite na príslušenstvo. Potom znova vyriešte každý stoh, je bezohľadný a usporiadajte ho do záchrany, darujte a odhodte hromady. Ak ste ho nenosili počas uplynulej sezóny, nebudete ho nosiť v budúcom roku. Máte krabice alebo tašky šikovné na darovanie a vyhoďte hromady, aby ste ich mohli okamžite premiestniť z vášho domova.

V prípade detského oblečenia, ktoré bude príliš malé v budúcom roku, pripravte si tašku oblečenia, ktorú chcete odovzdať, dať im lásku alebo poslať oblečenie na predaj.

Z oblečenia, ktoré chcete mať až do budúceho roka, starostlivo skontrolujte každý kus, aby ste sa uistili, že je predmet čistý a bez škvŕn. Všetok odev sa musí umývať alebo čistiť chemicky. Mohlo by dôjsť k malým množstvám potravín alebo pôdy, ktoré nie sú viditeľné, ale po ukladaní v zime môže byť ťažké odstrániť škvrny. Nepoužívajte škrob alebo veľkosť na položky, ktoré majú byť uložené, pretože to môže tiež prilákať hmyz, ktorý poškodzuje oblečenie.

Ak máte oblečenie čistené, vyberajte ich vždy z tenkých plastových vreciek čistiaceho prostriedku. Tieto vrecia zachytávajú vlhkosť, ktorá môže viesť k plesniam a dokonca k zafarbeniu.

Zariadenia pre skladovanie odevov
Či už plánujete uložiť mimo sezónu oblečenie do šatníka alebo zabalené, musíte mať správne zásoby.

Závesy: Ak máte v pláne zavesiť oblečenie na ukladanie, vyberte robustné vešiaky, ktoré nezrezávajú alebo neodfarbia tkaniny.
Vyhýbajte sa tenkým drôteným závesom, ktoré poskytujú čistiace prostriedky. Štruktúrované predmety, ako napríklad bundy, by mali byť zavesené na tvarovaných závesoch na podporu ramien. Sukne a nohavice by mali byť zavesené okolo pásov na ramienkach, aby sa zabránilo záhybom. Siliké tkaniny by mali byť zavesené na polstrovaných alebo vločkovaných vešiakoch, aby sa zabránilo skĺznutiu počas skladovania.

Vaky na skladovanie odevov: Ak máte vrecia na skladovanie látok, dajte im rýchlu jazdu cez práčku, aby ste odstránili prach a spóry plesní predtým, než ich znova použijete na uskladnenie. Závesné vrecká na tkaniny sú lepšou voľbou ako plastové, aby sa mohol cirkulovať vzduch, aby sa zabránilo vzniku vlhkosti a poškodeniu. Môžete tiež použiť 100 percent bavlny alebo obliečky na vankúš na zakrytie zavesených odevov. Jednoducho vyrežte malý otvor pre ramienka. To zabráni tomu, aby sa prach usadil na vašom oblečení a stále im dovolil dýchať počas skladovania.

Skladovacie schránky: Veľa odevov, ako napríklad pleteniny, by malo byť zložené skôr ako zavesené. Či už preferujete kartónové alebo plastové krabice, je veľmi dôležité vybrať správny typ, aby ste predišli poškodeniu investícií do odevov.

Ak používate plastové nádoby na skladovanie, musia byť vyrobené z liateho polypropylénu, aby boli bezpečné pre uskladnenie odevov. Vyhľadajte č. 5 v recyklačnom trojuholníku na spodku kontajnera alebo písmená “PP”, aby ste sa uistili, že máte správny typ krabice.
Najprv vyčistite interiér dezinfekčným čističom. Pripravte nádobu čistým 100% bavlneným listom alebo papierom bez obsahu kyseliny, aby sa krehké predmety nedotýkali plastovej nádoby.

Ak dávate prednosť kartónom, mali by byť kontajnery bez obsahu kyselín. Kartónové obaly, ktoré uchopíte z obchodu s potravinami alebo z nápojov, nie sú bezpečné pre uskladnenie odevov. Krabica je vyrobená z drevnej buničiny, ktorá môže vylúhovať kyseliny, ktoré môžu spôsobiť žltnutie a škvrny na oblečení. Navyše, lepidlo použité na držanie týchto škatúľ dohromady môže prilákať hmyz.

Oblasti skladovania oblečenia
Ak jednoducho prenášate letné šaty do iného skrinky vo svojom dome, teraz je ideálny čas na čistenie šatne alebo úložného priestoru, ktorý budete používať. Opatrne vysušte šatník, aby ste odstránili prach, nečistoty a hmyz. Ak máte podozrenie na zamorenie plesní, plesní alebo hmyzu, urobte kroky, aby ste plesňu usmrtili bieliacim roztokom a urobili nejakú kontrolu škodcov.

Jednoduchý spôsob, ako dokončiť sezónny transfer do iného skrinky, je použiť rolovací šatník, ktorý sa presunie z miestnosti do miestnosti.

Skladujte oblečenie v chladnom, rovnomernom a dobre vetranom priestore mimo umelého alebo prirodzeného svetla. Vyhnite sa podkroví, vlhké pivnice a garáže.

Tipy na uloženie oblečenia
Najlepšie je skompletizovať oblečenie, než sklopiť. Valcovanie zabráni tvorbe pevných záhybov – najmä ak máte plné krabice!
Vždy označte každú škatuľu tak, aby ste ju mohli ľahko vytiahnuť, ak potrebujete položku.
Používajte batožinu na uloženie mimo sezónu. Mám letné plážové oblečenie a doplnky vo veľkom tote, takže sú pripravení na budúce leto. Nezabudnite označiť tašku za to, čo je vo vnútri.

Spálňa

Farby, ktoré vám pomôžu lepšie spať

Aký by to bol život bez farieb? Od červenej po oranžovú a od zelenej po modrú, všetky tie odtiene, ktoré dokáže ľudské oko vnímať a rozlíšiť, robia náš život krajším, „zafarbujú“ nás jedinečným štýlom, ktorý si musíme každý deň vážiť. Okrem symboliky majú farby mimoriadne dôležitý vplyv na ľudskú psychiku. Vysielajú nám rôzne stavy, emócie, pocity, spomienky, preto […]

čítaj viac...
Spálňa

Posteľné obliečky z egyptskej bavlny

Prekonajte atmosféru svojej spálne štýlovými obliečkami z egyptskej bavlny s počtom vlákien 1000. Priedušný satén dodáva obliečkam jemný lesk, ktorý sa hodí k jeho luxusnej jemnosti, pričom do každého priestoru vnáša prvky tepla, elegancie a pohodlia. Aby sme vyhoveli všetkým dekoratívnym a relaxačným potrebám našich zákazníkov, naše posteľné obliečky boli odborne navrhnuté tak , aby poskytovali dokonalý pocit na […]

čítaj viac...
Spálňa

Trendy posteľnej bielizne v roku 2022

Hľadali ste osvieženie vašej spálne? Pozrite si tieto top trendy v oblasti posteľnej bielizne roku 2022 so štýlmi, látkami a kvalitami, ktoré budú čoskoro k dispozícii alebo už tu zostaneme… Vrstvená posteľná bielizeň   Spomedzi všetkých trendov posteľnej bielizne roku 2022 máme podozrenie, že dominuje vzhľad vrstvenej posteľnej bielizne. Odkedy tvorcovia chuti predstavili tento trend v roku […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: