Bývajte podľa feng shui

Predstavte si miesto, v ktorom by ste sa cítili ľahkí ako vánok a pritom príjemne osvieženie, kreatívne, vášniví, ale zároveň stabilná a spokojní. Miesto, ktoré je naplnené harmóniou a inšpiráciou. Predstavte si priestor, kde sa cítite naozaj príjemne a bezpečne. Kam by ste za týmto pocitom šli alebo dokonca boli ochotní cestovať? A nebolo by lepšie si také miesto vytvoriť priamo u Vás doma?

Náš naozajstný domov

Priestor, v ktorom všetci trávime najviac času má vplyv ako na našu psychiku, tak na naše zdravie, vzťahy i pracovnú situáciu. Nielen že ovplyvňuje všetkých, ktorí v ňom bývajú, ale aj prichádzajúce návštevy, ktoré by sa mohli buď o to radšej vracať alebo byť pokornejší. Iste ste už niekedy počuli o náuke Feng shui, ktorá harmonizuje bývanie – teda byt, dom či záhradu. Skúsme sa teda zamyslieť nad tým, ako skutočne bývate. Ak chcete, prejdite si aj Vy svoj byt alebo dom, a pozrite sa na neho nielen svojimi očami ale aj svojim srdcom.

Čo nejde pokaziť

Asi najzásadnejšie vecí, ktorou sa Feng shui zaoberá, je tok životnej energie Čchi, ktorá je podľa náuky všadeprítomná a vyživuje priestor okolo nás. Je dôležité, aby táto energia mohla plne prúdiť a tak na nás pozitívne pôsobiť. Keď sa ale rozhliadnete okolo seba (hoci laickým okom), nenašli by ste niekde miesta, kde sa energia rozhodne zastaví? Základným pravidlom kvalitného bývania je napr. Nekupit rôzne kôpky neporiadku, nemať doma prach, mať čistá zrkadla a pod. U tohto bodu by sme určite našli hneď veľa práce, do ktorej sa môžeme pustiť. To ale nie je všetko. Čo tak Vaše veci, ktoré sú rôzne poschovávané, aj keď už ich nepoužívate? Prejdite všetky svoje skrýše a vyhádžte naozaj všetky veci, ktoré už dlhodobo nepoužívate alebo sú napoly rozbité a nefunkčné. Jedine tak bude môcť Vaša domácnosť zase “dýchať”.

Feng shui a jeho charakter

Feng shui nám ukazuje, aký vplyv má na naše vedomie i podvedomie pôdorys domu, jednotlivé miestnosti aj malé detaily v dekoráciu. Je to náuka, ktorá bola odpozorované z prírody, pracuje s živlami i s Jinom a jang. Zaujímavé je, že nie je založená na lunárnom, ale na solárnom kalendári. Pomocou ich metód môžeme zharmonizovať svoju psychiku a ovplyvniť veľa dôležitých vecí ako je pracovný úspech, harmónia vo vzťahoch, spokojnosť detí, zdravie a pod. Feng shui nezabúda ani na zmeny ročných období a odporúča, ktoré farby nás budú zrovna nabíjať. Niektoré odvetvia môžu radiť aj pri jedálnička. Najznámejšou metódou je ale práve Feng shui bývania. To nám radia ako vhodne rozostaviť jednotlivé prvky v miestnostiach, ktoré farby, materiály a tvary by sme mali použiť.

Pa-Kua pre každého

Pozoruhodným prostriedkom náuky je tzv. Schéma Pa-Kua. To zobrazuje deväť oblastí priestoru, v ktorom bývame. Každá časť priestoru pôsobí na nejakú oblasť nášho života – napr. Na bohatstvo, vzťahy, zdravie, deti a ďalšie. Bolo by teda dobré sa na schému pozrieť a pretvoriť svoj domov práve tak, ako sa odporúča. Ako však zistiť, kde mám práve v byte ktorú oblasť? Skúste zatiaľ najjednoduchšia vec. Vyhľadajte si v obrázkoch na Googli Pa-Kua schéma a podľa toho môžete začať. A ak budete chcieť, môžete pokračovať ďalej a postupom času si treba najať odborníka, ktorý Vám z Vášho domova vytvoria harmonický raj pre celú rodinu.

Pridaj komentár

Obývacia izba

Aké sú bavlnené obliečky

Bavlna je skutočným svetovým lídrom na trhu v ľahkom priemysle. Ide o unikátny materiál vytvorený na báze prírodného prírodného vlákna, ktorý má vynikajúce prevádzkové vlastnosti. Pri výbere posteľnej bielizne pre domácnosť, najmä obliečok, sa oplatí dôkladne pozrieť na bavlnené výrobky. Sú príjemné na dotyk, mimoriadne ekologické a bezpečné. Druhy bavlnenej posteľnej bielizne Chintz je luxusný […]

čítaj viac...
Obývacia izba

Ako si vybrať farebnú schému do obývačky

Pri výbere farebnej schémy pre vašu obývaciu izbu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dizajnových prvkov. Tu je zoznam primárnych hľadísk, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci na vytváraní harmonickej farebnej schémy pre váš hlavný obytný priestor. Pracujte okolo stálych prvkov dizajnuFarby na niektorých povrchoch vo vašej obývačke je možné relatívne ľahko meniť a iné […]

čítaj viac...
Interiér Obývacia izba

3 kútiky, ktoré MUSÍ MAŤ KAŽDÝ MUŽ vo svojej domácnosti

Idete do nového alebo vylepšuje vaše bývanie? Je úplne jedno, či zariaďujeme staromládenecký byt, či spoločnú domácnosť. Každý muž potrebuje svoj intýmny priestor, aby sa cítil ako doma. To je bez debaty. Neviete však, čo do neho rozhodne musíte zakomponovať? Poradíme vám. Ako to už býva vo vzťahoch, mnohé vzťahové veci sa dajú vtesnať pod […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: