Ergonómia v kuchyni je dôležitá

Zamyslite sa nad časom stráveným v kuchyni: zistíte, že musíte robiť veľa chôdze sem a tam, ohýbať sa, kľačať, natiahnuť si končatiny ako Elastigirl, aby ste dosiahli to, čo potrebujete, a prenikať skrinkami so skrúteným telom v nepohodlných pozíciách?

Ak je odpoveď áno, jednoducho nemáte veľmi ergonomickú kuchyňu. Ergonómia v kuchyni sa zameriava na to, ako by mala byť navrhnutá kuchyňa vo všetkých jej prvkoch, aby sme optimalizovali naše pohyby a minimalizovali stres, ktorý kladieme na naše telo pri vykonávaní každodennej kuchyne.

Ergonomická kuchynská doska

Zvážte to: Ak ste priemerný užívateľ kuchyne, varenie doma jedlo dvakrát alebo trikrát denne, každý deň budete pravdepodobne … … pohybovať medzi jedálenským stolom a kuchyňou viac ako 30 krát … … otvorte a zatvorte zásuvky a dvere kabinetu cez 80 krát … … dokončiť viac ako 50 úloh medzi hlavnou doskou a drezom.

Keďže kuchyňa je jedným z najpoužívanejších miest domova, jej ergonómia je obzvlášť dôležitá, bez ohľadu na to, aké silné alebo zdravé je vaše telo. V skutočnosti je ergonómia kuchyne o prevencii.

Nesmieme často hovoriť o kuchynskej ergonómii (hovoriť o estetických trendoch je určite oveľa zábavnejšie!), Ale jeho princípy by mali byť v centre dizajnu každého kuchynského výrobku a každého kuchynského usporiadania. Vedieť o ergonómii – a ako používate kuchyňu – vám môže pomôcť pochopiť:

ak váš dizajnér v kuchyni robí dobrú prácu, ktorá zabezpečí, že vaša kuchyňa bude veľmi ľahko použiteľná;
ako hľadať správne kuchynské príslušenstvo na investovanie.
Teraz existujú úlohy, ktoré každý robí v kuchyni, bez ohľadu na ich návyky, takže každá kuchyňa by mala byť optimalizovaná, aby uľahčila takéto činnosti. A potom existujú funkčné vlastnosti, ktoré musia byť zvolené na základe vášho osobného spôsobu práce a žitia v kuchyni.

Ergonomická technológia uľahčuje život v kuchyni

Ergonómia v kuchyni sa týka skrátenia vzdialeností, ktoré musíte pokryť
Každá kuchyňa môže byť rozdelená do piatich zón, bez ohľadu na veľkosť alebo rozloženie.

Miestnosť na skladovanie potravín (vrátane chladničky, mrazničky a skriniek na uskladnenie nedeliteľných potravín).
Tip: Ak máte v blízkosti chladničky počítaciu plochu, pomôžete si ukladať svoje potraviny alebo vyberať jedlo bez toho, aby ste dlho nechali chladničku otvorenú (alebo museli otvoriť a zavrieť ťažké dvere chladničky asi šesťdesiatkrát).

Hlavná skladovacia plocha pre všetky nepotravinové predmety, ako sú jedlá, servírovacie dosky, poháre, príbory a nádoby.
Tip: V ideálnom prípade by táto skladovacia plocha mala byť v blízkosti umývačky riadu a jedálenského stola.

Čistiaca plocha s umývačkou riadu a umývadlom.
Tip: Táto oblasť by mala mať všetky čistiace potreby priamo na dosah ruky a dobre organizované (aby ste mohli ihneď okamžite zistiť, čo potrebujete bez toho, aby ste sa dostali nadmerne).

Zóna na prípravu jedla.
Tip: Všetky položky potrebné na prípravu jedla (ako riad, kuchynské náradie, oleje a korenie) by mali byť uložené a organizované v tejto oblasti.

Varenie s varnou doskou a digestorom.
Tip: Malo by byť dostatok priestoru na to, aby hrnce, panvice, veko a kuchynské náradie boli uložené v blízkosti varnej dosky (napríklad pod ním).

Kuchyňa

Ako si vybrať kuchynský nôž

Kuchyňa je svet bez dna. Alebo nekonečné. Je ako more – je v ňom toľko rôznych „obyvateľov“. Patrí sem nábytok, spotrebiče a riad a samozrejme sú to nože. Bez noža, čo sa dá povedať, je každá, aj tá najkrajšia a najmodernejšia kuchyňa podradná. Môžete si kúpiť sto kuchynských robotov, ale aj tak niečo nezvládnu. A toto „niečo“ nestačí. Náš príbeh bude teda […]

Read More
Kuchyňa

Princípy moderného kuchynského dizajnu

Keďže ide o jednu z najfrekventovanejších oblastí v rodinnom dome, prioritou by mal byť premyslený a premyslený moderný dizajn kuchyne s vysoko účelovou funkciou. V tomto článku si prejdeme kľúčové prvky dizajnu kuchyne snov, ktorá bude vyzerať nielen esteticky, ale aj pozdvihne funkčnosť priestoru pre všetkých členov rodiny. Veľa úložného priestoruDostatok úložného priestoru pri zachovaní […]

Read More
Kuchyňa

Štýlové prvky, ktoré dotvoria vašu kuchyňu

Zariaďujete kuchyňu a premýšľate, ako ju dotvoriť, aby bola štýlová? Základom je kuchynská linka. Dôležité sú ale tiež detaily. Skúste dlaždice vyskladané do mozaiky, kúpte si moderné barové stoličky alebo zapojte farby. Kuchyňa je miestom, ktoré sa spolu s obývačkou často stáva centrom diania celej rodiny. Nielenže tu pripravujete jedlo (a kto by nemal rád jedlo), ale […]

Read More
%d blogerom sa páči toto: