Feng shui obývacia izba

Obývačka sa používa pre množstvo aktivít – pre odpočinok, ako rodinná miestnosť, kde sa hrajú hry, a ako izba pre zábavu, kde sa sleduje televízie a počúva hudba.

V niektorých domácnostiach, obzvlášť v bytoch, môže mať obývačka pripojenú jedálenský plochu alebo sa jeho časť môže používať ako priestor pre pracovňu alebo kanceláriu. Ak majú byť tieto rozmanité funkcie úspešne posilňované, je dôležité zariadenie izby.

Obývacia plochy by mali byť príjemné. K tomu môže pomôcť farebnú schému.

Dôležitá je take proporcie. V prestavaných stodolách alebo skladištiach s veľkými otvorenými priestormi a vysokými stropmi je lepšie zostaviť skôr male skupinky nábytku, než sa snažiť vytvoriť vnútri priestoru jediný izbu.

V malých izbách sa snažte mať knižnice a obývacie steny nízke, inak bude mať pokoj vysoko položené ťažisko a zdanlivo bude vytvárať akúsi hradbu.

Zvlášť dôležité je zahradiť pracovnú alebo kancelársku plochu, aby sme nemuseli neustále myslieť na prácu, keď sa budeme snažiť odpočívať.

sedenie

Obývacie izby sú plochy jin plné pohodlných, látkou potiahnutých sedačiek, ktoré majú tiež charakteristiku jin. Kreslá a pohovky s vysokými operadlami na chrbát a ruky sú ochranné a symbolizujú formácie korytnačky, draka a tigra, ktoré ponúkajú podporu tým, ktorí v nich sedia. Podnožka stojaci v blízkosti značí pozíciu fénixa.

Osoby sediacej v izbe by nemali pokiaľ je to možné, sedieť chrbtom k dverám.

Hostia by sa mali pri príchode cítiť vítaní, preto im ponúknite najlepšie miesta proti dverám. V izbách, kde kreslá a pohovky nestojí chrbtom k stene, vytvoríte stabilitu za sedačkami tak, že tam umiestnite stôl alebo knižnicu.

Vždy je najlepšie, ak má nábytok zaoblené rohy. Pokiaľ z hlavnej obývacej plochy vedú dvere do spálne, uistite sa, že nábytok nevysiela z rohu do spálne “jedovatý šíp”. Dvere od obývacej izby nechávajte otvorené.

Chrbtom k dverám

Ak máte hosťa, ktorý hovorí viac, než by mal, posaďte ho chrbtom k dverám, aby sa obmedzila jeho dominancie v skupine. Nepozvaní hostia, ktoré by ste radi videli čo najskôr odchádzať, by mali sedieť mimo hlavnú skupinu.

Pridaj komentár

Obývacia izba

Aké sú bavlnené obliečky

Bavlna je skutočným svetovým lídrom na trhu v ľahkom priemysle. Ide o unikátny materiál vytvorený na báze prírodného prírodného vlákna, ktorý má vynikajúce prevádzkové vlastnosti. Pri výbere posteľnej bielizne pre domácnosť, najmä obliečok, sa oplatí dôkladne pozrieť na bavlnené výrobky. Sú príjemné na dotyk, mimoriadne ekologické a bezpečné. Druhy bavlnenej posteľnej bielizne Chintz je luxusný […]

čítaj viac...
Obývacia izba

Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Pri výbere farebnej schémy pre vašu obývaciu izbu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dizajnových prvkov. Tu je zoznam primárnych hľadísk, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci na vytváraní harmonickej farebnej schémy pre váš hlavný obytný priestor. Pracujte okolo stálych prvkov dizajnuFarby na niektorých povrchoch vo vašej obývačke je možné relatívne ľahko meniť a iné […]

čítaj viac...
Interiér Obývacia izba

3 kútiky, ktoré MUSÍ MAŤ KAŽDÝ MUŽ vo svojej domácnosti

Idete do nového alebo vylepšuje vaše bývanie? Je úplne jedno, či zariaďujeme staromládenecký byt, či spoločnú domácnosť. Každý muž potrebuje svoj intýmny priestor, aby sa cítil ako doma. To je bez debaty. Neviete však, čo do neho rozhodne musíte zakomponovať? Poradíme vám. Ako to už býva vo vzťahoch, mnohé vzťahové veci sa dajú vtesnať pod […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: