Ktorý rám postele je najlepší?

Kvalitný rám postele bude držať váš matrac, pomôže vám pokojne spať. Možnosti výberu sú nekonečné – od drevených a kovových rámov postelí až po čalúnené posteľové rámy so zabudovaným odkladacím priestorom. Aby ste mohli pomôcť rozhodnúť, ktorý rám je pre vás najvýhodnejší, začnite týmito otázkami …

• Koľko miesta mám na posteľ, vrátane rámu a čela?
• Ako sa dostanem k posteli?
• Akú veľkosť matraca potrebujem?

Odpovede na tieto otázky vám pomôžu zúžiť vaše vyhľadávanie a získať informácie, ktoré potrebujete.

Drevené rámy

Rámy na drevené postele majú prirodzený, rustikálny vzhľad, ktorý okamžite ohrieva miestnosť. Aj keď výrobca používa rovnaké metódy na výrobu svojich postelí, každý rám bude jedinečný z dôvodu rozdielov v dreve.

Pokiaľ ide o trvanlivosť, rámy masívnych drevených postelí sú robustné a je nepravdepodobné, že sa zlomia pod tlakom. Dubové rámy sú obľúbené, pretože sú odolné proti hubovým plesniam a vlhkosti, zatiaľ čo orechové rámy sú hutné, nebudú sa zmenšovať ani deformovať.

Ak chcete drevený rám, ktorý bude vyhovovať vašej spálni teraz a v budúcnosti, je borovica dobrou voľbou vďaka neutrálnemu tónu. Borovicový drevený rám je tiež nákladovo efektívnejší ako iné dreviny.

Kovové rošty

Rámy kovových postelí sú králi všestrannosti. Či už chcete moderný alebo klasický, jednoduchý alebo elegantný; kovové rámy postelí môžu fungovať vo väčšine spálňových dizajnov, pretože existuje veľa rôznych štýlov, z ktorých si môžete vybrať.

Rámy z textílií

Rámy textílií sa dodávajú v rôznych štýloch, farbách a materiáloch, ktoré dodávajú vašej spálni pocit tepla. Pridajte dotyk luxusu s rámom z kože.
Pokiaľ ide o pohodlie, rámy s čalúneným sú skvelé pri vytváraní útulného a mäkkého prostredia spálne. Pod materiálom majú zvyčajne drevený rám, takže sú aj odolné.