Druhy trávnika – aký si vybrať?

trávniky žilina

Vzhľad trávnika do značnej miery závisí od jeho typu a predtým, ako si stanovíte cieľ stať sa majiteľom krásneho a praktického zeleného trávnika, musíte jasne pochopiť rozdiel medzi rôznymi druhmi trávnika, pretože sa používajú v rôznych oblastiach, prípadoch a v zásade neexistuje univerzálna možnosť .

V čom sú trávnikové trávy iné?

Trávnik môže byť buď monokultúrny alebo predávaný ako trávna zmes. Monokultúra je použitie iba jedného druhu rastlín. S jeho pomocou môžete získať ideálnu krajinu – ako na dekoratívne účely, tak aj na športové podujatia – napríklad golf alebo futbal. Ale bylinné zmesi zahŕňajú zmes rôznych rastlín. Takéto trávniky v sebe spájajú tie najlepšie vlastnosti rôznych rastlín – žiarivo zelené a nadýchané.

Travné trávy je tiež zvykom klasifikovať do niekoľkých druhov: dekoratívne, klasické, športové,  svetlomilné, odolné voči suchu a regeneračné.

Hlavná úloha dekoratívneho trávnika zodpovedá jeho názvu. Používa sa na to, aby trávnik získal väčšiu estetiku. Táto tráva je krásna a jemná na dotyk, ale rýchlo sa pošliape, preto je pre jej plný rast potrebné mať špeciálne uličky na prechod.

Ak si nechcete komplikovať život, no zároveň máte šťavnatý a krásny trávnik, zvoľte klasickú možnosť. Takýto trávnik má atraktívny odtieň a má priemernú odolnosť proti pošliapaniu. Ak však potrebujete semená, ktoré vydržia veľmi intenzívne zaťaženie, mali by ste zvoliť športový trávnik. Táto tmavozelená tráva prakticky nie je pošliapaná a aktívne sa používa na miesta určené na mobilnú zábavu.

Lilliput je výborným riešením pre tých, ktorí nechcú tráviť veľa času starostlivosťou o trávnik, keďže na dosiahnutie pekného a upraveného vzhľadu je potrebné takéto trávniky kosiť oveľa menej často.

Svetlomilná trávnatá tráva je vhodná na miesta vystavené dlhodobým negatívnym účinkom slnečného žiarenia. Aj v takýchto podmienkach si trávnik zachová príjemný smaragdový odtieň. Navyše, takáto tráva sa nebude musieť často zalievať. Ak je pôda ťažká, je lepšie zvoliť suchomilné trávy, na výsev lysin na trávniku je vhodná regeneračná tráva.

Jasná klasifikácia trávnikových tráv vám umožní stať sa majiteľom krásnych trávnikov s minimálnym úsilím! Hlavná vec je venovať pozornosť kvalite osiva: musí mať príslušné certifikáty.

Viac informácii a odborné poradenstvo pre zakladanie trávnikov Žilina – info@krasnytravnik.net  | 09444107117

Exteriér

Správne krmivo pre jazierkové ryby: Základ zdravia vašich pomerančových obyvateľov

Majitelia zahradných jezírok dobre vedia, že zdravie a vitalita ich vodných obyvateľov závisí od mnohých faktorov, pričom správne krmivo pre jazierkové ryby je jedným z kľúčových. Či už ide o farebné KOI kapry alebo iné druhy ryb, ktoré zdobia vaše jezírko, výber vhodného krmiva je nevyhnutný pre udržanie ich zdravia, vitality a krásy. Tento článok […]

čítaj viac...
Exteriér

Poplastované pletivo je kvalitný plot za dostupnú cenu

Poplastované pletivo s plastovým povlakom je pevný a spoľahlivý materiál na ohraničenie súkromného územia, kvetinových záhonov, záhonov a rekreačných oblastí. Ochráni priestor pred prenikaním túlavých zvierat a vydrží mnoho rokov, výborne sa hodí na úpravu plotov a plotov, zónovanie (pestovanie rastlín, záhonov, záhonov a oblúkov), ako aj ohrady budov. Často sa používa pri stavbe prístreškov […]

čítaj viac...
Exteriér

Ako predísť úhynu rýb v jazierku

Záhradné jazierko môže byť idylickým miestom pre relaxáciu a pozorovanie rybieho života. Avšak nezabúdajme, že za týmto kúskom prírody vo vašej záhrade stojí aj zodpovednosť za zdravie a pohodu rybieho obyvateľstva. V tomto článku sa pozrieme na to, ako minimalizovať úhyn rýb v jazierku, zaistiť im optimálne životné podmienky a bojovať proti rybím parazitom. Úhyn […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: