Pekné domáce vínoteky

Biele, ružové, červené, modré, trpké, sladké, šumivé, … Je veľa druhov vín, a rovnako tak je aj mnoho milovníkov a znalcov tohto moku. Víno už v obľúbenosti začína šliapať na päty aj pive. Každým dňom tak pribúda tých, ktorí riešia problém, ako a kde víno najlepšie uskladniť.

Vinotéky sú nielen funkčným, ale aj estetickým doplnkom.

Sú takí, ktorí ho uskladnia v pivnici, hneď vedľa piva, pekne na “siedmom schode”, iní ho potom umiestni do chladničky. Ďalším miestom, kde víno tiež často končí, je napríklad aj obyčajná kuchynská skriňa, ktorá víno skôr než dobre uskladnia, pekne uschová. Avšak práve správne uskladnenie je pre víno veľmi dôležité.

Kam s vínom?
Ponúka sa vcelku pohodlné a praktické riešenie, ktorým je chladnička na skladovanie vína čiže vinotéka. Táto chladnička s premysleným vnútorným usporiadaním a výškovo nastaviteľnými policami, zaručuje tie najlepšie možné podmienky pre správne uskladnenie (pokiaľ teda opomenieme vínne pivnice) pre lahodný vínny mok.

Každý určite nájde vo svojej kuchyni či obývačke miesto naviac, kam by sa dala vinotéka zabudovať. Čo sa týka dizajnu, nemusíte sa báť, že by vinotéka vo vašej kuchyni či obývačke nevzhľadne vyčnievala. Naopak, jej dizajn je veľmi elegantný a ľahko zapadne do akéhokoľvek priestoru. Ak potom ešte doplníte priestor okolo vinotéky aj o nejaké zaujímavé, decentné osvetlenie, určite budete plne spokojní.

Prečo si zaobstarať domáci vinotéku?
Dôvod je prostý, nechceme predsa podávať priateľom, hosťom alebo aj sami sebe víno moc teplé, či naopak moc studené. Vinotéka dokáže poskytnúť presne také skladovacie podmienky, ktoré zaručia práve tú správnu teplotu, a tým i skvelý pôžitok z pitia vína.

Nie nadarmo sa hovorí: čím staršie, tým lepšie, čo u niektorých vín platí dvojnásobne. Doba, kedy víno podávať je určite důležiáý, avšak u vína hrá prím najmä správne uskladnenie. A tak ponechajte “siedmy schod” pivu, zabudnite na špajza, chladničku či kuchynskej skrine a kúpte svojmu “potešenie” ten najlepší možný priestor pre dobré zrenie – domáce vinotéku.