Druhy trávnika – aký si vybrať?

trávniky žilina

Vzhľad trávnika do značnej miery závisí od jeho typu a predtým, ako si stanovíte cieľ stať sa majiteľom krásneho a praktického zeleného trávnika, musíte jasne pochopiť rozdiel medzi rôznymi druhmi trávnika, pretože sa používajú v rôznych oblastiach, prípadoch a v zásade neexistuje univerzálna možnosť .

V čom sú trávnikové trávy iné?

Trávnik môže byť buď monokultúrny alebo predávaný ako trávna zmes. Monokultúra je použitie iba jedného druhu rastlín. S jeho pomocou môžete získať ideálnu krajinu – ako na dekoratívne účely, tak aj na športové podujatia – napríklad golf alebo futbal. Ale bylinné zmesi zahŕňajú zmes rôznych rastlín. Takéto trávniky v sebe spájajú tie najlepšie vlastnosti rôznych rastlín – žiarivo zelené a nadýchané.

Travné trávy je tiež zvykom klasifikovať do niekoľkých druhov: dekoratívne, klasické, športové,  svetlomilné, odolné voči suchu a regeneračné.

Hlavná úloha dekoratívneho trávnika zodpovedá jeho názvu. Používa sa na to, aby trávnik získal väčšiu estetiku. Táto tráva je krásna a jemná na dotyk, ale rýchlo sa pošliape, preto je pre jej plný rast potrebné mať špeciálne uličky na prechod.

Ak si nechcete komplikovať život, no zároveň máte šťavnatý a krásny trávnik, zvoľte klasickú možnosť. Takýto trávnik má atraktívny odtieň a má priemernú odolnosť proti pošliapaniu. Ak však potrebujete semená, ktoré vydržia veľmi intenzívne zaťaženie, mali by ste zvoliť športový trávnik. Táto tmavozelená tráva prakticky nie je pošliapaná a aktívne sa používa na miesta určené na mobilnú zábavu.

Lilliput je výborným riešením pre tých, ktorí nechcú tráviť veľa času starostlivosťou o trávnik, keďže na dosiahnutie pekného a upraveného vzhľadu je potrebné takéto trávniky kosiť oveľa menej často.

Svetlomilná trávnatá tráva je vhodná na miesta vystavené dlhodobým negatívnym účinkom slnečného žiarenia. Aj v takýchto podmienkach si trávnik zachová príjemný smaragdový odtieň. Navyše, takáto tráva sa nebude musieť často zalievať. Ak je pôda ťažká, je lepšie zvoliť suchomilné trávy, na výsev lysin na trávniku je vhodná regeneračná tráva.

Jasná klasifikácia trávnikových tráv vám umožní stať sa majiteľom krásnych trávnikov s minimálnym úsilím! Hlavná vec je venovať pozornosť kvalite osiva: musí mať príslušné certifikáty.

Viac informácii a odborné poradenstvo pre zakladanie trávnikov Žilina – info@krasnytravnik.net  | 09444107117

Exteriér

Trampolína pre malých i veľkých: Kvôli týmto benefitom by ste si ju mali zadovážiť aj vy!

Mať vlastnú záhradu je skvelé. Čerstvý vzduch, čas strávený s blízkymi pod holým nebom a odpočinok, po ktorom túžia v dnešných uponáhľaných časoch asi všetci. Ako tráviť čas v záhrade aktívne? Doprajte si trampolínu! Dáte nám za pravdu, že trampolína je obľúbenou atrakciou – v dnešnej dobe je doslova must-have prvkom každej záhrady. Niet divu, má mnoho benefitov pre malých […]

čítaj viac...
Exteriér

Prečo používať podložky na cvičenie?

Myslíte to s cvičením doma naozaj vážne a ste odhodlaní dať do toho všetko? Gratulujeme k skvelému rozhodnutiu. Ak sa už začínate obzerať po tom, čo všetko si na svoju novú záľubu zaobstaráte, určite si nezabudnite na nákupný zoznam vedľa športového oblečenia, obuvi, posilňovacieho stroja alebo iných pomôcok podľa toho, čomu sa idete venovať, dopísať […]

čítaj viac...
Exteriér

Štýlové doplnky na balkón

Ak máte šťastie na balkón v byte, gratulujeme! Máte najvyhľadávanejší priestor, aký môže dom ponúknuť. Väčšina obyvateľov mesta sníva o súkromnom vonkajšom priestore, aj keď je to len požiarne schodisko. Žiaľ, tento priestor často zostáva nevyužitý alebo slúži na uskladnenie všetkého haraburdia. Bytové balkóny majú veľa dizajnového potenciálu. Či už pracujete so 100 štvorcovými metrami alebo 20 štvorcovými metrami, možnosti […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: