AKO SI VYBRAŤ KVALITNÝ POČÍTAČOVÝ STÔL DO DOMÁCNOSTI?

Kuchynské a písacie stoly sa zásadne líšia od tých, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre počítače. Ak si ceníte pohodlie a staráte sa o svoje držanie tela a zrak, potrebujete počítačový stôl pre váš domov .

VÝBER MIESTA PRE POČÍTAČOVÝ STÔL

Ak sa už v izbe nachádza písací stôl, môžete ho vymeniť za nový. Ak to neurobíte, budete sa musieť rozhodnúť, kam ho umiestnite. Musíte si vybrať miesto, ktoré nie je vystavené priamemu slnečnému žiareniu, pretože môže poškodiť váš zrak a monitor.

Mali by ste dbať na to, aby sedenie za stolom bolo pohodlné a dostatok miesta na stoličku. V blízkosti budúceho stola je vhodné mať bezpečnú elektrickú zásuvku.

Pred inštaláciou je potrebné vyhodnotiť rozmery stola, aby ste správne určili umiestnenie a následne nemuseli presúvať nábytok. Odporúča sa zmerať šírku dverí. Po tomto budete môcť zistiť, či je možné objednať si počítačový stôl pre váš domov v zmontovanom stave alebo či je lepšie zvoliť si demontovaný.

Potom sa oplatí určiť veľkosť systémovej jednotky a tlačiarne alebo skenera, ak sú zahrnuté. Ich rozmery budete potrebovať pri výbere počítačového stola so spodnými časťami. To pomôže zabezpečiť, aby sa zmestili do určených priehradiek.

TVAR A MATERIÁL

Existujú tri hlavné typy počítačových stolov:

  • lineárne (priame);
  • roh (v tvare L);
  • v tvare U.

Rohové stoly alebo stoly v tvare L sú pomerne kompaktné a majú veľkú pracovnú plochu. Tie v tvare U umožňujú vytvoriť pohodlnejšie pracovisko, kde je všetko po ruke. Typicky výrobcovia počítačových stolov dodávajú modely v dvoch modifikáciách: pre pravákov a pre ľavákov.

Väčšina moderných počítačových stolov je vyrobená z drevotriesky. Keďže hrany stola sú najviac náchylné na odretie, mali by byť olemované plastom. Rukoväte zásuviek musia byť kovové. Vysokokvalitné počítačové stoly môžu byť vyrobené z iných materiálov:

  • prírodné drevo;
  • plast;
  • laminovaná doska;
  • Drevotrieska alebo drevotrieska.

Školáci a študenti budú potrebovať priestranný písací stôl s časťami pod alebo nad stolom na odkladanie kníh a notebookov, hráčom zasa stôl so širokou doskou a bez výsuvnej klávesnice. Hlavnou vecou je rozhodnúť o cieli, pochopiť, ktoré sekcie a veľkosť tabuľky budú optimálne. Dôležitú úlohu zohráva aj vzhľad, materiál a ďalšie parametre.

Nábytok

Ako si vybrať komodu

Chcete si pohodlne a zaujímavo zariadiť spálňu alebo inú izbu a hľadáte inšpiráciu? Začnite s elegantnou komodou! Môžete si k nemu vybrať aj iný štýlový nábytok – policu, skrinku či skrinku a interiér doplníte umiestnením dekoru, košíkov na drobnosti, kytice kvetov alebo niečoho podobného. Komoda sa stane univerzálnym predmetom pre prehľadné uloženie vecí a udržiavanie […]

čítaj viac...
Nábytok

Pohovka je neoddeliteľnou súčasťou čakárne

Sedacia súprava pre návštevníkov Dizajn pohovky je podobný ako v domácnosti, čo prispieva k pohodlnej relaxácii a komunikácii. Ako výplň je použitá polyuretánová pena s hrúbkou 140 mm a hustotou 25 kg/m³ (zadná časť), hrúbkou 130 mm a hustotou 30 kg/m³ (sedadlo). Sedadlo je nielen priestranné, ale je vybavené aj vankúšmi s odnímateľnými poťahmi: jedným pre […]

čítaj viac...
Nábytok

Ako si vybrať správnu kancelársku stoličku?

Porovnajte rôzne modely tak, že ich vyskúšate a skontrolujete, či sú výškovo nastaviteľné.Dobrá kancelárska stolička by mala byť schopná nastavenia v rôznych polohách. Skontrolujte, či to platí aspoň pre operadlo a sedadlo v niekoľkých polohách: naklonenie dozadu, stoj rovno, predklon.Vankúš musí dostatočne podporovať zadok. Predný okraj stoličky by mal byť mierne zaoblený, aby sa zabezpečil […]

čítaj viac...
%d blogerom sa páči toto: